Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawczego???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawczego???

    Witam. Kiedy należy składać ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawczego??? Trzeba to ponawiać co roku, tak? Czy raz przyznane obowiązuje na kilka lat urlopu wychowawczego?
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

    Sklada się co roku , od września.Nie stety niewiem do kiedy można , ale im szybciej tym lepiej
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

      Dziewczyny, ja własnie jestem w trakcie kompletowania dokumentów. Jeśli złożycie wniosek do 30 września, zasiłek dostaniecie bez przerwy, czyli ten za nowy okres - w listopadzie. Z kolei jeśli sie spóźnicie dostaniecie wyrównanie za dwa miesiace nowego okresu w grudniu.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

        a jakie dokumenty są potrzebne??

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

          Ja mam przyznane rodzinne do końca października i taki termin mnie obowiązuje.A dokumenty to tak:
          -skarbowy zarobki za ubiegły rok,
          -urząd miasta-gminy o ziemi(czy się posiada ziemię-ojciec, matka),
          -zus do wychowawczego o ubezpieczeniu.
          Jeśli pierwszy raz się składa to napewno ksero dowodów osobistych,pesel dzieci.Trzeba iść wcześniej do opieki wziąć papiery od nich do wypełnienia.To chyba tyle.
          Ewa
          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
          3150g.55cm.
          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

            Ja akurat wczoraj składałam papiery do przedłużenia rodzinnego.Przyznane mam do końca października,do końca września trzeba zlożyc papiery.Mi potrzebne było zaswiadczenie z urzędu skarbowego o zarobkach za rok 2009,z tym poszłam do "mopsu",wypełniłam wniosek i teraz czekam na list z orzeczeniem że mi przedłużaja zasiłek rodzinny.
            Pozdrawiam.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

              To ze strony UMK
              1. W przypadku złożenia wniosku w sprawie do 10 dnia danego miesiąca, świadczenia rodzinne wypłaca się najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca, w którym złożono wniosek.
              2. W przypadku złożenia wniosku po 10 dniu miesiąca, świadczenia rodzinne za dany miesiąc wypłaca się najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek.
              3. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.
              4. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia

              Ja składam na początku października. Wydaje mi się, że w zupełności starczy.
              Last edited by Wiola_K_84; 25-09-2010, 16:03.



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

                Ja złożyłam 8 września. Listopad jest juz miesiacem w nowym okresie, a ja nadal czekam na decyzję...


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy ponowne dokumenty o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatku do wychowawcze

                  OlkaG87 no to jakos długo czekasz,ja decyzję dostałam tydzień po zlożeniu wniosku,może zadzwoń do nich i wyjaśnij sprawę..?

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X