Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy może zwolnić po macierzyńskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy może zwolnić po macierzyńskim

    hej,
    mam pytanie, bo zbliża się mój powrót do pracy. Wyczytałam,że szef musi mnie przyjąć z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim ale... czy może mi następnego dnia dać już wypowiedzenie?? Gdzieś zasłyszałam,że kobieta po macierzyńskim jest chroniona przez ROK i tylko może zostać zwolniona dyscyplinarnie albo z powodu likwidacji zakładu może dosatć wymówienie. Niestety nie potrafię się doszukać tej informacji w kodeksie pracy. Jeśli macie jakieś informację na ten temat, to proszę piszcie
    Dzięki!
    Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
    gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...
  •    
       

    #2
    http://praca.gazetaprawna.pl/artykul...erzynskim.html

    Skomentuj


      #3
      pytanie najważniejsze: do kiedy masz umowę i ile pracujesz w tym zakładzie juz czasu?

      Skomentuj


        #4
        może Cię zwolnić,
        mnie zwolnili, miałam umowę na czas nieokreślony, a pracowałam w firmie ponad 4 lata - to nie ma znaczenia,
        pracodawca jak musi albo chce zwolnić, to zwolni,
        najważniejsze z jakiego powodu ma Cię zwolnić...., bo można jeszcze walczyć o odprawę,
        Last edited by izabelka22; 29-06-2009, 09:54.
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #5
          Dzięki za Wasze wypowiedzi. Wcześniej się nie obawiałam powrotu ale podczas macierzyńskiego zmienił mi się Dyrektor i teraz nie wiem czego się mogę spodziewać... a też jestem na nieokreślonym i pracuję tam 4 lata...
          Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
          gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...

          Skomentuj


            #6
            izabelka22

            a za co Ciebie zwolnił???
            zaraz po macierzyńskim Ci podziękował czy jak

            starałaś sie o wychowawczy i Ci odmówił czy jak
            jestem w szoku, co za kutas (sorry)

            Skomentuj


              #7
              Witam,
              ja miałam taką samą sytuację jak izabelka22.Umowa na czas nieokreślony pracowałam tam 2 lata,potem ciąża i problemy .najpierw macierzyński,wybrałam swój stary urlop,bo nie chcieli mi zapłacić,byłam 2 miesiące na wychowawczym i dostałam pismo z wypowiedzeniem a na nim,że likwidują moje stanowisko pracy,i nic nie szło zrobić.2 lata temu dowiedziałam się dlaczego mnie zwolnili,bo mieli drugą ciężarną od swoich znajomych zatrudnioną,ale pech chciał.że doczepił się do nich ZUS,że ja urodziłam,a już druga była przyjęta.Każą zachodzić w ciążę,ale nic dla tych kobiet nie robią.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja miałam taką sytuację że umowa mi się kończyła, a byłam wtedy w 2 m ciąży to pracodawca przedłużył mi ją tylko do dnia porodu i...dowidzenia na szczęscie dostałam macierzyński.


                Skomentuj


                  #9
                  To wszystko zależy od pracodawcy. Ja byłam zmuszona szukać pracy w ciąży. Naturalna reakcja na informację o moim błogosławionym stanie była następująca: nagły zwrot rozmowy kwalifikacyjnej zmierzający ku końcowi. Ale trafiłam do firmy, która zatrudniła mnie na umowę zlecenie. Najpierw przemilczałam fakt ciąży. A potem podzieliłam się radosną nowiną, kiedy brzuch zaczął być widoczny. Oczywiście - zaznaczyłam na wstępie, że chcę pracować na dotychczasowych warunkach do czasu, kiedy samopoczucie mi na to pozwoli. I o dziwo - miesiąc później wysłano mnie na badania wstępne. Otrzymałam umowę na czas określony (dłuższy o miesiąc niż data porodu) i po macierzyńskim czekali na mnie.
                  pozdrawiam Kasia

                  Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



                  Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
                  Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
                  poematem niezliczonych słów
                  mą radością, miłości promieniem,
                  dziećmi moimi, spełnieniem snów.

