Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

urlop wychowawczy - jak długo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    urlop wychowawczy - jak długo?

    Czy szef może mi odmówić urlopu wychowawczego? Złożyłam wniosek o 10 miesięcy urlopu wychowawczego i mój szef stwierdził że to za długo. Jestem obecnie na zaległym urlopie wypoczynkowym i nie wiem co mam robić. Czy on może mi dfać tyle urlopu ile on zechce?

    Michałek 13.05.2008
  •    
       

    #2
    http://www.rodzicpoludzku.pl/compone...ticle/218.html


    tu masz wszystkie info o wychowawczym

    Skomentuj


      #3
      To wszystko wiem. Tyle tylko że szef stwierdził że nie przychyli się do mojej prośby o urlop wychowawczy w wymiarze 10 miesięcy ale wyrazi zgodę na 6 miesięcy. Uzasadnił to tym że mój synek będzie miał już roczek i mogę spokojnie wracać do pracy. Co powinnam zrobić w tym wypadku ?

      Michałek 13.05.2008

      Skomentuj


        #4
        Udzielenie urlopu wychowawczego pod warunkiem ze on sie pracownikowi nalezy jest obowiazkiem pracodawcy. To pracownik ustala ile potrzeba mu tego urlopu (nie wiecej niz 3 lata na jedno dziecko) i moze go przerwac tez w kazdej chwili. Odmowa udzielenia urlopu wychowawczego jest wykroczeniem przeciwko prawu pracownika , narusza bowiem przepisy o ochronie uprawnien pracownika zwiazanych z rodzicielstwem. Prawnie jestes na wygranej pozycji ,poniewaz w trakcie trwania takiego urlopu pracodawca nie moze Cie zwolnic z pracy.

        Skomentuj


          #5
          Iwona ma rację. Ja nie miałam z wychowawczym żadnego problemu, od razu napisałam prośbę o 3 lata i pracodawca nie miał nic do gadania. Co więcej , gdy przy pierwszym dziecku chciałam po roku wrócić do pracy (tym samym przerywając urlop) pracodawca się zgodził . Ale może w większych firmach bardziej tego przestrzegają

          Skomentuj


            #6
            ja siedziałam w domu 3 lata

            Skomentuj


              #7
              Ja tez z chęcią bym posiedziała w domu 3 lata ale po pierwsze mnie na to nie stać a po drugie mój szef w pracy była niezadowolony jak się dowiedział że jestem w ciązy. Najlepiej gdybym z porodówki wróciła prosto do pracy

              Michałek 13.05.2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                jak powiedziałam szefowi,że jestem w ciąży i że przykro mi,ale po pierwszej nieuadanej ciąży idę na chorobowe.Najpierw nie był zadowolony tzn nic nie powiedział,ale mina sama mówiła...Na drugi dzień mnie przeprosił i powiedział,że się cieszy i będzie czekał kiedy wrócę.Dziś jestem na urlopie wychowawczym,który zgłosiłam na 3 lata.I bardzo się z tego cieszę

                Skomentuj

                       
                Working...
                X