Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy pracodawca miał prawo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy pracodawca miał prawo?

    Potrzebuje Waszej opinii w takiej sprawie.Mój mąż pracuje w prywatnej Hurtowni Materiałów Budowlanych jest kierowcą i zarazem pracownikiem hurtowni.Właścicielka zakładu wprowadziła zakaz używania telefonów w czasie pracy,prywatnych nie służbowych i nakłoniła pracowników do podpisania oświadczenia w tej sprawie.Czy miała do tego prawo? Bo wiadomo zdarzają sie różne wypadki losowe i kontakt z mężem muszę mieć a on ma wyłączony telefon.


  •    
       

    #2
    Odp: Czy pracodawca miał prawo?

    Hmm... nie wiem czy jest jakiś paragraf itp dotyczący korzystania tel.w miejscu pracy,ale...
    Pracodawca może taki zakaz umieść np. w przepisach BHP, a Twój mąż jest kierowcą więc taki zakaz jest uzasadniony, bo w prawie ruchy drogowym również nie wolno rozmawiać przez tel. podczas jazdy.
    Jeśli chodzi o pracę w hurtowni z ciężkimi materiałami no to tel. może rozpraszać pracownika co też może być niebezpieczne - może tak na to pracodawca patrzy
    W nagłych wypadkach możesz zadzwonić do zakładu pracy oni go na pewno poinformują o ewentualnych problemach w domu.

    A ten pracodawca podał jakiś powód konkretny ??
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy pracodawca miał prawo?

      Nie podala konkretnych powodów,ale jak twierdzi mąż była to jej zemsta za to że niemogła sie dodzwonić do jednego z pracowników bo on akurat rozmawiał przez telefon prywatnie.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy pracodawca miał prawo?

        Zapewniam Cię, że w wielu zakładach pracy tak właśnie jest. Niestety

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy pracodawca miał prawo?

          Szczerze ...? na jej miejscu zrobilabym tak samo - koles byl w pracy a urzadzal sobie pogawedki.Uwazam za dobry pomysl - zakaz prywatnych rozmow.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy pracodawca miał prawo?

            Niektóre firmy wprowadzają ograniczenia co do otwieranych stron
            internetowych. Np jest tylko kilka z branży, w której działa dana firma, czyli
            takie które są niezbędne do jej funkcjonowania. Ja tak miałam w pracy,
            kiedy pracowałam w branży ubezpieczeniowej. Bo tak na serio pracodawca
            płaci za pracę a nie śmiganie po forach czy naszej-klasie co wówczas
            było modne. I szczerze to się trochę nie dziwię, że tak zrobiła. Bo chciała
            się dodzwonić do pracownika w godzinach pracy, a on gadał w prywatnych
            sprawach. No chyba, że to był jednorazowy przypadek a kobietka jest
            mściwa. Ale jakby się to zdarzało notorycznie to też bym tak zrobiła.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy pracodawca miał prawo?

              a na służbowy nie mozesz zadzwonic wrazie czego???

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy pracodawca miał prawo?

                U mojego mężą w pracy też tak było, a własciwie on o to porosił bo operator koparki tylko siedział i smsy wysyłał. A robotnicy zamiast kostke układać czy cos innego to wisieli na słuchawce. No ale on mógł gadać bo jego praca tego wymaga, ciągłego dzwonienia.
                I w aktualnej pracy jest identyko. I ma słuzbowy na który kontaktuje się z pracownikami i szefostwem a do mnie dzwoni z osobistego i zawsze jak dzwoni służbowy a ja z nim gadam to się rozłącza. Dodam że my dużo gadamy przez tel. nawet do 4 h dziennie ale w większości jak mąż jedzie z budowy na budowę albo stoi w korku i mu się nudzi.

                Także zakaz rozmów wydaje mi się żadną pzresadą bo są branże w których musi byc taki zakaz bo inaczej by praca nie szła jak należy.


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy pracodawca miał prawo?

                  Ja też uważam że to dobry pomysł, bo znam ludzi którzy pracują w urzędach i cały dzień wiszą na telefonie a jak już przyjdzie jakiś petent to tak na niego patrzą jakby chcieli go zabić, no bo przecież on im przeszkadza w rozmowach

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy pracodawca miał prawo?

                    Rynek pracy zmusza pracodawców do szanowania pracowników, a jednak jest inaczej. Zadajemy sobie pytanie – kiedy to się zmieni? Z pewnością łatwiej będzie nam się żyło, gdy będziemy mogli siebie nawzajem ostrzegać przed pracodawcami – oszustami. Lista takowych a „dodajoszusta.pl” ciągle się powiększa, co jest większą szansą, że nie zostaniemy oszukani. Podzielcie się swoimi historiami – ułatwiajmy sobie życie. Mnie już uchroniło to przed jednym przypadkiem.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X