                  Skomentuj


                    #10
                    kasiulina tylko chwalić takiego pracodawcę


                    sikornik ja nie zostałam zwolniona tak bezpośrednio, zaproponowali mi zmianę stanowiska i miejsca pracy z Warszawy na południe Polski - nawet taka opcja nie wchodziła w grę w moim przypadku, a ponieważ nie przyjęłam nowych warunków, to automatycznie po okresie takiego wypowiedzenia zmieniającego (bo tak się to nazywa) stosunek pracy wygasa...

                    ale swoją drogą ku.as...to fakt!

                    na ile się dało przeciągałam powrót do pracy, a tym samym powrót po wypowiedzenie ...macierzyński, urlop, chorobowe, opieka itd, tym sposobem dobrnęłam na umowie i wypowiedzeniu do Julkowego roczku
                    Julek 15.o2.2oo7r



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                      no właśnie ja niedługo tzn w lutym po wykorzystaniu urlopu po macierzyńskim musze wrócić do pracy... (kasa) i mam umowę do czerwca... po tym jak się naczytałam Waszych wypowiedzi to myślę, że mnie też pewnie zwolni. Pracowałam tam rok i trafiła sie dzidzia i choć w ciąży łaski mi nie robili z przedłużeniem to po urlopie pewnie już nie będą tacy łaskawi....

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                        też jestem teraz w podobnej sytuacji, jeszcze pracuję, ale szef już mnie uprzedził, że tylko do końca kwietnia, jeszcze nie otrzymałam wypowiedzenia, ale i tak wiem, że wylecę.
                        To się chyba nazywa polityka prorodzinna. Tu już nawet nie chodzi o to, że ciężko znaleźć pracę, ale o to, że jak ma się w domu niemowlaka to ostatnia rzecz, na jaką ma się ochotę, to tracić czas na szukanie czegoś nowego. Poza tym tyle się przy dziecku zmienia, że każdy wolałby tę starą, nawet nie najlepszą pracę niż zaczynać coś nowego, co trzeba jakoś ogarnąć i zrozumieć, kiedy człowiek ma głowę zaprzątniętą tym, jak jego maluszek radzi sobie w domu bez niego.
                        Najchętniej napisałabym jakąś skargę, tylko do kogo, do Boga, do ustawodawcy??

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                          witam

                          mój pracodawca nawet jest w porządku, gdy zaszłam w ciąże kónczyła mi się umowa na czas określony więc też za bardzo nie chciałam się chwalić swoim stanem i tak to trwało aż sam się zapytał no ale dał mi umowę na czas nieokreślony z tym że jak poszłam z podaniem o wychowawczy podpisał, owszem, i też bez problemów aczkolwiek dal do zrozumienia że po wychowawczym już raczej się rozstaniemy. No nic, takie życie...

                          co do zwolnienia po macierzyńskim- z tego co się orientuję możesz złożyc własnie podanie o wychowawczy i pracodawca musi Ci je podpisać. Przynajmniej mi tak odpowiadały znajome kobietki. Ja akurat nie mam z tego żadnej kasy, ale przynajmniej liczy się do stażu pracy i w tym czasie można szukać innego zajęcia. tylko musisz się zgłosić co najmniej 2 tyg. przed końcem macierzynskiego.


                          Szymon ur. 30.04., 4250g, godz. 18.25

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                            Ja zrobiłam w piątek test ciążowy i wszystko wskazuje na to że jestem w ciąży.Bardzo się cieszę ale też i boję bo mam umowę na czas określony do połowy kwietnia. Kończy się moja druga umowa i następna powinna być na czas nieokreślony. Wiem że nie zdołam tego ukryć i wolałabym być uczciwa wobec szefa i powiedzieć że będę mieć min. 5 miesięczną przerwę w pracy. Ale czuję jak to się skończy. Dostanę umowę ale do końca ciąży. Co mam być to będzie. Muszę to wszystko dobrze przemyśleć. Może coś mi poradzicie ?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                              Znam osobiście mamy, które zostały zwolnione zaraz po macierzyńskim. Ja sama jestem w takiej sytuacji, że nie wiem czy pracodawca będzie chciał mnie z powrotem czy też woli dziewczynę, która mnie zastępuje... Bo z tego co wiem to moja zastępczyni skumplowała się z dyrektorką, są na "ty" i w ogóle. Więc zastanawiam się czy nie lepiej samej zrezygnować z tej pracy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X