Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mikaa997
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
    z datami wizyt, książeczka ciązy już nie tylko musiałam mieć zaświadczenie lekarza prowadzącego, nawet szpitalne zaświadczenie nie nie było wystarczające. Rodziłam w zeszłym roku i taka była procedura.
    To nie miałam pojęcia że są aż takie porcedury, my niestety nie łapaliśmy się na becikowe, szkoda że już nie jest dla wszystkich rodziców

    Leave a comment:

  •    
       

  • czekladka24
    replied
    Odp: Becikowe

    z datami wizyt, książeczka ciązy już nie tylko musiałam mieć zaświadczenie lekarza prowadzącego, nawet szpitalne zaświadczenie nie nie było wystarczające. Rodziłam w zeszłym roku i taka była procedura.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
    teraz się zmieniło i jest bardziej rygorytycznie. Ja musiałam od lekarza zaświadczenie miec z wizytami a dokładniej z terminami czyli datami.
    Ojoj od lekarza? Ale co to za zaświadczenia z datami musiałąś mieć ? Becikowe jest przecież wyplacane po porodzie dziecka.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Becikowe

    teraz się zmieniło i jest bardziej rygorytycznie. Ja musiałam od lekarza zaświadczenie miec z wizytami a dokładniej z terminami czyli datami.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Becikowe

    Becikowe też już ograniczyli w zależności od zarobków z jednej storny dobrze że bogaci go nie dostają ale z drugiej strony pozbawia się go także osoby ze średnimi zarobkami

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Becikowe

    dobrze , że jest becikowe, to jest super, trochę mała kwota, ale ok, jedna wizyta u ginekologa ? już chyba to znieśli

    Leave a comment:


  • Pawelczyk
    replied
    Odp: Becikowe

    jeste jest jeszcze becikowe lecz ja na moje jak powiedzieli mi ze poczekam miesiac tak czekam juz 3 miesiace i otrzymalam list ze dopiero ostatniego dostane lub najwczesniej 25.12. smiechu warte

    odnosnie wiadomosci wyzej nie wiem jak u was ale w gdansku jak szlam po zaswiadczenie do becikowego musialam miec w dokumentach wpisana wizyte przed 10 tygodniem i tak tez polozna wpisala na zaswiadczeniu

    Leave a comment:

  •    
       

  • annasz159
    replied
    Odp: Becikowe

    Witam wszystkich mam 1,5 rocznego synka i obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży,i czytając co w tym forum napisane to az sie wierzyć nie chcezw w tak rozwiniętej cywilizacjii można być w ciązy i nie dabc o zdrowie swoje jak i dzieciątka.Jak rodziłam Swojego synka to też przywieziono 19 latke która była w trakcie porodu twierdzac ze nie wiedziała ze jest w ciąży oczywiście badan nie miała żadnych dziecko urodziło sie przdwczesnie i długie tyg spedzic musiało w inkubatorze.Wiec nie rozumiem postepowania tych kobiet.Gdyby zgłosiła sie wczesniej do lekarza ciąze udało by sie podtrzymac tak jak u mnie.A druga sprawa dotyczaca becikowego,uważam ze dzieci ma sie z miłosci do nich samych a nie dla marnych 1000 zł i powinne byc wydawane tylko tym którzy naprawde chca dziecko i od samego poczatku o to dbają Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych rodziców

    Leave a comment:


  • ejonczyk1801
    replied
    Odp: Becikowe

    Mnie też zapraszały panie w opiece po becikoweWięc chyba nie będzie zlikwidowane od przyszłego roku.

    Leave a comment:


  • moniaB
    replied
    Odp: Becikowe

    byłam dzisiaj w ośrodku pomocy społecznej odebrać decyzję ws. rodzinnego i pani powiedziała że zaprasza po becikowe jak urodzę więc chyba jeszcze jest i na razie będzie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • majajula
    replied
    Odp: Becikowe

    Ten przepis że trzeba być u lekarza przed 10 tyg ciązy już dawno nie obowiązuje obecnie trzeba przedstawić zaświadczenie że było się chociaż raz w czasie ciązy u ginekologa

    A to czy będzie becikowe w 2011 to jeszcze nie przegłosowane chyba
    Mieli też zlikwidować odpisywanie dzieci od podatku ale jak na razie rodziny zostawili w spokoju zabrali się za przedsiębiorców od stycznia zniesiony jest VAT

    Leave a comment:


  • Pawelczyk
    replied
    Odp: Becikowe

    wlasnie w tv podali kolejna wersje ze nie bedzie wogole becikowego

    ja rodzilam w tym roku we wrzesniu i jestem bardzo przeciwna temu zeby bylo potrzebne zaswiadczenie ze bylo sie przed 10 tygodniem w ciazy ,akurat mnie sie udalo bylam pierwszy raz w 6 ale wiele kobiet serio nie wie ze ejst w ciazy ,sama nie wierzylam poki na kanale TLC nie obejrzalam programu "ciaza z zaskoczenia" polecam wszystkim niektorzy na 5 minut przed porodem dowiaduja sie ze beda miec dziecko

    z tego co wiem to w tym roku obowiazywalo tylko to zaswiadczenie bo w zeszlym mozna bylo sie jeszcze odwolac i otrzymac becikowe

    Leave a comment:


  • Pawelczyk
    replied
    Odp: Becikowe

    slyszalam 2 wrsje:
    1.dostana tylko ci gdzie w domu jest okolo 1000zl na cala rodzine
    2.bedzie podzial ,zamozni nie dostana nic,sredniozamozni 1000zl a biedniejsi jeszcze wiecej

    nie mam pojecia na ile to jest prawda jakis czas temu obie wersje slyszalam w tv,mysle ze najlepiej wybrac sie i zapytac w domu pomocy spolecznej moze beda wiedziec

    Leave a comment:


  • aguszasza
    replied
    Odp: Becikowe

    Dziewczyny i chlopaki

    a co z becikowym po nowym roku? wie ktos cos?

    Leave a comment:


  • Daaruniaa
    replied
    Odp: Becikowe

    Ja znam kobietę która poszła do lekarza dopiero w 7 miesiącu ciąży. A jak lekarz ją z*****utał że zachowała się nieodpowiedzialnie to się tłumaczyła że niewiedziała że jest w ciąży a to że niemiała okresu to myślała że od odchudzania bo dużo ostatnio od frytek przytyła i się odchudzała.Dzięki Bogu zdrowe dziecko urodziła. Ja bym takiej beciokowego nie dała. Jak tak można.

    Leave a comment:

       
Working...
X