Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kryzys finansowy

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• sabina-85
    replied
    Odp: Kryzys finansowy

Najlepiej chyba jest uzyskać poradę dobrego prawnika, poznasz wtedy wszystkie swoje możliwości. Polecam tego prawnika z Legnicy http://www.adwokatbochynski.pl/

Leave a comment:

•    

• makalica87
    replied

Myślę, że w tak zawikłanych przepisach, jakimi jest prawo pracy niezbędna jest konsultacja z prawnikiem. Możesz też ewentualnie iść na takie szkolenie, aby dowiedzieć się co dokładnie pracodawca może, a czego mu nie wolno.

Leave a comment:

• annse3
    replied

Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
    u nas nie ma odpraw bo jest zatrudnionych 20 pracowników i wtedy zakład nie wypłaca odpraw niestety no musze sobie jeszcze poczytać o tym maciezynskim bo wiem ze zus wypłaca tylko właśnie niewiem ile
    chyba tak bedzie najlepiej ,znalezc u zrodla.Przykro mi ze zaklad nie przewidzial w umowie odpraw.Mysle ze moze jednak nie ulegnie likwidacji a ty bedziesz mogla spokojnie wrocic do pracy po macierzynskim.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Leave a comment:

• Wiktoria114
    replied

u nas nie ma odpraw bo jest zatrudnionych 20 pracowników i wtedy zakład nie wypłaca odpraw niestety no musze sobie jeszcze poczytać o tym maciezynskim bo wiem ze zus wypłaca tylko właśnie niewiem ile

Leave a comment:

• annse3
    replied

a jak zostaje zakłąd zlikwidowany w tedy dostaje macierzyński i jak jestem w ciąży to pieniążki dostane z zusu takie same jak wypłata?
    jesli zaklad ulega likwidacji naleza sie odprawy takie jak wynika z umowy plus za 3 mczny okres wypowiedzenia,nie wiem jak jest z wyplata z zusu macierzynskiego,nie mam pojecia .

Leave a comment:

• Wiktoria114
    replied

Napisane przez annse3 Pokaż wiadomość
    wniosek jest jeden,jesli sie czujesz na silach wiktoria masz prawo do takich warunkow pracy na jakich zatrudnil cie pracodawca,chyba ze bedzie likwidowal zaklad z przyczyn ekonomicznych.Chyba ze czujesz sie nie na silach ,to juz zalezy od ciebie.Jestes takim samym pracownikiem jak inni,ma prawo cie przesunac na inne stanowisko jesli uznaje sie dotychczasowe za szkodliwe,z tym ,ze na takich samych warunkach placowych jak dotychczas i w takim samym wymiarze czasu pracy.Ty nie musisz byc pod presja tego co ci mowi twoj szef.
    a jak zostaje zakłąd zlikwidowany w tedy dostaje macierzyński i jak jestem w ciąży to pieniążki dostane z zusu takie same jak wypłata?

Leave a comment:

• annse3
    replied

miałam taki zamiar być co jakiś czas na zwolnieniu ale okazało sie ze miałam podwyżke w grudniu a do macierzynskiego biora śtrednią z całego roku i jak bym była na zwolnieniu to bede dostawac jaednak mniejszą wypłate i później macierzyńskie i ksiegowa powiedziała mi ze jak bede pracować do stycznia to dostane macierzynski taki jak wypłate ale zaczął sie kryzys w firmie i zaczynam sie stresowac i tak właśnie nie wiem co robić choć też czuje już jednak zmęczenie tym wstawanie i byćiem na pełnych obrotach no ale dostane w tedy około 100 zł mniej do macierzynskiego i tak mi zal tej stówki bo przy dwojce dzieci to już wiecej wydatków jest
    wniosek jest jeden,jesli sie czujesz na silach wiktoria masz prawo do takich warunkow pracy na jakich zatrudnil cie pracodawca,chyba ze bedzie likwidowal zaklad z przyczyn ekonomicznych.Chyba ze czujesz sie nie na silach ,to juz zalezy od ciebie.Jestes takim samym pracownikiem jak inni,ma prawo cie przesunac na inne stanowisko jesli uznaje sie dotychczasowe za szkodliwe,z tym ,ze na takich samych warunkach placowych jak dotychczas i w takim samym wymiarze czasu pracy.Ty nie musisz byc pod presja tego co ci mowi twoj szef.

