Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozwód a PIT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rozwód a PIT

    Mam zapytanie: jestem po rozwodzie a jak wiadomo w rozliczeniu rocznym PIT należy odliczyć ulgę na dziecko.
    Można ją podzielić, może ją odliczyć mama bądź ojciec dziecka.

    Ja mam opiekę nad dzieckiem, dziecko jest zameldowane u mnie a jej ojciec na wyznaczone terminy wizyt i współdecydowanie w ważnych sprawach, to jak wygląda sprawa z PIT?
    Nie rozmawialiśmy na ten temat, bo w ogóle nie mamy kontaktu a do dziecka nie przychodzi.

    Czy może odliczyć dziecko jedynie rodzic, przy którym dziecko jest zameldowane?
  •    
       

    #2
    Odp: Rozwód a PIT

    dokładnie nie wiem ale chyba tak. możesz tylko ty odliczyć ulge na dziecko.
    oboje rodzice moga jeśli dziecko jest pół roku u jednego i drugie pół u drugiego rodzica. ale nie jestem pewna.




    Skomentuj


      #3
      Odp: Rozwód a PIT

      dokładnie tak jak pisze MoniaB.Możesz się rozliczać jako samotna matka jak dziecko nie jezdzi do ojca i nie ma z nim kontaktu.
      ANIA I RAFAŁ

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rozwód a PIT

        Drogie samotne mamy,
        jak najbardziej prawo do odliczenia ulgi za dziecko macie WY!!!!!
        To Wy sprawujecie opiekę nad dzieckiem,Wy wychowujecie a tym bardziej jak ojciec ma wyznaczone widzenia. Nie wiem dlaczegosie nad tym zastanawiacie To logiczne Jestem rok po rozwodzie i to ja odliczylam sobie ulge na dziecko mimo ,że ex mąż zapytal sie i stwierdził ze to powinno byc podzielone srata tata Z naszych podatków? nigdyyyyyyyyyyyyyyyy A taka myśl,że oni mogą wypersfadujcie im z głowy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rozwód a PIT

          Mnie też się wydaje, że z odliczaniem ulgi w przypadku samotnej mamy po rozwodzie nie powinno być problemu, ale zawsze jak coś to można podpytać prawnika, np przez e-porady (tutaj link do zamówienia takowej podrzucam: http://www.mojrozwod.pl/zamow-eporade.html - może sie przydać.

          W sumie to nie ma to jak 100% wiedza prawna w tej kwestii.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X