Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciaża a bezrobocie ważne!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ciaża a bezrobocie ważne!!

    Mam takie pytanie.... jakies 2 dni temu robiłam test i wyszło ze jestem w ciazy teraz wybieram sie do lekarza...Ale musze sie zarejestrowac do bezrobotnych zeby nie płacic za wszytskie badania... chciała bym sie dowiedziec jak to wszytsko wyglada i czy trezba miec jakis papier od lekarza ze jestem w ciazy A czy w urzedzie nie beda robic zadnych problemów.... bardzo wazne prosze o odpowiedzi
  •    
       

    #2
    Witam.To zależy czy kiedyś pracowałaś czy się uczyłaś czy masz potrzebne dokumenty do zarejestrowania się.Myślę że z ciążą nie powinno być problemu a zresztą nie musisz udzielać takiej informacji w urzędzie.


    Skomentuj


      #3
      też tak mysle,a jak zapiszesz sie na bezrobociu to będziesz ubezpieczona i nie będziesz płacic za badania i poród

      Skomentuj


        #4
        z tym nie mówieniem o ciąży to trzeba by było się zastanowić, a jak
        zaproponują jej pracę ?? Po trzech odmowach wyrejstrują ją i jeszcze
        się okaże że nie za badania ale za poród będzie musiała płacić.

        Skomentuj


          #5
          to w razie czego poprosi lekarza żeby wypisał jej zwolnienie lekarskie, gdyby nie chciała podjąć pracę

          Skomentuj


            #6
            nie musi mówić o ciązy nie ma takiego obowiązku
            a prace jak jej zaproponują to nawet lepiej dla jej sytuacji materialnej
            a jeśli chodzi o to odmawianie to w urzędzie można powiedzieć że się akceptuje a pracodawca i tak decyduje czy chce kogoś przyjąc w ciązy bo już jego trzeba poinformować

            choć znam przypadki nie informowania i po miesiącu na zwolnienie dziewczyny szły

            a poza tym nie wierzę że jej zdążą 3 oferty pracy zaproponować nie w naszych urzędach


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              A chciałabym zapytać czy jesteś samotną matką czy masz męża, bo u mnie to było tak, że byłam zarejestrowana w urzędzie pracy, żeby mieć ubezpieczenie, ale w momencie kiedy mój mąż podjął prace ubezpieczył mnie u siebie i w urzędzie mi powiedzieli, że lepiej będzie jak się wyrejestruje, b takto będę musiała co jakiś czas przychodzić się odchaczać i jździć za pracą, a wiedzą, że i tak jej nie podejme. Chciaż jak sie na początku rejestrowałam to trafiłam na taką kobite, która powiedziała, że ją t nie interesuje, że jestem w ciąży, bo ciąża to nie choroba i oni zaświadczeń od lekarza nie przyjmują, ja byłam wtedy w 6 miesiącu ciąży.


              http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
              Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
              16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
              27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
              20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
              20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                meggi od stycznia zmieniły się przepisy i nawet jak ma męża a chce się zarejestrować w UP to będzie na ubezpieczeniu UP do tej pory trzeba było być na męża jeśli pracował


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  majajula nieprawda, mając pracującego męża można było się zarejestrować
                  w UP, w tamtym roku tak było
                  I zgadzam się z meggi nie zawsze "miłe" panie przyjmują zwolnienia
                  lekarskie. Ale ja się nie wtrącam, Elbrych Monika zrobi jak uważa.

                  Skomentuj


                    #10
                    no właśnie a ja dzisiaj się wyrejestrowałam bo chcieli mnie wysłać na jakieś szkolenie (kurs), a moje dzieciaczki nie mam nawet z kim zostawić.tu u mnie jest przedszkole dopiero dla 3 latków.
                    kobieta która mnie obsługiwała powiedziała, że jak jestem ubezpieczona u męża i nie chcę (nie mogę) podjąć teraz pracy czy pójść na kurs to kazała mi się wyrejestrować

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez a_s Pokaż wiadomość
                      no właśnie a ja dzisiaj się wyrejestrowałam bo chcieli mnie wysłać na jakieś szkolenie (kurs), a moje dzieciaczki nie mam nawet z kim zostawić.tu u mnie jest przedszkole dopiero dla 3 latków.
                      kobieta która mnie obsługiwała powiedziała, że jak jestem ubezpieczona u męża i nie chcę (nie mogę) podjąć teraz pracy czy pójść na kurs to kazała mi się wyrejestrować
                      O.. a ja chciałam się właśnie zarejestrowac.Po urodzeniu malej byłam na macieżyńskim potem nie poszłam do pracy bo umowe miałam na czas określony do dnia porodu.Po macieżyńskim nie zarejestrowałam się i tak zeszlo teraz milunia ma 2 lata i rozglądam się powoli za pracą.Ubezpieczenie i tak miałam bo mąż pracuje.


                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                        majajula nieprawda, mając pracującego męża można było się zarejestrować
                        w UP, w tamtym roku tak było
                        I zgadzam się z meggi nie zawsze "miłe" panie przyjmują zwolnienia
                        lekarskie. Ale ja się nie wtrącam, Elbrych Monika zrobi jak uważa.
                        collenn ale ja nic nie pisałam na ten temat
                        ja pisałam o ubezpieczeniu zdrowotnym
                        do 31.12.2008 jak się bylo zarejestrowanym w UP a mąż pracował to się było na ubezpieczeniu zdrowotnym mężą
                        od 1.01.2009 UP ubezpiecza bezrobotnego mimo iż np. mąż pracuje
                        i tylko o to mi chodziło

                        a zarejestrować może sie każdy kto spełnia odpowiednie przesłanki

                        więc czytaj dokładniej


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Dzieki Bardzo

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja byłam w podonej sytuacji jak Ty. Poszłam sie normalnie zarejestrować i nic nie mówiłam, że jestem w ciązy na pierwszej wizycie. Z doświadczenia wiem, że tak jest najlepiej. Musisz mieć śwadectwa szkolne, świadetwa pracy jeśli pracowałaś itd... Jak już mnie zarejestrowali i przyznali status bezrobotnej bez prawa do zasiłku to na następnej wizycie poinformowałm ich, że jestem w ciąży. Potem, żeby mnie nie nękali o podpisy, kursy itd... dostarczyłam zaświadczenie i zwolnienie lekarskie, że nie moge podjąć żadnej pracy bo jestem w ciązy zagrożonej. Obecnie jestem zarejestrowana ale do końca ciązy mam spokój bo jestem na zwolenieniu.
                            Nie mów od razu, że jestes w ciąży, najpierw się zarejestruj. Jako ciężarna nie jesteś zwolniona z obowiązku uczestniczenia w kursach itd...dlatego jak już Cię zarejestrują to po prostu poproś lekarza o zwolnienie do końca ciązy i będziesz miała świąty spokój i badania za darmo.
                            Ja tak zrobiłam i dobrze na tym wyszłam.
                            Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                            Skomentuj


                              #15
                              Mam jeszcze dla Ciebie taka radę, żebyś po prostu weszła na stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy w swoim mieście. Tam będą zawarte wszelkie informacje dotyczące dokumentów i warunków jakie musisz spełnić, żeby się zarejestrować. Pamiętaj tez, że nie mogą Ci odmówić prawa do rejestracji ale radzę na początku nie wspominać o ciąży, tylko normalnie się zarejestrować, a potem na kolejnej wizycie zgłosić ten fakt!!!
                              Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X