Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Samorząd opłaci nianię?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Samorząd opłaci nianię?

  jak donosi tvn24

  Resort pracy przygotowuje ustawę żłobkową, która zakłada nowe formy opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Miniżłobki, świetlice dzienne oraz nianie opłacane przez samorząd mają zachęcić Polki do rodzenia dzieci.

  Główna zmiana będzie polegać na zniesieniu przepisu, zgodnie z którym żłobki podlegały Ministerstwu Zdrowia. To utrudniało założenie placówki opiekującej się najmniejszymi dziećmi, bo musiała ona przypominać miniszpital.

  Zgodnie z nową ustawą żłobki będą podlegać Ministerstwu Pracy i Polityki Socjalnej.

  Nowa ustawa ma ułatwić tworzenie elastycznych form opieki nad dziećmi - takie jak miniżłobki oraz świetlice dzienne.

  Czy w waszych miejscowościach jest dużo przedszkoli? Czy są problemy z zapisaniem dziecka do przedszkola? Jakie to problemy?

  #2
  Odp: Samorząd opłaci nianię?

  Może lepiej niech znowu pootwierają te żłobki, co niedawno zostały pozamykane? Niania jest droższa. A w żłobkach przynajmniej dzieci będą miały kontakt z rówieśnikami.
  My czekamy na miejsce w żłobku i jesteśmy daleko na liście oczekującej (teraz niedawno wskoczyliśmy na 117 miejsce w jednym ze żłobków). U nas, żeby zapisać dziecko do żłobka, trzeba się już zapisywać na początku ciąży!
  Pozdrawiam
  Daria

  Skomentuj


   #3
   Odp: Samorząd opłaci nianię?

   wszędzie brakuje miejsc - lista przyjętych dzieci do danego przedszkole jest zamknięta już następnego dnia po rozpoczęciu naboru...

   ciekawa jestem jak wygląda sprawa "domowego ogniska" lub "przechowywalni dzieci" czy np. ktoś kto ma duże mieszkanie może założyć takie "ognisko" np. dla 5 dzieci? czy ktoś wie jakie warunki muszą być spełnione aby coś takiego mogło powstać?

   Skomentuj

          
   Working...
   X