Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co może pomóc w znalezieniu pracy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co może pomóc w znalezieniu pracy?

    Przede wszystkim witam. Mam pytanie, na które szukam odpowiedzi m.in. od kobiet z forum mama cafe

    Pytanie odnosi się do pracy i będę wdzięczny za wszelkie opinie:
    Czy uważacie, że profesjonalne testy psychologiczne (wyszczególniłem je poniżej. Jest ich 7) mogą być wartościowym dodatkiem przy aplikowaniu na konkretne stanowisko pracy?

    ---
    Testy kompetencji społecznych (badane cechy współdziałanie, komunikatywność, wywieranie wpływu)
    Testy kompetencji poznawczych (myślenie analityczne, myślenie koncepcyjne, innowacyjność)
    Testy kompetencji organizacyjnych (planowanie, organizowanie, kontrolowanie)
    Testy kompetencji osobistych (adaptacja do zmiany, koncentracja na zadaniu, radzenie sobie ze stresem)

    Testy wartości w pracy (czyli jakie wartości w pracy są dla Ciebie najważniejsze - wyszczególnionych jest 8 wartości) lub siedmiowymiarowy test osobowości (bada: emocjonalność, impulsywność, indywidualizm, dekoncentrację, schematyczność, podporządkowanie i samokrytycyzm). Ostatnim siódmym jest najpopularniejszy test IQ.

    #testy są integralną częścią jednego z portalów pracy, który za ich pomocą łączy szukających pracy z dostępnymi ofertami na rynku.
  •    
       

    #2
    Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

    Całkiem ciekawy temat z tymi testami. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Jest wiele zawodów, w których obowiązkowo przeprowadzane sa testy np. psychologiczne, bo tylko one dają wiarygodne źródło wiedzy na temat kandydata.
    Zbyt często inne czynniki (np. doświadczenie, posiadanie dziecka) decyduje o wyborze pracownika, a przecież nie są one dobrym wyznacznikiem efektywności pracy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

      Doświadczenie jest bardzo ważne, a same testy mogą wiele wnieść przy podejmowaniu ostatecznego wyboru kandydata na dane stanowisko.

      Ja się np. zetknąłem z osobami, które w pracy nie czuły się szczęśliwe i dopiero po ustaleniu czego one tak naprawdę potrzebują i czego wymagają okazało się że ich praca całkowicie nie spełnia tych wymagań (np. spełniają się w aktywnym kontakcie z ludźmi, a pracowali w kostnicy - abstrakcyjny przykład)

      zebrrra - czy zatem sama z siebie przeszłabyś takie testy, żeby sprawdzić swoje wyniki?

      Skomentuj


        #4
        Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

        Mogłabym się poddać testowaniu, a co mi tam! Chętnie dowiem się o sobie czegoś nowego. A może wszystko już wiem? Wiem, co lubię robić, a co kompletnie mnie nie rusza.
        Czy to dopiero projekt i tych testów jeszcze nie ma?
        Myslę, że byłyby one korzystne zarówno dla pracodawcy, jaki i potencjalnego pracownika. Szef miałby prawdziwy pożytek, a pracownik wykonywałby swoją pracę z przyjemnością. Przeciez o to właśnie chodzi w spełnieniu zawodowym.
        Last edited by zebrrra; 14-05-2010, 23:53.

        Skomentuj


          #5
          Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

          zebrrra
          Myslę, że byłyby one korzystne zarówno dla pracodawcy, jaki i potencjalnego pracownika. Szef miałby prawdziwy pożytek, a pracownik wykonywałby swoją pracę z przyjemnością. Przeciez o to właśnie chodzi w spełnieniu zawodowym.
          trafiłaś w samo sedno idei portalu

          Jeszcze wtrącę małą dygresję - sam przechodziłem te testy (a z testami online, psycho-testami, psycho-gratkami miałem wiele do czynienia i nigdy nie dało się ich brać na poważnie) i:
          - są naprawdę profesjonalnie wykonane
          - wyniki (w moim i moich znajomych przypadku) zgadzały się z rzeczywistością
          - testy te są wykorzystywane przez korporacje przy zatrudnianiu pracowników, więc warto chociażby sprawdzić, jakby się wypadło przy rekrutacji

          zebrrra - portal jest w fazie testów, ale testy psychologiczne można już wypełniać. Napiszę Ci na priv adres.
          Ps. jeśli na portalu zauważysz jakieś błędy napisz do właścicieli portalu o tym - możesz dostać 500zł na zakupy w merlinie (to taka zachęta to wspólnego testowania) - o tym też Ci napiszę na priv.

