Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

paszport

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  paszport

  Witam wszystkich.Obecnie mieszkam za granica z moim skarbem i niedlugo wychodzi jej paszport czy moge moge wyrobic nowy paszport w konsulacie czy musze wczesniej zjechac do kraju i tam wyrobic.Zaznaczam ze z ojcem dziecka nie jestesmy malzenstwem i nie utrzymujemy kontaktu.Z groy dziekuje za pomoc.
 •    
     

  #2
  Odp: paszport

  Moim zdaniem nie musisz zjeżdżać do Polski by wyrobić jakiekolwiek dokumenty. Od tego jest Konsulat za granicą, płaci się troszeczkę więcej za dowody czy paszporty ale normalnie wyrobisz taki paszport w Konsulacie kraju, gdzie przebywasz.

  Skomentuj


   #3
   Odp: paszport

   A Ja juz nie będę dodawać nowego pytania o dowód zapytam w tym wątku czy podanie o dowód mojego 7 miesięcznego dziecka mogłabym złożyć sama partner całe dnie pracuje i nie ma kiedy mialyscie taka symulacje?

   Skomentuj


    #4
    Odp: paszport

    Napisane przez patka_m89 Pokaż wiadomość
    A Ja juz nie będę dodawać nowego pytania o dowód zapytam w tym wątku czy podanie o dowód mojego 7 miesięcznego dziecka mogłabym złożyć sama partner całe dnie pracuje i nie ma kiedy mialyscie taka symulacje?
    A dlaczego Ty nie możesz, jako matka możesz wszystko, i o jaki dowód chodzi? Bo przecież nie osobisty

    Skomentuj


     #5
     Odp: paszport

     Osobisty tymczasowy...
     No bo chcemy wyjechać do Niemiec a ze to strefa Schengen to po co robic paszport jak mozna dowód i spokój by był...

     Skomentuj


      #6
      Odp: paszport

      Jeśli jesteś pełnoletnia, to oczywiście, że to Ty możesz wyrobić, a jeśli nie, to opiekun, mąż lub ktoś inny, bo nie widzę przeszkody, żebyś to Ty nie mogła wyrobić paszportu/dowodu.

      Wniosek

      Wniosek o wydanie tymczasowego dowodu osobistego dla dziecka składa w jego imieniu rodzic lub opiekun prawny ustanowiony przez sąd.

      W wypadku dzieci poniżej 13 roku życia podczas składania wniosku muszą być obecni obydwoje rodzice lub opiekunowie prawni albo jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów wraz z pisemną zgodą drugiego z rodziców lub opiekuna ustanowionego przez sąd, poświadczoną za zgodność podpisu przez organ gminy lub notariusza.

      Wniosek o wydanie dowodu osobistego osobie, która ukończyła 13 rok życia podpisuje składający wniosek rodzic lub opiekun ustanowiony przez sąd oraz małoletni. Małoletni składa swój podpis w miejscu przeznaczonym na podpis, a rodzic lub opiekun ustanowiony przez sąd podpisuje wniosek obok tego miejsca.

      Gdzie składamy wniosek

      Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich wymiany, zwrotu lub utraty, rodzice lub opiekunowie składają wniosek w urzędzie gminy, w której są zameldowani. W przypadku braku miejsca zameldowania wniosek powinien trafić do organu gminy właściwego ze względu na ostatnie miejsce pobytu stałego.

      Dowodu osobistego nie można wyrobić za pośrednictwem Konsulatu RP

      Dowód tymczasowy wydaje wójt, burmistrz lub prezydenta miasta, w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.

      Skomentuj


       #7
       Odp: paszport

       Dowód osobisty dla malucha

       Dziecku do 13 roku życia rodzice mogą wyrobić dowód osobisty. W tym celu należy złożyć w urzędzie gminy wniosek. Co ważne, podczas tej procedury muszą być obecni obydwoje rodzice lub opiekunowie dziecka, oczywiście ze swoimi dowodami. Jeśli jedno z rodziców nie może się stawić, gdyż np. przebywa za granicą, potrzebne jest pisemne poświadczenie jego zgody na wyrobienie dowodu dziecku. Dokument ten musi być poświadczony przez notariusza lub gminę (gdy rodzic przebywa w kraju) lub ambasadę, konsulat RP lub zagranicznego notariusza (gdy rodzic przebywa za granicą).

       Ubiegając się o dowód nie trzeba przyprowadzać ze sobą dziecka, jeśli nie ukończyło piątego roku życia. Wyrobienie dowodu osobistego dla malucha kosztuje 30 zł, a dokument jest ważny 5 lat. Od momentu złożenia wniosku czeka się na niego 30 dni.
       Dokumenty, jakie należy przygotować, to:

       wniosek o wydanie dowodu,
       uzasadniony wniosek rodziców albo opiekunów dziecka,
       dwie fotografie o wymiarach 35x45,
       odpis skrócony aktu urodzenia.

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Odp: paszport

        Mam nadzieję, że choć troszkę rozjaśniłam sytuację. Powodzenia.

        Skomentuj


         #9
         Odp: paszport

         Tak tak no jutro juz bedzie trzeba to jakoś załatwiać xD

         Skomentuj


          #10
          Odp: paszport

          Służę pomocą.
          Pozdrawiam.

          Skomentuj

          •    
              

           #11
           Odp: paszport

           My się tak głowiliśmy przed wakacjami bo aby paszport wyrobić musimy daleko jechać bo tuw pobliżu nie robiią Dopiero w przedszkolu jedna mama opowiada że wystarczyło mieć dowód dla dziecka i nie trzeba daleko jechać tylko na miejscu
           Ale to już było po wakacjach także nie wyjechaliśmy nigdzie

           Skomentuj


            #12
            Odp: paszport

            Chciałam wyrobić paszporty dla dzieci ale mąż przeczytał że dzieci mogą mieć dowody tylo nie wiem na jak długo są ważne i ile kosztuje ich wyrobienie. W tygodniu idę do gminy sie dowiedziec

            Skomentuj


             #13
             Odp: paszport

             Dowody osobiste są bezpłatne. W przypadku dzieci, które nie mają jeszcze 5 lat ważne są 5 lat. Natomiast na dowód nie do każdego kraju wjedziemy, więc lepszy będzie paszport. Do wyrobienia paszportu będziesz potrzebowała zgody ojca dziecka.

             Skomentuj

                    
             Working...
             X