Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

    Hej.
    Czy ktoś z Was może wie, lub może miał podobny problem i jest w syanie mi pomóc, a mianowicie chodzi o odpowiedz na pytanie, jak lub gdzie sprawdzić czy można dziecku nadać dane imię? Pytam w imieniu koleżanki, która jest w 6 miesiącu ciąży, wie że będzie miała córeczkę i chciałaby jej dać na imię Carmen, lub Samanta, ale nie wie, czy przy rejestracji imienia w urzędzie nie pojawią się kłopoty. Jak to dokładnie sprawdzić, bo podobno co urząd to inna polityka imion, w zależności od przychylnośći i wielkości fantazji urzędników. Czy istnieje jakaś ewidencja imion dozwolonych, lub przepisy które to regulują? W końcu na placach zabaw coraz więcej się słyszy originalnych, brzmiących z obca imion, które jednak zostały zaakceptowane pomimo iż rodzice mają jedynie obywatelstwo polskie. Pamiętam że kiedyś znajoma mama poznana w parku, która synka nazwała Brajan, mówiła mi że jedyną koniecznością była polska pisownia imienia..


  •    
       

    #2
    Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

    Ja słyszałam że przy imieniu dla dziewczynki warunkiem jest zakończenie imienia na "A"...że niby tylko żeńskie imiona się tak kończą...Samanta...myśle że by zarejestrowano...
    Pozdrawiam




    "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
    Paulo Coelho(Alchemik)

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

      Napisane przez edymis4601 Pokaż wiadomość
      Ja słyszałam że przy imieniu dla dziewczynki warunkiem jest zakończenie imienia na "A"...że niby tylko żeńskie imiona się tak kończą...Samanta...myśle że by zarejestrowano...
      Pozdrawiam
      rowniez sie podpisuję pod tym co koleżanka napisała....imię dziewczynki musi być zakończone na literę A.....Z Samantą nie powinno być problemu a co do imienia Brajan to znam kilku chłopców co maja tak na imię (chodzą z moim dzieckiem do przedszkola) więc to nie jest jakieś cudaśne imię


      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

        Podejrzewam że Carmen przez K zapiszą
        a nie lepiej wybrać się do USC i się dopytać jak akurat w tym urzędzie sprawa wygląda


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

          Hej, ja chcę nadać synowi imię Olivier, koleżanka mi mówi, że nie pozwolą mi nadać w urzędzie tego imienia, tylko będzie Oliwier...
          Natomiast dużo o tym poczytałam i to zależy od miasta i od osoby siedzącej aktualnie na stołeczku Jednym się udało zarejestrować przez V a innym nie i teraz to zależy od mojego miasta

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

            Tak zależy od pani na stołeczku Jedna Jessicę zapiszę DŻESIKA a inna by postąpiła inaczej Radzę się dopytać w urzędzie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

              W tym roku weszła jakaś ustawa, która zezwala nadawanie zagranicznych imion dzieciom w Polsce, więc wydaje mi się że nie powinno być żadnego problemu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

                Napisane przez topole100 Pokaż wiadomość
                W tym roku weszła jakaś ustawa, która zezwala nadawanie zagranicznych imion dzieciom w Polsce, więc wydaje mi się że nie powinno być żadnego problemu.
                Też o tym słyszałam, więc chyba nie ma się czym martwić. Ciekawe ile osób z takiego prawa skorzysta.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

                  Zgodnie z nowymi przepisami można wybrać nie więcej niż dwa imiona, imię bądź imiona nie mogą być w formie zdrobniałej, a ponadto nie mogą mieć charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego.
                  Tak więc po nowelizacji ten katalog znacznie skrócono. Imię powinno także wskazywać na płeć dziecka.
                  W przepisach znalazł się również zapis dotyczący imion obcych : "Niezależnie od obywatelstwa i narodowości rodziców dziecka wybrane imię lub imiona mogą być imionami obcymi. Można wybrać imię, które nie wskazuje na płeć dziecka, ale w powszechnym znaczeniu jest przypisane do danej płci.".

                  Imiona żeńskie, które mają się kończyć na "a", to nie jest wymóg prawny. Funkcjonują także pewne zalecenia Rady Języka Polskiego, ale są to tylko zalecenia.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak sprawdzić czy można nadać dane imię?

                    https://www.goldenline.pl/firma/lex-fortis/
                    https://facebook.com/SolidneOdszkodowania/
                    https://www.linkedin.com/in/lex-fortis-opinie
                    Lex Fortis opinie

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X