Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak wyjechac za granice by nie zostac porywaczem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak wyjechac za granice by nie zostac porywaczem

    witam serdecznie

    kiedy osiem lat temu po raz pierwszy pojawilam sie na forum mamo to ja oczekiwalam narodzin mojej pierwszej corki, bylam tu z wami gdy urodzila sie druga.

    z tamtego czasu pamietam ciepolo i madrosc plynace z rad, atmosfery i wzajemnej pomocy jakimi obdarzaly sie mamy na tym forum

    wtedy nie podejrzewalam ze moja sytuacja zmieni sie tak diametralnie ze ktoregos dnia napisze post w watku samotni rodzice i bardzo licze ze i teraz sa tu osoby ktore wspomoga rada i cieplym slowem

    moje pytanie dotyczy sytuacji w ktorej po rozwodzie chcialabym wyjechac z dziecmi za granice na stale, czy jest to w ogole mozliwe? czy jesli ojciec dzieci sie nie zgadza mozna to mimo wszystko jakos sadownie przeprowadzic?

    bede wdzioeczna za kazda odpowiedz
    Edytuj/Usuń Wiadomość

    #2
    Odp: jak wyjechac za granice by nie zostac porywaczem

    mysle ze idzie to sondownie ustalic , zwlaszcza jak tymasz prawa do dzieci, ale moze to byc ciezka sprawa zwlaszcza jezeli ojciec utzrymuje kontakt z dziecmi. najlepiej jakbys zglosila sie do jakiegos prawnika.

    no i jak dzieci przejda zmiane kraju i dluga rozlake z ojcem

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak wyjechac za granice by nie zostac porywaczem

      Czy były mąż ma pełne prawa rodzicielskie?


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak wyjechac za granice by nie zostac porywaczem

        Jeśli ojciec ma pełne prawa to nie możesz wywieść dziecka za granicę bez jego zgody!!!
        Sąd "ustanowił" przy rozwodzie, wizyty ojca, jesli nie ograniczył mu praw, a Ty musisz sie z tego wywiązać... bo inaczej czekają Cię niefajne konsekwencje...
        Sądownie możesz wystąpić o pozwolenie na wyjazd dziecka za granicę... trzeba złożyc odpowiedni wniosek. Kobiety często dostaja pozwolenie juz na pierwszej sprawie
        mimo wszystko najlepiej bedzie jak skontaktujesz sie z jakims prawnikiem...
        jest dużo stron z poradami prawnymi i sa też fora wpisz w google np wyjazd dziecka za granice bez zody ojca... wyświetli Ci sie sporo stron
        życzę powodzenia
        pozdrawiam


        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



        ---------------------------------------------------

        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

        Skomentuj

               
        Working...
        X