Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasiłek dla samotnej matki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zasiłek dla samotnej matki

    Dziewczyny, czy wiecie ile wynosi obecnie zasiłek dla samotnej matki?
  •    
       

    #2
    troszke późno ta odpowiedź ale 170 zł w woj śląskim

    Skomentuj


      #3


      Skandalicznie malo
      D

      Skomentuj


        #4
        no tak a z zasiłekiem rodzinnym to aż 218 zł :|

        Skomentuj


          #5
          No niestety Panstwo nie pomaga samotnym matkom.
          Uwazam ze powinni zapewnic matce taki zasilek by mogla nie idac do pracy zapewnic dziecku i sobie godziwe warunki zycia, lub pieniadze na nianie - to mamom ktore chca same zarabiac a nie maja z kim zostawic pociechy.
          To skandal by samotne matki musialy zyc za 200 zl miesiecznie, a tatusiowie tak dobrze migali sie od placenia alimentow.

          Skomentuj


            #6
            ja dostaje 170zł alimentów od państwa

            Skomentuj


              #7
              jak sobie radzicie kobietki same

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Emila trzeba sobie radzić.Dziecko jest największą podporą ,i siłą.Ja nie do końca jestem sama gdyż mieszkam z rodzicami ale jak widzę na spacerze Tatusiów z dziećmi to się przykro robi.Wierze że pewnego dnia i ja tak będę spacerować.
                Ja również dostaje 218 zł , co jest żałosne

                Pozdrawiam
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                  Jestem samotna matką prawie 3letniego Adasia mieszkam z rodzicami teraz od roku mam zasadzone alimenty lecz jestem bezrobotna i gdyby nie pomoc moich rodziców nie mieli byśmy za cożyć a pomoc społeczna odmawia mi pomocy bo mieszkam z rodzicami w jaki sposób mam się ubiegać o tą pomoc aby ją otrzymac . prosze o pomoc

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                    Z tego co ja sie orientuję to nie wiele mozesz mieszkajac z rodzicami. Bo oni wliczaja dochody rodzicow. Mozesz sie starac o 69zl rodzinnego ( nie wiem czy to nie jest troche wyzsza kwota przy 3 letnim dziecku) I to chyba tylko tyle, moze jakas doplata do przedszkola lub za posilki w przedszkolu. Niestety my kobiety z dziecmi nie mozemy liczyc na pomoc od panstwa

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                      hej kochane jestem tu pierwszy raz

                      ja jestem samotna matka od polroku dostalam alimenty od ojca swojej corki ale w porownaniu z tym jaka ma wplate to smieszne ale widze ze wy macie gorzej ja studiuje i takze mieszkam u rodzicow i tez mi duzo pomagaja praktycznie nas utrzmuja siedza mi z coreczka kiedy ja ide na uczelnie oczywiscie ukladaja tak sobie prace zeby mi pomoc zebym nie musiala duzo niani placic

                      a to nasze prawo naprawde jest smieszne pomoc dla samotnej matki mozna uzyskac wtedy gdy dziecko nie ma nazwiska ojca lub jak ojciec nie zyje!
                      w zasadzie jak ojciec placi alimenty to nie ma zadnej pomocy jak uznal diecko ale samotna matka to samotna trzeba spojrzec prawdzie w oczy czy taka czy taka to musi sama sobie radzic....
                      Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                        Niestety zasiłki dla samotnej matki zostały zniesione:/ ja jestem samotną mamą od dwóch lat i na jedyną pomoc jaką mogę liczyć, to pomoc rodziców, którzy sami też niewiele mają. Państwo chętniej pomaga alkoholikom, niż kobietom samotnie wychowującym dziecko. Fakt wiele kobiet oszukiwało państwo, pobierały zasiłek, a były w związku z ojcem dziecka, tyle, że bez ślubu. Papierek nic nie znaczy, brały pieniądze, które im się nie należały. Przez to kobiety, które choć tych parę złotych potrzebują, nie dostają teraz nic... A pracownikom socjalnym nawet na wywiad się nie chce jechać, dla nich liczą się papierki, zarobki, najlepiej wszystkich członków rodziny, od rodzeństwa, po babcie i dziadka, żeby tylko grosza nie dać:/ i takie jest wsparcie socjalne dla samotnych matek- można powiedzieć, że żadne Zasiłek rodzinny też problem dostać, przekroczysz złotówkę i można zapomnieć o rodzinnym... Ja w tym roku przekroczyłam symboliczną złotóweczkę, więc rodzinnego nie mam Dziś sobie myślę, że całe szczęście nie jestem klientem pomocy społecznej. Niewiele od nich dostałam i wiem, że muszę sobie radzić sama. Byłoby troszkę lżej na pewno z zasiłkiem, ale w Polsce o samotne matki się nie dba i do tego już się przyzwyczaiłam...
                        Pozdrawiam ciepło wszystkich samotnych rodziców Jakoś trzeba sobie radzić i jak liczyć, to przede wszystkim na siebie
                        Last edited by Milena22x; 09-02-2011, 21:23.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                          Polska nie jest dobry krajem dla samotnych matem. Dla rodin też nie - wszędzie przeszkody. Ja jestem samotną mamusią, pracuję, studiuję i mam alimenty. Nawet nie wybieram się do MOPSu bo mnie tam wyśmieją. Mieszkam z rodzicami, ale gdybym miała mieszkać sama, to bym na pewno sobie nie poradziła. Do pracy muszę dojeżdżać autem, innego połączenia nie ma. Studiuję zaocznie i przez te dwie rzeczy nie mam już połowy pensji. Czasem nawet ponad połowy... Rodzina pomaga mi w opiece nad córką, bez nich na pewnoe nie dałabym sobie rady.
                          Może kiedyś Nasz wspaniały rząd postanowi wreszcie pomóc potrzebującym!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                            No niestety, sytuacja samotnych mam w Polsce jaka jest, to wszystkie wiemy... Ja akurat nie muszę stawiać czoła temu problemowi, ale zdaję sobie z niego świetnie sprawę. A wszystkim samotnym mamom polecam lekturę artykułu na temat wsparcia socjalnego, na które w takiej sytuacji mogą liczyć.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zasiłek dla samotnej matki

                              faktycznie super artykuł, godny polecenia szczególnie część dotycząca konsekwencji jakie niesie za sobą samotne macierzyństwo, az mi sie plakac za chciało

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X