Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Becikowe

    Sejm znowelizował ustawę o becikowym! Kobieta musi udowodnić tylko jedna wizytę u ginekologa.
    Co wy na to?
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb
  •    
       

    #2
    Odp: Becikowe

    1 wizyta? Czyli np ta w 36 tygodniu? Absurd! trzeba zrobić coś, co sprawi, że nie będzie Polki, która się nie bada w ciąży, która swoim zachowaniem antyzdrowotnym naraża życie dziecka i która myśli tylko o tym, jak tu zadbać o siebie...a nie o dziecko.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Becikowe

      Ja byłam przeciwna ustawie, która mówiła o tym, że potrzebne będzie zaświadczenie sprzed 10 tygodnia ciąży, ale.... np. zaświadczenie, o stałej opiece ginekologa już by mi się bardziej podobało.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Becikowe

        Hahaha kolejna super ustawa boże co oni jeszcze wymyslą.

        Tree dobrze gadasz Opieka ginekologiczna czyli comiesięczna wizyta a ie jedna o zgrozo

        ale powiem wam że jak rodziłam Majkę to przywieźli w nocy karetką laskę co przez całą ciąże ani razu nie była u lekarza (dodam że czekała z bólami 2 doby i miała poród posladkowy) Oj nieźle ją rógali lekarze i położne a ona w zaparte szła że dobrze się czuła to po co miała do lekarza chodzić


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Becikowe

          bo to teraz pod publiczke, przed wyborami, ilu z patologicznych rodzin to sie spodoba...
          ja jestem tez za stala opieka ginekologiczna jak pisze tree, choc mi teraz przy drugiej ciazy zdaza sie ze jestem u gina co 1,5 mies bo nie mam z kim synka zostawic.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Becikowe

            pieczulka co 1,5 miesiąca wizyta przy prawidłowo rozwijającej się ciąży to jest całkiem dobrze, wcale nie tak źle, biorąc pod uwagę kobiety,które w ogóle do lekarza nie chodzą.
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Odp: Becikowe

              Ma to swoje plusy i minusy, z jednej strony to dobrze bo państwo nie powinno ingerować w życie kobiety a obowiązkowe wizyty u lekarza były trochę zamachem na wolność , ale jest i ten drugi aspekt, może bowiem zdarzyć się że kobiety teraz nie będą chodziły do ginekologa no bo i po co ? Wiem że odpowiedzialna kobieta na pewno jest pod stała kontrola lekarza a inna no cóż...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Becikowe

                Ja znam kobietę która poszła do lekarza dopiero w 7 miesiącu ciąży. A jak lekarz ją z*****utał że zachowała się nieodpowiedzialnie to się tłumaczyła że niewiedziała że jest w ciąży a to że niemiała okresu to myślała że od odchudzania bo dużo ostatnio od frytek przytyła i się odchudzała.Dzięki Bogu zdrowe dziecko urodziła. Ja bym takiej beciokowego nie dała. Jak tak można.
                DAMIANEK 04.06.2007R
                BARTOSZEK 21.05.2008R
                NATANEK 30.04.2010R
                OLIWKA 17.02.2012R

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Becikowe

                  Dziewczyny i chlopaki

                  a co z becikowym po nowym roku? wie ktos cos?


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Becikowe

                    slyszalam 2 wrsje:
                    1.dostana tylko ci gdzie w domu jest okolo 1000zl na cala rodzine
                    2.bedzie podzial ,zamozni nie dostana nic,sredniozamozni 1000zl a biedniejsi jeszcze wiecej

                    nie mam pojecia na ile to jest prawda jakis czas temu obie wersje slyszalam w tv,mysle ze najlepiej wybrac sie i zapytac w domu pomocy spolecznej moze beda wiedziec

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Becikowe

                      wlasnie w tv podali kolejna wersje ze nie bedzie wogole becikowego

                      ja rodzilam w tym roku we wrzesniu i jestem bardzo przeciwna temu zeby bylo potrzebne zaswiadczenie ze bylo sie przed 10 tygodniem w ciazy ,akurat mnie sie udalo bylam pierwszy raz w 6 ale wiele kobiet serio nie wie ze ejst w ciazy ,sama nie wierzylam poki na kanale TLC nie obejrzalam programu "ciaza z zaskoczenia" polecam wszystkim niektorzy na 5 minut przed porodem dowiaduja sie ze beda miec dziecko

                      z tego co wiem to w tym roku obowiazywalo tylko to zaswiadczenie bo w zeszlym mozna bylo sie jeszcze odwolac i otrzymac becikowe

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Becikowe

                        Ten przepis że trzeba być u lekarza przed 10 tyg ciązy już dawno nie obowiązuje obecnie trzeba przedstawić zaświadczenie że było się chociaż raz w czasie ciązy u ginekologa

                        A to czy będzie becikowe w 2011 to jeszcze nie przegłosowane chyba
                        Mieli też zlikwidować odpisywanie dzieci od podatku ale jak na razie rodziny zostawili w spokoju zabrali się za przedsiębiorców od stycznia zniesiony jest VAT


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Becikowe

                          byłam dzisiaj w ośrodku pomocy społecznej odebrać decyzję ws. rodzinnego i pani powiedziała że zaprasza po becikowe jak urodzę więc chyba jeszcze jest i na razie będzie.




                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Becikowe

                            Mnie też zapraszały panie w opiece po becikoweWięc chyba nie będzie zlikwidowane od przyszłego roku.
                            Ewa
                            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                            3150g.55cm.
                            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Becikowe

                              Witam wszystkich mam 1,5 rocznego synka i obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży,i czytając co w tym forum napisane to az sie wierzyć nie chcezw w tak rozwiniętej cywilizacjii można być w ciązy i nie dabc o zdrowie swoje jak i dzieciątka.Jak rodziłam Swojego synka to też przywieziono 19 latke która była w trakcie porodu twierdzac ze nie wiedziała ze jest w ciąży oczywiście badan nie miała żadnych dziecko urodziło sie przdwczesnie i długie tyg spedzic musiało w inkubatorze.Wiec nie rozumiem postepowania tych kobiet.Gdyby zgłosiła sie wczesniej do lekarza ciąze udało by sie podtrzymac tak jak u mnie.A druga sprawa dotyczaca becikowego,uważam ze dzieci ma sie z miłosci do nich samych a nie dla marnych 1000 zł i powinne byc wydawane tylko tym którzy naprawde chca dziecko i od samego poczatku o to dbają Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych rodziców

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X