Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alimenty

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • zofffia
    replied
    Odp: alimenty

    Ja alimenty przeznaczam tylko na dzieci, staram się tego pilnować. Kupuję im a to jakąś super zabawkę, o której marzyły, a to zabieram je do kina, a to kupuję im ciepły płaszczyk albo porządne butki (np. od firmy Memo). Ale mam kolezankę samotną matkę, która większość alimentów wydaje na ciuchy dla siebie. Czy tak to powinno wyglądać? Ojciec płaci na dziecko, a nie na puder mamusi...

    Leave a comment:

  •    
       

  • anka799
    replied
    Odp: alimenty

    a ja mam zupelnie inna sprawe, porozumielismy sie, z ojcem mojego dziecka co do wysokosci placonych przez niego alimentow, ale potrzebne mi to jest w formie spisanej umowy, nawet kiedys znalazlam w necie taki gotowy formularz do wypelnienia, ale mi sie zapodzial. moze ktos ma takie polubowne alimenty, bez sadu i moglby przeslac mi taki formularz,

    Leave a comment:


  • EwciaZajac
    replied
    Witam
    mam podobną sytuację, i tu myślę,że jest po części błąd w ustaleniach o ściąganie alimentów i wogóle całym toku od momentu złożenia pozwu o alimenty.Bo po złożeniu chodzi kurator, który ma stwierdzić że pozwany jest nieosiągalny.Na rozprawie sędzina stwierdza to co orzekł kurator i znowu sprawa ma trafić do komornika(którego oczywiście samemu trzeba go znaleść, posłać dokumenty i czekać aż zacznie chodzić, a podobno olewają to bo mało z tych spraw dostają.Dopiero jak zacznie się dzwonić to coś działa,ale to też zazwyczaj trwa dość długo.)Samotne matki owszem są zwolnione z opłat u komornika czy opłat w sądzie ale czy są zwolnione z płacenia rachunków telefonicznych bo połączenia niezbędne trzeba wykonać, dojechać do sądu też trzeba i niezbędne miejsca gdzie trzeba osobiście podpisać papierki.Wogóle od momentu złożenia dpo czasu dostaniu alimentów do ręki, samotne matki czasami nawet są bez środków do życia.Zazwyczaj mieszkają u swoich rodziców i im pomagają ale nie wszystkie kobiety mają taką pomoc.
    Ja miałam sprawę w tamtym roku w listopadzie i do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi od komornika.Mam zasądzone 400 zł i nadpłatę od dnia złożenia pozwu ale już zwątpiłam czy to dostanę.Na szczęście mam rodziców, którzy pomagają i zdrową córcię.
    Pozdrawiam wszystkie samotne matki. które są w podobnej sytuacji.

    Leave a comment:


  • ami255
    replied
    Mam coreczke na ktora sa zasadzone alimete wysokosci300zl a ojciec nie placi z czego sprawa trafila do komornika sadowego i okazalo sie ze ojciec jest wyplacalny tylko ze nieplaci ustalonej kwoty i robi to nie regularnie.Czy moge cos jeszcze zrobic nie wiem czy to cos da jesli dodam ze ojciec mojego dziecka ma prawdododobnie drogie w stalym zwiazku

    Leave a comment:


  • beatka24
    replied
    Napisane przez iwona_be Pokaż wiadomość
    zastanowilas sie choc troche zanim napisalas ten post

    jaki sad uwierzy w to ,ze facet uchylajacy sie od placenia 170 zl nagle chce placic 900 zl ?
    OK, ale 170 zł które ta pani dostaje to jest zaliczka alimentacyjna, a nie alimenty! ja byłam w bardzo podobnej sytuacji i po założeniu sprawy o podwyższenie alimentów sąd je podwyższył ze 100zł na 400zł, to chyba o czymś świadczy, prawda?

    Leave a comment:


  • laluna
    replied
    wiem, że jesteście zbulwersowane, ale są rodzice, którze się dogadują w takich sprawach pod warunkiem, że matka ma dzieci na głowie a tatuś kosztem państwa płaci

    znam sporo takich rodziców, wykorzystują każdy kruczek prawny, bo jak nie pójdzie na wykombinowane alimenty to nasz rząd wykorzysta sobie kasę na swoje rozrywkowe cele

    i przestańcie się tak dziwić, można kilkanaście lat nie mieć pieniędzy a później oświadczyć, że się dorywczo pracuje kładąc komuś np. kafelki

    ja w ten sposób nie robię, mój eks jest wojskowym o wysokim stopniu więc zarabia duuużo a ja mam 450 zł i mam dokładać drugie tyle, owszem dokładam nawet czwarte tyle, bo jestem dość zaradna, ale licząc opiekę nad dzieckiem 24h/dobę czyli 3 x etat po najniższej krajowej to za samą opiekę daję z siebie około 3 tys., spójrzcie na to z tej właśnie strony - przecież my opiekujemy się dziećmi całą dobę, nie mowimy dziecku - "teraz mamusia idzie spać, przyjdzie do ciebie za dwa dni jak się wyśpi"

    co nie wydrzecie od tatusiów to oni wezmą na swoje rozrywki

    Leave a comment:


