Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy muszę płacić za szczepionki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy muszę płacić za szczepionki?

    Witam.Mam takie pytanie,moja rodzinka jest ubezpieczona w PZU Życie.Czy ja muszę płacić za obowiązkowe szczepionki?
    Daniel urod.1.10.2008r.o 22.00
  •    
       

    #2
    Nie musisz placic za szczepienia obowiazkowe - jednak szczepionki skojarzone sa odplatne.

    Skomentuj


      #3
      Dokładnie. Tylko szczepionki skojarzone (kilka obowiązkowych w jednym
      zastrzyku ) są odpłatne.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        za skojarzone to ja zapłacę bo nie chcę stresować dziecia mojego, choć co lekarz to też opinia cholera...

        ale dobijają mnie cenowo te rotawirusy, pneumokoki i inne gady

        Skomentuj


          #5
          Tylko w Polsce taka polityka W innych krajach szczepienia te obowiązuja w kalendarzu.
          Chodzą słuchy, że pneumokoki mają być obowiązkowe.
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            no, no z takimi politykami to jak my będziemy mieć wnuki hehe

            Skomentuj


              #7
              [QUOTE=sikornik;77119]no, no z takimi politykami to jak my będziemy mieć wnuki hehe[/QUOTE

              no dokładnnie!
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja też wolę zapłacić za skojarzone. Zawsze to mniejszy stres dla dziecka. Rotawirusem nie szczepiliśmy. Wprawdzie lekarz zachwalał, ale babka robiąca szczepienia stwierdziła, że lepiej trzy dni przemęczyć się z dzieckiem w szpitalu niż skazać je na cierpienia przez całe życie. Podobno częst po rotawirusie są powikłania w postaci uchyłków jelit.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                  Napisane przez amie7 Pokaż wiadomość
                  Ja też wolę zapłacić za skojarzone. Zawsze to mniejszy stres dla dziecka. Rotawirusem nie szczepiliśmy. Wprawdzie lekarz zachwalał, ale babka robiąca szczepienia stwierdziła, że lepiej trzy dni przemęczyć się z dzieckiem w szpitalu niż skazać je na cierpienia przez całe życie. Podobno częst po rotawirusie są powikłania w postaci uchyłków jelit.
                  No proszę a o tych uchyłkach to nie słyszałam . W porządku lekarka , że o tym powiedziała

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                    ja szczepiłam dziecko na pneumokoki, meningogkoki oraz rotawirusy i akurat z tej szczepionki jestem bardzo zadowolona bo dziecko chodzi do przedszkola i juz 2 razy (w tym roku) panowała "epidemia" i jakoś mojemu dziecku nic nie było...większość dzieci siedziała w domu a było tak ze któregoś dnia szłam z małym do przedszkola a tam tylko on bo wszystkie dzieci chore, więc moim zdaniem to jest jedna z lepszych szczepionek tylko ze koszt też niemały bo ok 300 zł-----ale warto


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                      apropos szczepionek to znalazlam http://www.meritum-news.com/PORADY/?p=713 , warto przeczytac, ile w tym prawdy nie wiem ale moze warto chuchać na zimne, ciekawe te szwedzkie zaostrzenia i to ze nie szczepia do 3 mies zycia...z drugiej strony surowy klimat = mniej bakcyli w powietrzu...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                        ja swoją na razie tylko na pneumo zaszczepiłam w 1. roku życia, teraz nas czekaja meningokoki, bo od września być może przedszkole więc uważam, że warto. co do rotawirusów, nie szczepiłam i nie wydałabym takiej kasy, bo szczepionki te nie mają zachwycającej skuteczności, chronią przed danym wirusem, ale wirusy się ciągle mutują, dlatego nie warto.
                        moja załapała rota 2 razy od swojej kuzynki, która chodzi do żłobka (ona była szczepiona i nic jej to nie pomogło), nie było tak najgorzej, 1-2 dni i po wszystkim, zdecydowanie gorzej przechodziłam całą tę sytuację ja...po 6-7 dni masakra milena raz dwa się pozbierała i obeszło się bez szpitala.




                        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                          zależy od organizmu dziecka.....ja Dominika szczepiłam od urodzenia tak ze dla mnie koszt szczepionek na pneumo i meningokoki to był wydatek co 6 tyg 500 zł, bo były 4 dawki i nie powiem bo mało pieniędzy to nie było 4 lata temu, ale teraz też bede szczepić....dobrze że były to szczepionki skojarzone to dzidzia była tylko raz kłuta. Mimo ze wydałam kupe kasy wtedy a nie za bardzo było mnie na to stać to nie żałuje, bo w rodzinie 3 lata temu zmarła nam 4 letnia dziewczynka na posocznicę


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                            no ja tez uważam że na syfy trzeba szczepić
                            a co do skojarzonych obowiązkowych, ja moja tez takimi szczepiłam, ale zauważyłam jedną rzecz, po szczepionkach skojarzonych częściej pojawiają się odczyny poszczepienne i są intensywniejsze, niż w przypadku szczepionek refundowanych. każda ma swoje plusy i minusy




                            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy muszę płacić za szczepionki?

                              Niestety dopóki lekarze mają prowizje za polecenie produktu zakończone zakupem szczepionki będą bardzo polecane. Wszystkim się to opłaca tylko nie rodzicom Czysty marketing zastraszający rodziców.

                              Ponoć po tych szczepionkach skojarzonych jest więcej odczynów
                              Katka
                              www.laptopka.pl

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X