Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża a bezrobocie

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Ciąża a bezrobocie

  Jestem 24 tygodniu ciąży. Cały czas byłam na rencie socjalnej, którą właśnie mi zabrano. Zastanawiam się czy moge iść na bezrobocie. Ciekawa jestem czy mnie zarejestrują i czy ewentualnie przyznają mi jakiś zasiłek...
  ur. 16.05.2009
  3590 g
  56 cm

  Moje Największe Szczęście

  Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

  #2
  Poszukaj czy cos jest tutaj: http://www.mamacafe.pl/forum/forumdisplay.php?f=14

  Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

  Skomentuj


   #3
   ciąża a bezrobocie

   Cześć wszystkim! Mam pytanie i liczę na to że któraś z Was jest w stanie mi pomóc... Sprawa jest dość obszerna i długa ale po krótce wygląda to tak że do pażdziernika 2008 byłam zatrudniona na umowę na czas określony (i byłam na wychowawczym)Pracodawca nie przedłużył mi umowy a więc i wychowawczego, a najlepsze jest to że na dzien 30 września 2008 byłam w 2 msc ciąży (z drugim dzidziusiem).Mimo zaświadczenia o ciązy6 stwierdził że moja ciąża nie jest wystarczająco zaawansowana i nie ma obowiązku przedłużąć ze mną umowy o prace.Byłam na bezrobociu gdzie nie chcą mnie zatrudnic bo ( z powodu ciąży!) jestem nie zdolna do pracy.Podobno jest taki przepis że skoro przepracowałam rok to bezrobocie powinno mi płacić pół roku na podstawie jakiegos tam przepisu... Czy to prawda? w PUP oczywiście ciężko sie czegoś dowiedzieć... I czy rzeczywiście nie mogę zapisać się na bezrobocie? co moge w takiej sytuacji zrobic???

   Skomentuj


    #4
    tu jest identyczny wątek
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1907
    a ciąża musi byc 3 miesięczna żeby przedłużyć umowę
    art. 177 § 3 k. p. Przepis ten kreuje w pewnych sytuacjach automatyczne przedłużenie umowy okresowej zawartej z pracownicą w ciąży. Według niego, umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo umowa na okres próbny dłuższy niż miesiąc, jeżeli miałaby ulec rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu i dopiero wtedy umowy te wygasają. Przedłużenie jest tutaj automatyczne.
    Last edited by majajula; 23-02-2009, 22:30.


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

           
    Working...
    X