Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwrot kosztów za remont/budowę domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Grysiu
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Może warto by było zainteresować się dobrą kancelarią odszkodowawczą, która zajęłaby się sprawą. Może pomoże komuś ten katalog kancelarii https://wartobycdobrym.pl/category/Kancelarie. Można przy okazji zapoznać się z opiniami były klientów tych firm. Niekiedy pomoc prawna to wręcz jedyne słuszne wyjście z trudnych sytuacji.

    Leave a comment:

  •    
       

  • kazimka
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Budując dom warto również pomyśleć o rekuperatorze. Zobaczcie jak to działa: http://thesslagreen.com/ Dzięki rekuperatorowi można mieć wentylację, ale również można sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

    Leave a comment:


  • kankiela
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Ok, a czy ma znaczenie to, co znajdzie się na fakturze? W sensie usługa musi być jakoś dokładnie opisana? Bo z tego co się doczytałam w sieci, to w dalszym ciągu można zyskać zwroty, tylko warunków do spełnienia jest więcej - zdecydowanie brakuje konkretów.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Obecny rząd już chyba i tak wyda dużo pieniędzy na ten program 500 zł na dziecko więc wątpię że coś jeszcze im zostanie na programy wspomagające budownictwo

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Ja też mam nadzieję, ze coś nowego wprowadzą, abo aktualnie to nie ma nic z korzyścia dla budujących sie. Trochę to smutne, ale zapomniano o tej grupie,.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Kotek ja też mam taką nadzieję, że coś nowego wporwadzą bo zawsze jak są takie programy to trochę napędza to gospodarkę i jest ruch w budownictwie

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    aha, dzięki za informację . Szkoda, że to zlikwidowali, bo to zawsze jakiś dodatkowy grosz jest do budżetu. Może znowu uruchomią coś takiego jak program Mieszkanie dla Młodych.

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Z teog co ja wiem to nie można już ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku za materiały budowlane, mogą o zrobić tylko osoby które już kiedyś korzystały z ulgi i mają fakutury chyba nie świeższe niż 2013 rok

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    A czy to w dalszym ciągu obowiązuje? ja słyszałam, że można się zwracać o zwrot VAT w programie MDM, który niestety został zakończony.

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    My też rozliczaliśmy się z budowy Błędy oczywiście były ale pani na miejscu pomogła to zmienić Ale też nie dostaliśmy zbyt dużego zwrotu a budowa jak do tej pory kosztowała nie małe pieniądze

    Leave a comment:

  •    
       

  • myszunia11
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Najgorsze jest to, ze remont kosztował nas około 40 tys zł - na wszystko braliśmy faktury itd - zwrócili nam jedynie 1500 zł zapłaconego podatku VAT. Nie ze wszystkiego można go odliczyć.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Wszystko zależy od Pani w urzędzie. Też miałam kiedyś błędy w VZM i wystarczyło stawić się w urzędzie i na miejscu dokonać kilka poprawek, nic nie musiałam przepisywać w całości

    Leave a comment:


  • kaska1972
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    z tym poprawianiem to chyba zawsze coś trzeba maznąć, sama spędziłam kiedyś pół dnia (!) bo niezgadzała się jedna pozycja ale dla "porządku" trza było przepisać cały wniosek i wszystkie pozycje!!!!!

    Leave a comment:


  • kimala
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    To taka uwaga jeśli zamierzacie robić remont samodzielnie, nawet we wczesnym etapie - usuwanie gruzu, kucie ścian, zrywanie podłogi zlecacie im i macie temat załatwiony w 2 dni. Sami będziecie to robili przez 2 miesiące ;/
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-05-2014, 13:39.

    Leave a comment:


  • sarra
    replied
    Odp: Zwrot kosztów za remont/budowę domu

    Wczoraj straciłam godzinę ręcznie poprawiając taki wniosek. Jakoś ten co mi go pomógł złożyć nie chciał poprawiać. Programy interaktywne WZM-1 są do ściągnięcia z internetu za darmo. A skarbowy ma to w naturze by zawsze coś wyrzucić.

    Leave a comment:

       
Working...
X