Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

urlop wychowawczy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    urlop wychowawczy

    Witam! mam problem,czy starając sie o zasiłek do wychowawczego po uwage brane są tylko zarobki męża czy wspólne?Słyszałam że mój dochód bedzie liczony jako utracony ale nie jestem pewna,proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam


  •    
       

    #2
    hey z tego co mi wiadomo to dochód na głowę nie może przekraczać 504zł(tak było 2 lata temu)wszystkie wasze zarobki..wtedy wychowawczy masz platny i rodzinny.
    FROCH

    Skomentuj


      #3
      Odp: urlop wychowawczy

      anecia, nam właśnie przyznano 400 zł. dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym.
      Potrzebowali zarobki mojego narzeczonego oraz moje, brali pod uwagę zarobki z 2008 roku, oraz PiT z ZUS-u za rok rozliczeniowy 2008 i nawet 2007
      Ponad to od mojego faceta świadectwa z poprzednich prac od 2007 roku - ode mnie nie bo ja od 3 lat pracuje w tej samej firmie.
      Aha ostrzegam że czepiają się jak cholera wszystkiego
      I mój dochód z urlopu macierzyńskiego faktycznie liczyli jako dochód utracony, ale liczyli do całości
      Dostaliśmy tylko dlatego że ja pracowałam na 3/4 etatu zaś mój Radek zarabia 1700 brutto.
      Ale walcz jeśli Ci się należy bo warto.
      Choć pieprzone urzędasy potrafią wykończyć nerwowo!!!

      Skomentuj


        #4
        Odp: urlop wychowawczy

        na nowy okres zasiłkowy (od 1 listopada 2009 ) bierze się pod uwagę tylko dochody rodziny za rok 2008 na podstawie zaświadczenia z urzędu skarbowego a także inne dochody ale tylko za rok 2008 , tak jest bynajmniej w mojej miejscowości

        Skomentuj


          #5
          Odp: urlop wychowawczy

          my staraliśmy sie od początku września, więc dobrze wiedzieć Ewo

          Skomentuj

                 
          Working...
          X