Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciaża a bezrobocie ważne!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    moja kol. normalnie zarejestrowali , ale ona i tak szukala pracy bo jezeli podejmiesz 6 mies przed porodem i do porodu bedziesz zatrudniona(nie wiem czy umowa musi byc dluzsza?) to otrzymasz z.macierzynski a na zwolnienie i tak mozesz pojsc.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      ja jak sie rejestrowalam to juz bylam w ciazy, ale nic nie mowilam.Odmowic rejestracji nie moga jezeli ktos spelnia warunki,a ciaza nie jest przeciwwskazaniem.Do podpisu oczywiscie musze chodzic co miesiac i zdaje sobie sprawe, ze jak urodze to tez bede musiala, co przyznaje jest troche uciazliwe.No ale cos za cos niestety

      Skomentuj


        #18
        Ja tez jak sie rejestrowalam bylam juz w ciazy, nic im nie powiedzialam, ale odrazu "dali" mi prace i musialam sunac do salonu kosmetycznego.. ale tam byla dosc sympatyczna babka i jej powiedzialam, ze jestem w ciazy.. to napisala mi na tej karcie, ze nie spelniam jej oczekiwan Potem nastepnym razem poszlam do UP i powiedzialam, ze jestem w ciazy, wziasc musialam karte ciazy i im pokazac. Potem juz tylko co miesiac chodzilam podpisywac sie, a pod koniec ciazy juz co 2 miesiace. Niestety mnie nie zwolnili z podpisow, choc sie na poczatku pytalam czy moge nie przychodzic. Potem wyliczyli mi urlop macierzynski od dnia porodu (12.02) i do 2 lipca jestem jeszcze w domu z Lala.

        Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

        Skomentuj


          #19
          pisalam wczesniej,ze ja w urzedzie pracy nic o ciazy nie mowilam i tak bylo,ale jak poszlam po jakims czasie do podpisu to pani spojrzala na moj brzuszek i w dokumenty i zapytala czy ja zglaszalam,ze w ciazy jestem.Powiedzialam,ze nie i okazalo sie,ze jednak trzeba,skserowali moja karte ciazy i to wszystko na razie.Okazalo sie,ze gdyby cos sie dzialo np.poszlabym do szpitala to powinnam im dostarczyc zwolnienie lekarskie,a po urodzeniu w ciazgu 7 dni trzeba im dostarczyc zaswiadczenie ze szpitala, ze urodzilam i oni mi wyznacza urlop macierzynski i date nastepnego podpisu.

          Skomentuj


            #20
            Jeśli przepracowałaś 12 m-cy w ciągu 18m-cy to mogłaś mieć zasiłek.Warto się rejestrować po to żeby się doszkalać a i czasem oferty pracy sa fajne.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X