Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasiłek na urlopie wychowawczym!!! Jak teraz wygląda???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zasiłek na urlopie wychowawczym!!! Jak teraz wygląda???

    Dowiedziałam się ostatnio od urzędniczki, że obecnie nie ma zasiłku wychowawczego, jest jedynie dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym.

    Czyli żeby uzyskać ten dodatek musi przysługiwać prawo do zasiłku rodzinnego, czyli dochód na głowę nie przekraczać 504 zł.???

    Pytam , bo po prostu znalazłam sie z moją rodziną w sytuacji bez wyjścia. tzn. chyba będzieli musieli mieszkać osobno - ja z synem 150 km. od ojca dziecka, a mojego partnera.
    Ponieważ mi sie kończy teraz urlop macierzyński i miałam iść na wychowawczy, ale skoro teraz wychodzi że nie dostaniemy tych 400 zł. zasiłku wychowawczego, który już nie istnieje to znaczy że nie stać nas będzie żeby mieszkać razem. Bo nawet jak teraz wróce za miesiąc do pracy nie mam z kim zostawić Małego, a na opiekunke nas po prostu nie stać, na rodzinę nie mam co liczyć.

    Zastanawiam sie czy teraz walcząc o przyznanie nam zasiłku rodzinnego jak strace pensję bo kończy mi się macierzyński to czy będzie ona i tak brana cały czas pod uwagę bo przecież cały czas jestem zatrudniona???

    #2
    Twoja pensja będzie wpisana jako "dochód utracony" i faktycznie to dochód męża liczony będzie na Was troje i jeśli nie przekroczy "magicznej liczby 504" to dostaniesz te eh marniutkie 400 zł ...... pozdrawiam


    Skomentuj


      #3
      Sikornik to 400 zł to jest właśnie ten zasiłek wychowawczyA dokładnie 448zł bo jeszcze rodzinne dostaniesz jeśli przyznaja Ci wychowawczy.Papiery składasz do MOPS
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #4
        Dziękuję że jako jedyne zauważyłyście tego mojego desperackiego posta i odpisałyście

        Napisane przez wojenka Pokaż wiadomość
        Twoja pensja będzie wpisana jako "dochód utracony" i faktycznie to dochód męża liczony będzie na Was troje i jeśli nie przekroczy "magicznej liczby 504" to dostaniesz te eh marniutkie 400 zł
        ładnie to nazwali "dochód utracony" hehe

        czyli jeśli będą brać pod uwagę dochód mój, którego praktycznie po macierzyńskim dostawać nie będę to niestety nie łapiemy się na zasiłek rodzinny
        a tak mało brakowało
        te "marniutkie" 400 zł. bardzo by nam sie przydało i zaczynają się schody...

        powaznie zastanawiam sie nad otwarciem własnej działalności gosp. w świecie wirtualnym, bo niestety musze pracować w domu...

        Skomentuj

               
        Working...
        X