Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabawa z kocykiem

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Zabawa z kocykiem

  Podrzucamy kocyk do góry, a kto pierwszy wejdzie pod koc, kiedy ten opadnie na podłogę, wygrywa. Świetna zabawa ruchowa, dziecko widzi gdzie kocyk jest podrzucany i tam stara się znaleźć, kiedy koc upadnie. Zabawa pozwala skupić się maluchowi na rzeczy, a jednocześnie udoskonala samodzielne poruszanie się.
  autor: Artur Cholewa
  Last edited by lemonjuice; 14-07-2008, 17:04.
 •    
     

  #2
  Tylko uwaga na głowy!!! U nas doszło już do małej kolizji...

  Skomentuj


   #3
   Odp: Zabawa z kocykiem

   Tej zabawy równiez nie znałam, a wydaje się rozwojowa. Na pewno skorzystamy, tym bardziej że pogoda ostatnio nie za bardzo i siedzimy w domu. Dzięki

   Skomentuj


    #4
    Odp: Zabawa z kocykiem

    Zabawy z niemowlakiem: jak w brzuchu mamy

    Po dziewięciu miesiącach spędzonych w brzuszku mamy zostają dziecku wspomnienia przyjemnego, rytmicznego kołysania. Powtórzenie tego ruchu już po drugiej stronie brzucha uspokaja dziecko, daje mu poczucie bezpieczeństwa i przyjemność. Można to osiągnąć podczas zabawy z wykorzystaniem kocyka. Dziecko leży na kocyku, a rodzice chwytają koc za przeciwległe końce i kołyszą. Mogą wykonywać ruch kocykiem do góry i na dół. Stymuluje to móżdżek, odpowiedzialny za koordynację ruchów całego ciała.

    Skomentuj


     #5
     Odp: Zabawa z kocykiem

     Zabawy z niemowlakiem: morze w butelce
     Potrzebna będzie plastikowa butelka, woda, trochę niebieskiej farby, olej oraz ewentualnie muszelki i kamyczki. Butelkę napełnij w około 1/3 wodą, dodaj farbę, by woda zabarwiła się na niebiesko. Uzupełnij butelkę do pełna olejem, wrzuć muszelki, kamyczki. Butelkę szczelnie zamknij, dla bezpieczeństwa można zakleić ją klejem. Tak powstaje „morze”, którym dziecko może się bawić, swobodnie poruszając butelką. Wtedy „morze” się porusza, tworzą się fale, muszelki się przesuwają. Zabawa ta kształtuje poczucie sprawstwa – niemowlę zauważa, że konkretne działania wywołują zmiany, które są odwracalne, a to skłania do dalszego działania. Dziecko poznaje zasadę akcja – reakcja, kształtuje również koordynację wzrokowo-ruchową.

     Skomentuj


      #6
      Odp: Zabawa z kocykiem

      Zabawy z niemowlakiem: malec na chuście

      Rodzice poruszają chustą animacyjną (kupisz ją np. w http://sklepanimatora.pl), robiąc przyjemny wietrzyk. Gdy śpiewają do tego piosenkę o falach, tworzy się „morze”. Inną zabawą jest pakowanie dzieci jako prezentu – połóżcie maluchy na środku chusty i chwyćcie za jej końce. Poruszając się razem ku środkowi, zamknijcie dzieci w chuście. Na koniec odsłońcie końce chusty, wołając „a kuku!”. Pod chustą można także coś schować – zabawkę, dziecko czy rodzica. Pytajcie: „gdzie jest…” i odkrywajcie chustę, wołając: „tu się schował/ła”. Pokazujecie w ten sposób dziecku, że jeśli coś zniknęło, to nie znaczy, że już tego nie ma. Kształtujecie tzw. pojęcie stałości przedmiotu. Ćwiczy to wzrok dziecka oraz kojarzenie.

      Skomentuj


       #7
       Odp: Zabawa z kocykiem

       Zabawy z niemowlakiem: zdobywamy góry

       Rodzice budują tor przeszkód i wyruszają z dzieckiem na wyprawę na czworakach. Można użyć poduszek, na które dziecko będzie wchodzić, ustawić krzesło, stolik, pod którym przejdzie jak w tunelu. Na drodze malucha posadźcie misia, którego trzeba będzie ominąć. Zbudujcie ze stosu poduszek zjeżdżalnię. Gdy pomożecie dziecku wejść na szczyt, radośnie ześlizgnie się na miękką poduchę na dole. Raczkowanie to ważny element rozwojowy. Wykonywane w zadaniu ruchy naprzemienne stymulują mózg do wytwarzania nowych połączeń międzykomórkowych, integrują obie półkule mózgowe.

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Odp: Zabawa z kocykiem

        specjalnie do tej zabawy kupiliśmy mięciutki kocyk z https://www.belle-petite.pl/ i na prawdę bawimy się z naszym Wojtusiem . fajna zabawa ile śmiechu!

        Skomentuj

               
        Working...
        X