Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ulgi na dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ulgi na dziecko

    jestem mamą samotnie wychowujacą dziecko utrzymuje się z funduszu alimentacyjnego i wynajmu lokalu mój dochód to 1100zł czy ja też mogę skorzystać z ulgi i odpisać dziecko od podatku
  •    
       

    #2
    Odp: ulgi na dziecko

    przecież za dziecko nalezy ci sie ulga z tytułu wychowywania, wpisz w wyszukiwarkę ulga z tytulu wychowywania dziecka i będziesz wszystko wiedzieć

    Skomentuj


      #3
      Odp: ulgi na dziecko

      chyba że sie nie rozliczasz z tego wynajmu...? to ci nie przysługuje

      Skomentuj


        #4
        Odp: ulgi na dziecko

        Jeżeli masz dziecko o rozliczasz pity za 2011 rok, masz prawo odliczyć od podatku ulgę na dziecko. Z tego co wiem tylko osoby, któe prowadzą działalność gospodarczą nie mogą odliczać ulgi na dziecko.

        Skomentuj


          #5
          Odp: ulgi na dziecko

          Trochę odkopuję stary temat, ale znalazłam informację, że od przyszłego roku mają być podniesione ulgi na dzieci. Warto się z tym zapoznać, ponieważ już przy następnym rozliczeniu będą nas obowiązywały wyższe ulgi. Dokładne dane podane tutaj http://www.mamazone.pl/artykuly/na-c...cko-2015r.aspx.

          Skomentuj


            #6
            Odp: ulgi na dziecko

            Właśnie przeczytałam...no i od razu mi się rzuciła na oczy rodzina - sąsiedzi mojego męża... "Pan i władca domu" oznajmił, że on pracować ciężko nie będzie, bo ma więcej kasy z bachorów niż taki co tyra po 8h codziennie (czasem dłużej niż 8h)...
            Ma 7 dzieci, drewniany dom ze stajnią połączony, nie ma ubikacji, nie ma łazienki, NIE MA WODY! Ale jest wódeczka i na wódeczkę zawsze będzie.
            Żona młodziutka, bez zębów, bo ją te ciąże tak wyniszczyły...w jednym pokoju śpią rodzice, 7 dzieci, babcia, dziadek i rodzeństwo "Pana i władcy" ze swoimi jeszcze żonami i tak wszyscy, przy wszystkich kopulują... Teraz pewnie jak podwyższą ulgę to będzie płodził następne dzieciaki...w głowie się to nie mieści, jak ludzie potrafią żerować na takim czymś...

            Skomentuj


              #7
              Odp: ulgi na dziecko

              lady zbyk ale żeby wykorzystać ulgę , to trzeba mieć na początku jakieś dochody a jełsi piszesz że ten "Pan i władca" nigdzie nie pracuje to raczej nie ma żadnego zwrotu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ulgi na dziecko

                Podobno jeśli nie ma się tylu przychodów, państwo wypłaca brakującą kwotę. Straszna jest ta historia. Mój znajomy, porządny ojciec, ma problemy z opieką społeczną, bo jego 10 letni syn zepsuł koledze deskorolkę. Z Twojej historii wynika, że straszna patologia, gdzie jest opieka społeczna?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ulgi na dziecko

                  Jakieś przychody ma, dorywczo gdzieś tam pracuje a opieki społecznej przecież nie będę na nich nasyłała, bo się dowiedzą i mi jeszcze chatę podpalą...albo auto porysują...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ulgi na dziecko

                    Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                    Jakieś przychody ma, dorywczo gdzieś tam pracuje a opieki społecznej przecież nie będę na nich nasyłała, bo się dowiedzą i mi jeszcze chatę podpalą...albo auto porysują...
                    Najgorsze jest to że w takich sytuacjach to dzieci cierpią najbardziej. Jaki one mają przykład? Na jakich ludzi wyrosną, skoro rodzice nie są w stanie przekazać im żadnych wartości. Smutne to!!!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ulgi na dziecko

                      Napisane przez Camelia01 Pokaż wiadomość
                      Podobno jeśli nie ma się tylu przychodów, państwo wypłaca brakującą kwotę. Straszna jest ta historia. Mój znajomy, porządny ojciec, ma problemy z opieką społeczną, bo jego 10 letni syn zepsuł koledze deskorolkę. Z Twojej historii wynika, że straszna patologia, gdzie jest opieka społeczna?
                      Państwo dopłaci brakującą kwotę do ulgi na dziecko, ale najpierw trzeba zarabiać. Jak brakuje podatku to państwo dopłaci ale tylko do wysokości zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Więc jeśli ten człowiek z 7 dzieci dorywczo dorobi 1000 zł to nie będzie z czego mu tej ulgi na 7 dzieci dać.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ulgi na dziecko

                        Dokładnie, tak jak piszesz. Trzeba wykazywać jakieś dochody. My mamy dwójkę dzieci więc u Nas nie będzie z tym problemu i zawsze jakiś zwrot będzie choć ja i tak mam niestety dopłate zawsze 2 tysiaki musze zostawić w skarbówce bo mój pracodoawca nie płaci za mnie składek i musze je sama uregulować :/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ulgi na dziecko

                          Dlaczego samemu trzeba regulować składki i tyle dopłacać? Nie znam takiego przypadku a sporo pit11 wystawiałam i rozliczałam.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ulgi na dziecko

                            ja pracowałam na umowe zlecenie, jak pracowałam nie było problemu z tym odporowadzali wszytskie składki plus wykupiłam do tego składkę chorobową za którą potrącali mi 2,45 % z pensji. wychodziło około 25-30 zł miesięcznie. Jak poszłam na chorobowe dostawałam całą kwotę brutto - nieodprowadzali nic ani składek ani podatku - w zusie było standardowe 20 zł przelewane co miesiać a powinno być dużo wiecej tylko robili tak by problemów nie mieć, przy rozliczeniu pitu okazało się że mnie w ciula robili haha no i dostałam jakiś dziwny pit do rozliczenia i z niego teściowa (księgowa) wyliczajac przy pierwszym roku wyszło 2800 zł do zapłaty ale mieliśmy za 2 mieisace zwrot na synka + męża tam coś to w sumie placiliśmy 2500 zł w tamtym roku wyszło coś koło 3300 zł ale że synek i mąż to dopłacaliśmy chyba jakoś 2300 zł
                            no i zobaczymy co teraz będzie bo w sumie zus troche mnie przejał wiec licze na to że oni już robili wszystko przepisowo i że choć teraz będe miała mniej jak 2 tysiące :/ Wiem , szokujące nawet w urzędzie skarbowym nie mieli nigdy takiego przypadku. Mówił by się dowiadywac itd , ale dowiadywanie nic nie dało - chodziliśmy z miesiac szukaliśmy innego rozwiązania ale po prostu nie ma :/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: ulgi na dziecko

                              Zaciekawiłaś mnie. Jeśli masz ochotę to mogę spróbować rozgryźć o co chodzi tylko potrzebne będą dokumenty, np. treść umowy zlecenie, podpisywane do niej rachunki i wystawiony pit11, same kwoty dane osobowe mi nie potrzebne. Z wyliczaniem wynagrodzeń bujam się już 12 lat więc może uda się rozgryźć co jest nie tak. Do pomocy mam jeszcze 2 siostry męża również księgowe i naliczające płace. Nie obiecuję, że się uda ale nie lubię nierozwiązanych zagadek i to tak kosztownych.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X