Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

    Mam pytanie. Dzis w urzędzie skarbowym poinformowano mnie, że mogę sobie poodliczać faktury z remontów i urządzania mieszkania. Czy ktoś składał taki wniosek? Czy wiecie cokolwiek na ten temat?

    przesyłam link z tymi wnioskami
    http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...9191&dzial=106
    Last edited by kasiakozmin; 16-03-2010, 16:33. Powód: dopisanie linku
  •    
       

    #2
    Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

    Kurcze a mi mówili że od kilku lat nie mozna się z remontów rozliczać juz sama zgłupiałam





    Skomentuj


      #3
      Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

      Teżmyślałam, że nic nie można odliczać. pojechałam dziś osobiście sie dowiedzieć. Pan mi podał tą stronę z linkiem i powiedział, że można jakieś różnice w vacie odliczać. Nie mam pojecia o co chodzi???

      Skomentuj


        #4
        Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

        Można dostać zwrot vatu, ale dla tych materiałów budowlanych, dla których jakiś czas temu vat wzrósł z 7 na 22%. Dostajemy zwrot właśnie tej różnicy. Liczą się wszystkie gipsy, farby, kleje, a nie można odpisać np. pędzli, wałków, materiałów elektrycznych. Ja byłam w urzędzie skarbowym, dostałam specjalny formularz do wypisania (jest tam załącznik, gdzie wpisuje się faktury i kwoty, bo trzeba mieć oczywiście faktury) i taką książeczkę, gdzie jest lista rzeczy, które można odpisać. Urząd ma pół roku na oddanie nam pieniędzy, u mnie to trwało 2 miesiące. Były jakieś błędy, ale mąż tylko pojechał poprawić i poparafować przy urzędniku i dostaliśmy pieniądze.
        Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
        Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


        Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

        Skomentuj


          #5
          Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

          Można złożyć taki wniosek, jeśli od remontu/wykończenia/budowy nie minęło pięć lat i nie częściej niż raz do roku.
          Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
          Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


          Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

          Skomentuj


            #6
            Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

            Tak własnie jak pisała INDRA odlicza się tą różnicę w Vat-cie na materiały budowlane.No i odliczamy na całkiem innym pit-cie niż ten roczny który ma być rozliczony do 30 kwietnia.Jest kilka warunków trzeba mieć wszystkie faktury oczywiście na siebie lub małżonka i trzeba być właścicielem mieszkania które remontowaliśmy bo trzeba przedstawić akt własności.Tu jest troszkę na ten temat:
            http://dom.money.pl/wiadomosci/artyk...,0,133718.html
            Last edited by anna31; 17-03-2010, 10:13.


            Skomentuj


              #7
              Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

              Dzięki. Interesowało mnie, czy ktoś dostał już jakieś pieniążki. Widze, że tak. mam już przestudiowane te wszystkie inf. Teraz żałuję, że wczesniej o tym nie słyszałam i nie na wszystko brałam fakturę A przecież w urządzenie mieszkania wkłada się mnóstwo pieniędzy!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                Można dostać zwrot vatu, ale dla tych materiałów budowlanych, dla których jakiś czas temu vat wzrósł z 7 na 22%. Dostajemy zwrot właśnie tej różnicy. Liczą się wszystkie gipsy, farby, kleje, a nie można odpisać np. pędzli, wałków, materiałów elektrycznych. Ja byłam w urzędzie skarbowym, dostałam specjalny formularz do wypisania (jest tam załącznik, gdzie wpisuje się faktury i kwoty, bo trzeba mieć oczywiście faktury) i taką książeczkę, gdzie jest lista rzeczy, które można odpisać. Urząd ma pół roku na oddanie nam pieniędzy, u mnie to trwało 2 miesiące. Były jakieś błędy, ale mąż tylko pojechał poprawić i poparafować przy urzędniku i dostaliśmy pieniądze.


                nieprawda farb nie można odliczać !!!
                składałam już 3 swoje wnioski o zwrot VAT i z 5 które robiłam znajomym.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                  jest wiele rzeczy o można odliczyć jednak nie wszyscy potrafią rozszyfrować listę którą należy się posługiwać przy odliczaniu VZM.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                    Napisane przez plocia Pokaż wiadomość
                    jest wiele rzeczy o można odliczyć jednak nie wszyscy potrafią rozszyfrować listę którą należy się posługiwać przy odliczaniu VZM.
                    a co jeśli np wpisze się zakupiony przedmiot, który się błędnie zinterpretowało? czy wtedy urząd daje znać, że coś jest nie tak i do poprawki?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                      Napisane przez kasiakozmin Pokaż wiadomość
                      a co jeśli np wpisze się zakupiony przedmiot, który się błędnie zinterpretowało? czy wtedy urząd daje znać, że coś jest nie tak i do poprawki?
                      tak Skarbówka wzywa do wyjaśnienia, niekiedy na fakturze pisze jakaś dziwna nazwa i nie ma np. kodu PKWiU i skarbówka może wezwać do wyjaśnienia "co pod tą pozycją się znajduje" co też kupiliśmy?
                      Jeśli zaliczyliśmy coś co nie powinniśmy to wezwą nas i każą nam skorygować konkretną pozycję.

                      Tylko bez przesady że odliczymy wszytko jak leci z faktur, a skarbówka niech nam powie co zaliczyć a co nie, oni za nas tej roboty nie zrobią

                      Właśnie wypełniam 2gi VZM który robię w tym roku już kolejnej koleżance, póki co wszyscy dostali zwroty i skarbówki nie miały zastrzeżeń co do moich odliczeń.

                      Pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                        Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                        Można złożyć taki wniosek, jeśli od remontu/wykończenia/budowy nie minęło pięć lat i nie częściej niż raz do roku.
                        nie ma nigdzie zastrzeżenia że trzeba to zrobić w ciągu 5 lat od zakończenia remontu czy budowy!!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                          musisz mieć numery PKWiU z faktur, ale nie wszystkie są dostępne więc skorzystaj z wyszukiwarki vzm,

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: VZM-1 odliczenie remontów. kto się orientuje????

                            Witam,

                            chętnie pomogę w wypełnieniu wniosków VZM-1, dzięki któremu mogą Państwo odzyskać zwrot poniesionych niektórych wydatków na zakup materiałów budowlanych w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części.
                            W zależności od ilości przedstawionych przez Państwa faktur, wypełnienie takiego wniosku może zająć maksymalnie 7 dni. Dysponuję przeglądarką materiałów budowlanych zakwalifikowanych do zwrotu, dzięki czemu nie ma miejsca na błędy.

                            Gdybyście byli Państwo zainteresowani, zapraszam do kontaktu.


                            Pozdrawiam,
                            wnioskiVZM

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X