Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • AniaOs
    replied
    Odp: Becikowe

    taka prawda, zgadzam się.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Iwonka886
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    Jak kogoś nie stać to się go nie przekona do dziecka, chyba że mówimy już o patologii, która rodziła kolejne dzieci by mieć becikowe.
    o patologi to już nie ma co wspominać, oni rządzą się swoim prawami Dla nich liczą się tylko pieniądze i to, że mogą je zdobyć w jakiś sposób, nie ważne w jaki.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Becikowe

    Jak kogoś nie stać to się go nie przekona do dziecka, chyba że mówimy już o patologii, która rodziła kolejne dzieci by mieć becikowe.

    Leave a comment:


  • Iwonka886
    replied
    Odp: Becikowe

    Chyba nikt podejmując decyzje o dziecku nie liczy na socjal. Ja na córkę nawet rodzinnego nie miałam więc teraz skoro dali mi na drugie dziecko to ok ale ja sie tych pieniędzy nie upominałam bo stać mnie na wychowanie dzieci ale nie każdego.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
    No tak, jednak niektórym cięzko jest podjać decyzję o pierwszysm dziecku a to na pewno w pewien sposób by zachęcenia może co nie których do posiadania dziecka
    Czy na pierwsze czy na drugie i tak Państwo musi te pieniązki jakoś od nas wziąć w inny sposób to jasne.
    Uważam zupełnie inaczej. Jeśli ktoś chce mieć dziecko to będzie je miał. Zwłaszcza pierwsze jedno. Ze względów finansowych to chyba ciężej się zdecydować na kolejne. Gdybym bardzo chciała mieć dzieci to nie oglądalabym się na państwo. Poza tym, gdybym była biedna to moim zdaniem socjal i tak nie jest zły u nas.

    Leave a comment:


  • Iwonka886
    replied
    Odp: Becikowe

    No tak, jednak niektórym cięzko jest podjać decyzję o pierwszysm dziecku a to na pewno w pewien sposób by zachęcenia może co nie których do posiadania dziecka
    Czy na pierwsze czy na drugie i tak Państwo musi te pieniązki jakoś od nas wziąć w inny sposób to jasne.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
    Również jestem zdania, że becikowe należy się dla dziecka bez względu na dochody rodziców, ponieważ każdy rodzic ponosi nie małe koszty na skompletowanie wyprawki i nie tylko bo tak samo opieka okołoporodowa również kosztuje...wiec choć po części mogłoby się to zwrócić. Jeśli chodzi o 500+ to powinno należeć się dla każdego dziecka
    Państwa na to nie stać, gdyby mieli dać na każde to na pewno gdzieś indziej by zabrali. Uważam, że to i tak dobre rozwiązanie. W programie chodziło o rodziny wielodzietne, a nie jedynaków.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Iwonka886
    replied
    Odp: Becikowe

    Również jestem zdania, że becikowe należy się dla dziecka bez względu na dochody rodziców, ponieważ każdy rodzic ponosi nie małe koszty na skompletowanie wyprawki i nie tylko bo tak samo opieka okołoporodowa również kosztuje...wiec choć po części mogłoby się to zwrócić. Jeśli chodzi o 500+ to powinno należeć się dla każdego dziecka

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    Bo kiedyś tak było i było dobrze. Niesprawiedliwie to ograniczyli. Każdemu dziecku powinno się należeć. My się ledwo załapaliśmy.
    Zgadzam się becikowe powinno być bez progu dochodowego jako prezent od Państwa dla każdego malucha. Tak samo bez progu dochodowego powinno być 500+ dla każdego dziecka, również pierwszego albo powinien być próg dochodowy bez względu na ilość dzieci np. przy dochodzie pow. 3 tys zł na osobę, bo to naprawdę dużo.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Becikowe

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    nawet nie wiedziałam ze do becikowego jest jakiś próg dochodowy myślałam że każdy dostaje tego tysiaka.
    Bo kiedyś tak było i było dobrze. Niesprawiedliwie to ograniczyli. Każdemu dziecku powinno się należeć. My się ledwo załapaliśmy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: Becikowe

    nawet nie wiedziałam ze do becikowego jest jakiś próg dochodowy myślałam że każdy dostaje tego tysiaka.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: Becikowe

    Dokładnie tak, becikowe jest tylko, gdy dochod nie przekracza 1922 zł. Przy pierwszym dziecku można sie nie załapać. Przy kolejnych już nieco łatwiej jest chyba dostac, bo dzieli się na liczbę osób w domu.
    Kosiniakowe dla bezrobotnych, mam na śmieciówkach i studentek, dostają tysiaka i już.

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Becikowe

    Przepraszam - jeszcze muszę dopisać, bo zapomniałam. Kosiniakowe natomiast nie jest uzależnione od dochodów. Kosiniakowe z urzędu dostaje każda mama przez pierwszy rok życia dziecka jeśli jest bezrobotna, pracuje na śmieciowej umowie, jest studentką, uczennicą, prowadzi własną działalność itp itd. JEdnym słowem dostaje je każdy komu nie należy się macierzyński.

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Becikowe

    Czekoladka jesteś w błędzie. Becik nie jest dla wszystkich. Jeśli Twój dochód na osobę przekracza 1900 zł z kawałkiem becikowego nie dostaniesz. Mówię o tym rządowym, nie tym dodatkowym socjalnym. A co do procedury to też rodziłam w 2015 roku i jeśli chodzi o samą ciążę trzeba było pokazać kartę ciąży gdzie najważniejsza była data pierwszej wizyty oraz zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub położnej środowiskowej, która mnie odwiedzała po porodzie. Miałam chyba jeszcze jakiś dokument ze szpitala, ale nie pamiętam już. Oczywiście poza tym trzeba było zgromadzić jeszcze całą masę makulatury z zusu, skarbówki dotyczącą składek moich i męża oraz naszych dochodów. No i akt urodzenia, nadanie peselu dziecka itp.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Becikowe

    becikowe jest dla każdego dziecka bez względu na dochody rodziców.
    Kosiniakowe jest uzaleznione od czynników takich jak dochody

    Leave a comment:

       
Working...
X