Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychowawczy odrazu 3lata??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wychowawczy odrazu 3lata??

    Czy biorąc urlop wychowawczy muszę odrau określic na jak długo go biorę? Czy np. wezmę parę miesięcy a potem jeszcze parę albo cały rok?
  •    
       

    #2
    Musisz określić na jaki okres chcesz wziąć urlop wychowawczy. jęśli weźmiesz np rok urlopu to po upływie tego czasu możesz go sobie przedłużyć na np. nastepny rok. Cały urlop wychowawczy trwa 3 lata bez względu na to ile bedziesz miala dzieci z czego przez dwa lata możesz brac zasiłek wychowawczy, oczywiscie jeśli spełnisz warunki dochodowe. Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Zastanawia mnie jedna kwestia a propo wychowawczego, czy jest tak, że nawet jak mam umowę do 2012 roku to pracodawca może mi nie dać tego urlopu w ogóle, czy jednak prawo na tyle chroni matki, które nie mogą wrócić tak jak ja do pracy od razu po macieżyńskim ??????????????????????????

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez Benderka Pokaż wiadomość
        Czy biorąc urlop wychowawczy muszę odrau określic na jak długo go biorę? Czy np. wezmę parę miesięcy a potem jeszcze parę albo cały rok?
        Możesz napisać prośbę o 3 lata macierzyńskiego a potem w dowolnej chwili go przerwać i wrócić do pracy. Ja tak zrobiłam.

        Zastanawia mnie jedna kwestia a propo wychowawczego, czy jest tak, że nawet jak mam umowę do 2012 roku to pracodawca może mi nie dać tego urlopu w ogóle, czy jednak prawo na tyle chroni matki, które nie mogą wrócić tak jak ja do pracy od razu po macieżyńskim ??????????????????????????
        Wydaje mi się , że urlopu musi Ci pracodawca udzielić , ale będzie on trwał tylko do końca umowy.

        Skomentuj


          #5
          akurat do 2012 roku mam umowę i tak nie wracam do tej pracy już na pewno

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
            Zastanawia mnie jedna kwestia a propo wychowawczego, czy jest tak, że nawet jak mam umowę do 2012 roku to pracodawca może mi nie dać tego urlopu w ogóle, czy jednak prawo na tyle chroni matki, które nie mogą wrócić tak jak ja do pracy od razu po macieżyńskim ??????????????????????????
            Pracodawca nie może Ci odmówić urlopu wychowawczego, więc spokojnie możesz pisac prośbę o ten urlop. Pozdrawiam
            Kacperek ur. 22.03.2007 godz.22.50

            Skomentuj

                   
            Working...
            X