  • patiew
    replied
    moje narzeczony placi alimienty i jego byla r\zona chciala 400zl a sad powiedzial ze 200zl a ona na to ze malo a sad ze nie tylko ojciec daje na dziecko ale on tez i jak on da 200zl i o0jciec 200zl to jest 400zl i kropka

    Leave a comment:

  •    
       

  • iwona_be
    replied
    Napisane przez laluna Pokaż wiadomość
    mogłabyś spróbować dogadać się z ojcem swoich dzieci, złóż pozew o podwyższenie alimentów, niech on się zdeklaruje, że mimo renty dorabia sobie jako "złota rączka" i jest w stanie płacić po 450,00 zł na każde z dzieci, oczywiście nie będzie płacił i po około roku, jak komornik nic z niego nie wydusi dostaniesz z funduszu 900,00 zł tyle, że niepłatne wstecz i z odsetkami, ale lepsze to niż marne 170,00 zł
    a wogóle to zależy z jakiego powodu jest na rencie, bo na rencie można pracować
    na litość boską, jak sobie dałaś zrobić dzieci to teraz ciągaj faceta po sądach, sprawdzaj każdy jego krok, każdą nawet małą dorywczą pracę

    powodzenia
    zastanowilas sie choc troche zanim napisalas ten post

    jaki sad uwierzy w to ,ze facet uchylajacy sie od placenia 170 zl nagle chce placic 900 zl ?

    Leave a comment:


  • laluna
    replied
    Napisane przez monika34 Pokaż wiadomość
    Ja mam dzieci w wieku 14,11.Dostaje na ich dwoje170zł!!!!Ponieważ,ojciec dzieci jest chory ma rente.Chiałabym wiedzieć czy mam możliwość starania sie o więcej.Zfunduszu alimentacyjnego właśnie korzystam.Ale ciekawa jestem czy sądownie bym mogła sie starać???Bo to śmieszne 170zł!

    mogłabyś spróbować dogadać się z ojcem swoich dzieci, złóż pozew o podwyższenie alimentów, niech on się zdeklaruje, że mimo renty dorabia sobie jako "złota rączka" i jest w stanie płacić po 450,00 zł na każde z dzieci, oczywiście nie będzie płacił i po około roku, jak komornik nic z niego nie wydusi dostaniesz z funduszu 900,00 zł tyle, że niepłatne wstecz i z odsetkami, ale lepsze to niż marne 170,00 zł
    a wogóle to zależy z jakiego powodu jest na rencie, bo na rencie można pracować
    na litość boską, jak sobie dałaś zrobić dzieci to teraz ciągaj faceta po sądach, sprawdzaj każdy jego krok, każdą nawet małą dorywczą pracę

    powodzenia

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    ja nie mam takiego problemu bo dostaje na starszą córke alimenty regularnie

    a co do tych tatusków co nie płacą to komorników trzeba na nich nasłać ale to długo trwa

    a zaliczka alimentacyjna to na jedno dziecko jest 170 ale nie więcej niż 350 czy jakoś tak na wszystkie dzieci

    Leave a comment:

  •    
       

  • monika34
    replied
    alimenty

    Ja mam dzieci w wieku 14,11.Dostaje na ich dwoje170zł!!!!Ponieważ,ojciec dzieci jest chory ma rente.Chiałabym wiedzieć czy mam możliwość starania sie o więcej.Zfunduszu alimentacyjnego właśnie korzystam.Ale ciekawa jestem czy sądownie bym mogła sie starać???Bo to śmieszne 170zł!

    Leave a comment:


  • demira
    replied
    hm..

    Jesli ojciec nie chce placic a masz zasadzone alimenty to do komornika - zacznie sciagac z jego wynagrodzenia (nawet jesli jest to umowa zlecenie lub umowa o dzielo). Jesli to byla umowa miedzy Wami to udaj sie do sadu rodzinnego i zaloz sprawe o alimenty. Takie sprawy przebiegaja dosyc szybko.
    zycze powodzenia,
    demira

    Leave a comment:


  • MaMarysi
    replied
    Nie wiem czy o takie informacje Ci chodzi, ale jeżeli alimenty są zasądzone, to może je ściągać komornik - bezpośrednio z dochodów pozwanego.
    Natomiast jeżeli pozwany nie jest "wypłacalny" (nie posiada stałych dochodów itp.), to można starać się o otrzymywanie ich z "funduszu alimentacyjnego" (który został wznowiony od sierpnia tego roku).

    Leave a comment:


  • Guest's Avatar
    Guest started a topic alimenty

    alimenty

    co zrobić, gdy ojciec nie chce płacić alimentów?
       
Working...
X