          Ps2. ! zauważyłem, że na portalu można wygenerować raport z wyników w testach - jak nie będziesz miała nic przeciwko, pochwal się jak Ci wyszły testy i co o nich sądzisz

          Pa!

          Skomentuj


            #6
            Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

            Znajoma uznała, że może pochwalić się swoimi wynikami (wypełniła wszystkie testy) i to są jej wyniki: xxxx
            Last edited by disne; 30-06-2020, 12:11. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

              Jakoś nie jestem przekonana do takich testów, nie uważam aby w pełni odzwierciedlały charakter i zachowa przyszłego pracownika

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                No i co z tymi testami? Ja tak czekam i czekam.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                  W znalezieniu pracy może pomóc przede wszystkim wytrwałość. Dobrym sposobem jest poszukiwanie wolnych stanowisk w internecie.
                  Last edited by PaniiiAAA; 09-03-2011, 20:51.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                    Trzeba być innym niż wszyscy aby pracodawca wybrał nas lub choć zwrócił uwagę. Dlatego warto starać się być nie tylko przydatnym ale i wartościowym.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                      Jeżeli chodzi o szukanie pracy i początki zatrudnienia to warto sobie poczytać poradniki różne na ten temat, np. jak napisać dobre CV czy dobry list motywacyjny, jak zachowywać się na rozmowach kwalifikacyjnych, jak się na nie ubrać, co mówić, etc. Niby wszyscy wszystko wiemy, a jak przychodzi co do czego, to popełniamy proste błędy.
                      Rodzaje kawy, gatunki kawy, ekspresu i wszystko, co jest związane z kawą - to właśnie znajdziesz na Kawiarnia Cafe - zapraszam!
                      ___

                      TATUAZE.NET.PL - tatuaże, forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                        Z pewnością każdy z nas miał problem z pracodawcą, który na koniec okazał się oszustem. My tracimy tylko czas, pieniądze i energię, a możemy temu zapobiec. Pomóżmy sobie i innym opisując nasze historie na „dodajoszusta.pl”. Dzięki przeczytaniu wpisów innych możemy nie tracić pieniędzy i nie dać się nabrać oraz przestrzec innych przed nieuczciwymi ludźmi, którzy nas po prostu nie szanują.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                          Napisane przez Karolka87 Pokaż wiadomość
                          Jeżeli chodzi o szukanie pracy i początki zatrudnienia to warto sobie poczytać poradniki różne na ten temat, np. jak napisać dobre CV czy dobry list motywacyjny, jak zachowywać się na rozmowach kwalifikacyjnych, jak się na nie ubrać, co mówić, etc. Niby wszyscy wszystko wiemy, a jak przychodzi co do czego, to popełniamy proste błędy.
                          Zgadzam się w 100% - od czasu do czasu dorabiam sobie tłumaczeniem CV i listów motywacyjnych na angielski, więc czasami się pośmieję, a czasami powyrywam włosy z głowy... błędy ortograficzne (sic!), pisanie o bzdurach, i od razu widać, że aplikujący spędził nad pisaniem CV całe 10 minut! A statystycznie rzecz biorąc, pracodawca ma ok 7 sekund na wstępne rozpatrzenie, czy czytać dalej, czy wyrzucać do śmieci..

                          Dlatego warto się postarać, zlecić napisanie dokumentów profesjonalistom np. CV Studio czy Architektom Kariery; ci pierwsi doradzają jeszcze właśnie w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej - jak się przygotować, czego można się spodziewać itd. Pierwszego wrażenia nie da się cofnąć - warto się postarać, żeby nas przedstawiło w odpowiednim świetle

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                            Ja w podaniu o pracę napisałam, że zaplanowane dzieci już się urodziły.
                            Przyjęli mnie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: co może pomóc w znalezieniu pracy?

                              Co do CV - mój kiedysiejszy pracodawca oddawał mi napływające CV do oceny. Okazało się, że większość z nich to sensowne, nieźle napisane dokumenty. Jeden szczegół wyróżniał niektóre z nich - dobre zdjęcie. Taki detal, ale już CV sprawia lepsze wrażenie, co przekłada się na postrzeganie danego kandydata. Wstawiajcie zdjęcia do swoich życiorysów i to profesjonalne, zrobione u fotografa, a praca znajdzie się "sama" .

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X