Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tygodniowy urlop ojcowski

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    U mnie było to samo, a że dodatkowo trafiłam w okres świąteczny, to wypłacili mi kasę jeszcze później. I oczywiście z ich strony dalej jest wszystko w porządku.
    Ja urodziłam syna pod koniec roku i też to penie przyczyniło się do tych opóźnień. Ale gdybym ja się spóźniła jeden dzień z zaniesieniem chorobowego to problem.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

      Najbardziej mnie rozbawiło to, że zasiłek jest różny w zależności od ilości dni w miesiącu bo oni mają jakieś swoje mnożniki, ale jak składki pobierają to co miesiąc takie same.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

        Ich nie interesuje jak im trzeba płacić, że dni jest w kazdym miesiącu mniej czy więcej składka taka sama, a mi przeliczają do macierzyńskiego co misiąc dni i mam inaczej płacone. Mąż na razie jeszcze nie wykorzystał urlopu ojcowskiego.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

          A mój wykorzystywał od razu bo wtedy jego pomoc była najbardziej potrzebna. teraz zmieniły się przepisy i można go wykorzystać nawet do ukończenia przez dziecko 2 lat.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

            Mój mąż ma własna działalność gospodarczą więc to są jakieś inne zasady chyba więc i tak był ze mną przez pierwszy okres powrotu do domu

            Skomentuj


              #51
              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Mój mąż ma własna działalność gospodarczą więc to są jakieś inne zasady chyba więc i tak był ze mną przez pierwszy okres powrotu do domu
              Nie są inne, niezależnie od tego, że ma własną firmę urlop ojcowski obowiązuje go na tych samych zasadach, w końcu kodeks pracy to kodeks pracy.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                nie znam się za bardzo na tym dlatego zapytałam zawsze można dopytać księgowego po to w koncu go mamy

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  nie znam się za bardzo na tym dlatego zapytałam zawsze można dopytać księgowego po to w koncu go mamy
                  Pewnie, a kto pyta nie błądzi. Zawsze wolałam zapytać niż tkwić w błędnym przekonaniu. Księgowy albo kadrowcy, różnie w firmach to jest

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                    Gdy bedzie mozna skorzystać to mąż na pewno weźmie - płaty i mu sie należy to dlaczego nie tylko nie wiem czy jak ja jestem na urlopie to on w tym samym czasie może go wykorzystać?

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                      Gdy bedzie mozna skorzystać to mąż na pewno weźmie - płaty i mu sie należy to dlaczego nie tylko nie wiem czy jak ja jestem na urlopie to on w tym samym czasie może go wykorzystać?
                      Tak, urlop ojcowskie jest niezależny od urlopu macierzyńskiego. Można go wykorzystać w tym samym czasie, gdy mama jest w domu. Inaczej jest z tacierzyńskim.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                        Aha wiec fajnie razem możemy sprawować opiekę nad naszym synkiem, a pomoc męża jest bardzo ważna. Powinien angażować się w opiekę nad dzieckiem od początki aby wiedzieć jak się nim zająć.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                          Faktycznie chyba się coś pomyliłam bo zmiany tylko dotyczą tego że urlop okcowski można dzielić ale nadal trzeba go wykorzystać w pierwszym roku
                          Do tej pory można było skorzystać z urlopu ojcowskiego do czasu ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, z dniem 1 stycznia 2016 roku wydłużono ten czas do ukończenia przez dziecko 24 miesięcy życia.
                          Urlop ojcowski może być wykorzystany jednorazowo albo nie więcej niż w 2 częściach, z których żadna nie może być krótsza niż tydzień, także można go dzielić, co wcześniej było niedopuszczalne.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                            Pamiętajcie też, że jeśli już koniecznie chcemy zatrzymać na początku dłużej męża przy sobie, to może on sobie wziąć zwolnienie lekarskie na opiekę Mój mąż z tego skorzystał i miałam go przez cały pierwszy miesiąc przy sobie

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                              Z tego, co słyszałam mąż może dostać dwa tygodnie zwolnienia (płatne 80% wynagrodzenia) jeśli żona miała cesarkę.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                                Opiekę na żonę można wziąć po cesarce, ale po porodzie naturalnym również. Wszystko zależy od tego czy żona czuje się na siłach, aby zająć się dzieckiem. Ja przez pierwszy tydzień ledwo chodziłam, ale pomoc miałam od mamy i teściowej, więc nie było takiej konieczności.

                                O urlopie ojcowskim było chyba wszystko napisane poza tym, że 2 tygodnie przysługuje ojcu w ciągu 24 miesięcy niezależnie od sytuacji zawodowej (nawet jeśli zmienia pracę, może u nowego pracodawcy wykorzystać)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X