Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

do jakiego urzedu najpierw???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    do jakiego urzedu najpierw???

    jestem przerazona lekko bo lada moment moj skarb przyjdzie na swiat a ja nie mam pojecia gdzie potem mam latac zeby pozalatwiac sprawy urzedowe.. wiem ze w ciagu 14 dni od narodzin musze zglosic dziecko do usc no i ze w przychodni zglosic zeby polozna mogla przyjsc ale co dalej??? jak z zameldowaniem no i numerem pesel i czy jest cos jeszcze co trzeba zalatwic???
  •    
       

    #2
    Najpiejrw trzeba jechać do Urzędu Miasta załatwić akt urodzenia (potrzebny Twój dowód osobisty)
    Akt urodzenia dostaliśmy od razu na miejscu i składa się wniosek o nadanie numeru pesel.
    Na niego czekaliśmy około miesiąca.W Urzędzia Miasta składalisy również wniosek o becikowe.
    Później do przychodni zarejestrować na wizytę patronażową i złosić do wizyty położnej.
    Później z peselem do NFZ po kartę do lekarza.

    Ja też nie lubię tych spraw urzędowych...nie martw się nie ma tak źle
    jagodzianka

    Skomentuj


      #3
      zgadam sie z poprzedniczka. powoli wszystko zalatwisz
      Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

      http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



      http://perlasta.blogerki.pl/

      Skomentuj


        #4
        aa a dziecko meldowane jest automatycznie na adres matki
        Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

        http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



        http://perlasta.blogerki.pl/

        Skomentuj


          #5
          właśnie chciałam o to zapytać dzięki...

          Skomentuj


            #6
            Ja ci radzezeby tym wszystkim zajał sie tatuś dziecka :-) Tak bylo w moim przypadku , sam wszystko pozalatwial i mialam to z glowy :-)
            Katarzyna

            Skomentuj


              #7
              U mnie również wszystko tatuś pozałatwiał
              Zgadzam się z poprzedniczkami z tym że już w szpitalu był przeprowadzany wywiad do jakiej placówki będzie należeć dziecko i szpital zawiadamiał przychodnię tak że na wizytę położnej nie trzeba było się rejstrować, poprostu po około 2tyg. po porodzie sama położna zadzwoniła do mnie i umówiłyśmy termin wizyty. Nie wiem tylko czy tak jest wszędzie..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                I jeszcze jedno należy dziecko w UM zarejestrować do dwóch tygodni bo później na akcie urodzenia będzie miało losowo wybrane imię
                Ewa
                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                3150g.55cm.
                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                Skomentuj


                  #9
                  no tak do 2 tyg. ale muszę iść razem z ojcem dziecka jeśli nie jesteśmy małżeństwem a chcemy żeby dzidziuś miał jego nazwisko???
                  pochodzimy z dwóch różnych miast (meldunki)

                  od razu też można wniosek o pesel wypełnić w USC???

                  Skomentuj


                    #10
                    Dodam jeszcze, ze dziecko musi bcy zarejestrowane w miescie, w ktorym sie urodzilo. W spozitalu dostanie dokaldne dane gdzie sie z tym udac.

                    Sikornik jezeli nie jestescie malzenstwem to ojciec dziecka musi isc z toba zarejestrowac dziecko.
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                      no tak do 2 tyg. ale muszę iść razem z ojcem dziecka jeśli nie jesteśmy małżeństwem a chcemy żeby dzidziuś miał jego nazwisko???
                      pochodzimy z dwóch różnych miast (meldunki)

                      od razu też można wniosek o pesel wypełnić w USC???
                      jezeli nie jestescie malzenstwem to bedziecie musieli pojsc razem, zeby tatus mogl uznac dziecko i dac mu swoje nazwisko.ale jezeli pochodzicie z dwoch roznych miast to mysle, ze takie uznanie dziecka najlepiej zrobic zanim ono sie urodzi.Potrzebne jest wtedy zaswiadczenie o Twojej ciazy i Wasze dowody osobiste i skrocony akt urodzenia kobiety jezeli urodzila sie w innym miescie niz znajduje sie USC w ktorym bedzie to wszystko zalatwiac.

                      Skomentuj


                        #12
                        Mój mąż jak wszystko załatwiał sam musiałpodpisać wniosek ze zgadzam się na imiona jakie nadaliśmy naszemu dziecku a biegania nie jest aż tak dużo - wszystko można spokojnie raz dwa załatwić.



                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X