Leave a comment:

•    

• Wiktoria114
    replied

miałam taki zamiar być co jakiś czas na zwolnieniu ale okazało sie ze miałam podwyżke w grudniu a do macierzynskiego biora śtrednią z całego roku i jak bym była na zwolnieniu to bede dostawac jaednak mniejszą wypłate i później macierzyńskie i ksiegowa powiedziała mi ze jak bede pracować do stycznia to dostane macierzynski taki jak wypłate ale zaczął sie kryzys w firmie i zaczynam sie stresowac i tak właśnie nie wiem co robić choć też czuje już jednak zmęczenie tym wstawanie i byćiem na pełnych obrotach no ale dostane w tedy około 100 zł mniej do macierzynskiego i tak mi zal tej stówki bo przy dwojce dzieci to już wiecej wydatków jest

Leave a comment:

• pinklady
    replied

ja w pierwszej ciąży tez chciałam do pracy chodzic jak najdłużej.
    I w siódmym miesiącu miałam juz 2 cm rozwarcia przez to latanie do pracy.
    Ja jeszcze dojezdżałam 20 km do innej miejscowości, zima była , a w biurze pracowałam w księgowości więc praca "lekka".
    jak widac to pracowanie wcale na dobre mi nie wyszło.

dlatego nauczona doświadczenniem w drugiej ciąży wzięłam zwolnienie już w 7 tygodniu i do konca ciągnęłam.
    Jak nusiak uważam że trzeba rozwazyc wszystkie za i przeciw i zdecydowac co bedzie lepsze, bo zdrowia żadne premie nie zastapia niestety.
    warto zapytac tez swojego lekarza.

Leave a comment:

• karolasko
    replied

no masz racje, ja opisalam swoj indywidualny przypadek, ale choc u mnie w pracy jest ok to laski i tak wybieraja zwolnienie i wiekszosc tak robi..

Leave a comment:

•    

• Nusiakova
    replied

To co mówi prawo a co życie pisze to czasami są dwie różne kwestie.
    Ponadto każdy przypadek jest indywidualny i zalezy jaki ma układ z
    pracodwacą, jaki to człowiek. Jesli przez myśl mu nawet przejdzie żeby
    była na pól etatu to ja bym wybrała zwolnienie lekarskie.
    I tak jak pisałam zawsze zalezy to od tego jakiego się ma szefa.
    Moja kumpela jest rehabilitantką ale chciała pracować, powiedziała szefowej
    że jest w ciazy w związku z tym nie może wykonywać wszystkich zbaiegów.
    Szefowa, że no oczywiście. I wszystko było ładnie pięknie przez pierwszy
    tydzień a teraz przez ciąże czuje się jeszcze bardziej wykkorzystywana.
    Nie poszła na impreze firmowa, bo i tak by nie mogła za długo posiedziec
    bo szybko jej się chcce spac no i nie można się napić to jako jedyna siedziała
    w pracy do 20 a wszyscy zerwali się na impreze o 19. I ona też wybrała L4.
    To nie jest tak, że za wszelką cenę trzeba pracować. Trzeba wybrać co jest
    lepsze dla siebie i dla dziecka. I nie zawsze jesteś lepiej postrzegana
    jak chodzisz do pracy w ciązy, niestety oczywiście....

Leave a comment:

• karolasko
    replied

to jest lepsze !! generalnie nie mozesz byc stratna finansowo

§ 5. Pracownica w okresie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy zachowuje
    prawo do dotychczasowego wynagrodzenia.
    § 6. Po ustaniu przyczyn uzasadniających przeniesienie pracownicy do innej
    pracy, skrócenie jej czasu pracy lub zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy,
    pracodawca jest obowiązany zatrudnić pracownicę przy pracy i w wymiarze czasu
    pracy określonych w umowie o pracę.

Leave a comment:

• karolasko
    replied

nie moze dac ci pol etatu !! moja praca odbywa sie tylko przed komputerem, wiec jak bylam w ciazy siedzialam ustawowe 4h, a pozostaly czas musieli mi jakos zaplanowac na zajecia poza kompem, dostawalam oczywiscie wyrownania, bo oczywiscie przy mniejszej liczbie godzin przed kompem automatycznie mialam mniejsze premie!!
    a z tym zwolnieniem to sie zastanow, ja biegalam do 8 miesiaca i nie zaluje. u mnie sa tzw. premie regulaminowe czyli bedac na macierzynskim dostaje premie z ostatnich 12 miesiecy, bedac w ciazy '' natrzaskalam'' sobie wyzsze premie przez co i teraz mam 500 zł wiecej, ale tak jest u mnie...
    ale jest jeszcze inna kwestia ze zwolnieniem!!! jak sie w domku siedzi to lodowka blisko i tylko jesc sie chodzi, pozatym nudno a jeszcze w domu sie z dzieckiem nasiedzisz i bedziesz tesknisz!!
    ja jestem za tym zeby do pracy chodzic w ciazy , wzsyscy o ciebie dbaja i chuchaja, i za duzo nie wymagaja, a takie osoby tez w oczach szefa sa lepiej postrzegane..
    p.s. poczytaj jeszcze tu
    http://prawopracy.fr.pl/20.php

Leave a comment:

• Nusiakova
    replied

Ja też bym poszła na zwolnienie. Wtedy szef nie będzie miał dylematu
    nawet czy dać Cię na pół etatu lub na 4 dni
    Powodzenia

Leave a comment:

• pinklady
    replied

Ja tez bym poszła na zwolnienie bo i tak 100 % płaca .

Leave a comment:

Working...
X