Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Becikowe

    jeste jest jeszcze becikowe lecz ja na moje jak powiedzieli mi ze poczekam miesiac tak czekam juz 3 miesiace i otrzymalam list ze dopiero ostatniego dostane lub najwczesniej 25.12. smiechu warte

    odnosnie wiadomosci wyzej nie wiem jak u was ale w gdansku jak szlam po zaswiadczenie do becikowego musialam miec w dokumentach wpisana wizyte przed 10 tygodniem i tak tez polozna wpisala na zaswiadczeniu

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Becikowe

      dobrze , że jest becikowe, to jest super, trochę mała kwota, ale ok, jedna wizyta u ginekologa ? już chyba to znieśli

      Skomentuj


        #18
        Odp: Becikowe

        Becikowe też już ograniczyli w zależności od zarobków z jednej storny dobrze że bogaci go nie dostają ale z drugiej strony pozbawia się go także osoby ze średnimi zarobkami

        Skomentuj


          #19
          Odp: Becikowe

          teraz się zmieniło i jest bardziej rygorytycznie. Ja musiałam od lekarza zaświadczenie miec z wizytami a dokładniej z terminami czyli datami.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Becikowe

            Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
            teraz się zmieniło i jest bardziej rygorytycznie. Ja musiałam od lekarza zaświadczenie miec z wizytami a dokładniej z terminami czyli datami.
            Ojoj od lekarza? Ale co to za zaświadczenia z datami musiałąś mieć ? Becikowe jest przecież wyplacane po porodzie dziecka.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Becikowe

              z datami wizyt, książeczka ciązy już nie tylko musiałam mieć zaświadczenie lekarza prowadzącego, nawet szpitalne zaświadczenie nie nie było wystarczające. Rodziłam w zeszłym roku i taka była procedura.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Becikowe

                Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                z datami wizyt, książeczka ciązy już nie tylko musiałam mieć zaświadczenie lekarza prowadzącego, nawet szpitalne zaświadczenie nie nie było wystarczające. Rodziłam w zeszłym roku i taka była procedura.
                To nie miałam pojęcia że są aż takie porcedury, my niestety nie łapaliśmy się na becikowe, szkoda że już nie jest dla wszystkich rodziców

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Becikowe

                  becikowe jest dla każdego dziecka bez względu na dochody rodziców.
                  Kosiniakowe jest uzaleznione od czynników takich jak dochody

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Becikowe

                    Czekoladka jesteś w błędzie. Becik nie jest dla wszystkich. Jeśli Twój dochód na osobę przekracza 1900 zł z kawałkiem becikowego nie dostaniesz. Mówię o tym rządowym, nie tym dodatkowym socjalnym. A co do procedury to też rodziłam w 2015 roku i jeśli chodzi o samą ciążę trzeba było pokazać kartę ciąży gdzie najważniejsza była data pierwszej wizyty oraz zaświadczenie od lekarza prowadzącego lub położnej środowiskowej, która mnie odwiedzała po porodzie. Miałam chyba jeszcze jakiś dokument ze szpitala, ale nie pamiętam już. Oczywiście poza tym trzeba było zgromadzić jeszcze całą masę makulatury z zusu, skarbówki dotyczącą składek moich i męża oraz naszych dochodów. No i akt urodzenia, nadanie peselu dziecka itp.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Becikowe

                      Przepraszam - jeszcze muszę dopisać, bo zapomniałam. Kosiniakowe natomiast nie jest uzależnione od dochodów. Kosiniakowe z urzędu dostaje każda mama przez pierwszy rok życia dziecka jeśli jest bezrobotna, pracuje na śmieciowej umowie, jest studentką, uczennicą, prowadzi własną działalność itp itd. JEdnym słowem dostaje je każdy komu nie należy się macierzyński.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Becikowe

                        Dokładnie tak, becikowe jest tylko, gdy dochod nie przekracza 1922 zł. Przy pierwszym dziecku można sie nie załapać. Przy kolejnych już nieco łatwiej jest chyba dostac, bo dzieli się na liczbę osób w domu.
                        Kosiniakowe dla bezrobotnych, mam na śmieciówkach i studentek, dostają tysiaka i już.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Becikowe

                          nawet nie wiedziałam ze do becikowego jest jakiś próg dochodowy myślałam że każdy dostaje tego tysiaka.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Becikowe

                            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                            nawet nie wiedziałam ze do becikowego jest jakiś próg dochodowy myślałam że każdy dostaje tego tysiaka.
                            Bo kiedyś tak było i było dobrze. Niesprawiedliwie to ograniczyli. Każdemu dziecku powinno się należeć. My się ledwo załapaliśmy.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Becikowe

                              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                              Bo kiedyś tak było i było dobrze. Niesprawiedliwie to ograniczyli. Każdemu dziecku powinno się należeć. My się ledwo załapaliśmy.
                              Zgadzam się becikowe powinno być bez progu dochodowego jako prezent od Państwa dla każdego malucha. Tak samo bez progu dochodowego powinno być 500+ dla każdego dziecka, również pierwszego albo powinien być próg dochodowy bez względu na ilość dzieci np. przy dochodzie pow. 3 tys zł na osobę, bo to naprawdę dużo.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Becikowe

                                Również jestem zdania, że becikowe należy się dla dziecka bez względu na dochody rodziców, ponieważ każdy rodzic ponosi nie małe koszty na skompletowanie wyprawki i nie tylko bo tak samo opieka okołoporodowa również kosztuje...wiec choć po części mogłoby się to zwrócić. Jeśli chodzi o 500+ to powinno należeć się dla każdego dziecka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X