Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obywatelstwo dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obywatelstwo dziecka

    Dziewczyny kochane czy ktoras z was rodzila za granica i jej dziecko nie ma polskiego obywatelstwa?Moj syn oficjalnie jest francuzem(urodzony we Francji,ojciec ma podwojne obywatelstwo,mama-czyli ja jest Polka).Chcialabym zeby maly sam mogl zadecydowac gdzie bedzie zyl jak dorosnie ale slyszalam ze podobno w Polsce nie mozna juz "nalezec"do dwoch narodowosci i trzeba siezdecydowac .Znacie moze podobne sytuacje?
  •    
       

    #2
    witaj dotka.moja coreczka jest urodzona w irlandii a my rodzice jestesmy polakami.poki co ma obywatelstwo polskie ale jak dorosnie to moze bedzie chciala byc irlandka?sama zdecyduje.nie zalezy nam na irlandzkim obywatelstwie bo i tak ma takie same prawa.
    shannon

    Skomentuj


      #3
      w Polsce oficjalnie (chyba) nigdy nie bylo mozna mieć podwójnego obywatelstwa, ale jak się ktoś nie przyznał ze zostawia sobie to drugie to oni tego nie drązyli, i w ten sposób zwieksza sie ilosc ludzi na ziemi , dziecko jak bedzie chciało to bedzie mogło mieć podwójne, a i wy teraz mozecie to załatwić,ino sie francuskiego nie zrzekać

      Skomentuj


        #4
        pieczulka mozna miec podwojne obywatelstwo moj kolega ma dwa paszporty,polski i slowacki,bo tam sie urodzil,a ma polskich rodzicow

        moja coreczka urodzila sie w uk,ale my jako rodzice jestesmy polakami,wiec ma polski paszport,ale jesli bedziemy tu 10 lat zyc to mozemy sie starac dla coreczki o paszport angielski
        GABRYSIA:12.03.2008.

        Skomentuj


          #5
          Mozn amiec dwa obywatelstwa. Np polskie i niemieckie - tzw czerwone paszporty.

          Skomentuj


            #6
            jak napisalam w LITERZE PRAWA NIE WOLNO MIEC PODWOJNEGO OBYWATELSTWA W POLSCE, a zycie robi swoje i mozna miec, tylko sie w urzedach nie przyznawac.

            http://www.berno.polemb.net/index.php?document=31#k3
            Last edited by pieczulka; 15-01-2009, 21:46.

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
              Dziewczyny kochane czy ktoras z was rodzila za granica i jej dziecko nie ma polskiego obywatelstwa?Moj syn oficjalnie jest francuzem(urodzony we Francji,ojciec ma podwojne obywatelstwo,mama-czyli ja jest Polka).Chcialabym zeby maly sam mogl zadecydowac gdzie bedzie zyl jak dorosnie ale slyszalam ze podobno w Polsce nie mozna juz "nalezec"do dwoch narodowosci i trzeba siezdecydowac .Znacie moze podobne sytuacje?
              Z obywatelstwem to różnie bywa, w Polsce obywatelstwo dziedziczy się tzw prawem krwi, czyli jeśli matka jest Polką a ojciec nie, to dziecko też jest polakiem, ale z tego co wiem w większości państw UE jest inaczej, obowiązuje tzw prawo ziemi, czyli gdzie dzidzia się urodzi tego kraju jest obywatelem, nieważne jakiej narodowości są rodzice, chociaż i tu nie do końca, bo z powodu otwarcia granic na państwa które weszły do UE w 2004 roku prawo to zmodyfikowano, nasz synek urodził się w Anglii, my jesteśmy Polakami, przez wzgląd na prawo ziemi powinien mieć obywatelstwo Angielskie, ale nie ma, ma dożywotnią rezydenturę, ale decydować o przynależności narodowej będzie mógł sam kiedy ukończy 18 lat. W przypadku kiedy jedno z rodziców jest obywatelem państwa w którym urodziło się dziecko wtedy chyba wybór obywatelstwa dziecka należy do rodziców, tak przynajmniej jest w UK. W Polsce narodowość ojca jest nieważna, dziecko dzidziczy obywatelstwo po matce.
              Last edited by Jasmin; 15-01-2009, 21:49.

              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

              Różności do postów
              GALERIA OLAFKA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                A ja mam obywatelstwo i poslkie i niemieckie. Zalatwialam we Wroclawiu w urzedzie legalne.Dziadek byl niemcem. Wiem jednak ze tutaj w Polsce to obywatelstow sie nie liczy - w Niemczech juz tak.

                Skomentuj


                  #9
                  znajoma wyszła za bułgara,ona jest polka, urodzila dziecko w bułgarii,jak miało rok wyjechali do uk. Dziecko ma paszport bułgarski i polski,ale nie wiem jak z obywatelstwem

                  Skomentuj


                    #10
                    Dzieki dziewczyny,teraz przynajmniej wiem ze jak pojde do konsulatu to mnie nie wysmiejapozdrowienia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      a co z USA?

                      Hej dziewczyny, a ja jestem w Stanach...i do tej pory bylam pewna, ze dziecko jak sie tu rodzi, to ma "naturalnie" obywatelstwo amerykanskie...czy oby mam racje?!
                      pozdrawiam cieplusio...

                      Skomentuj


                        #12
                        Sam fakt, ze dziecko urodzi sie w USA automatycznie daje mu obywatelstwo amerykanskie

                        W bardzo wielu przypadkach jesli dziecko urodzi sie poza granicami USA, ale przynajmniej jeden z rodzicow byl obywatelem USA kiedy urodzilo sie dziecko, dziecko otrzymuje automatycznie obywatelstwo amerykanskie ( w przyszlosci kiedy dziecko bedzie mialo juz swoje dzieci one takze moga kwalifikowac sie do przyznania im amerykanskiego obywatelstwa - zalezne to bedzie jednak od prawa jakie bedzie obowiazywalo w dniu narodzin dzieci - zdarza sie bowiem, ze prawo kontrolujace "dziedzicznie" obywatelstwa po rodzicach obywatelach USA, wymaga by dziecko badz rodzice lub rodzice I dziecko wykazali a period of residence in the USA - czyli udowodnili, ze mieszkali przez jakis okres czasu w USA. Czasem prawo wymaga udowodnienia konkretnego okresu czasu pobytu w USA, czasem jest to tylko wymog udowodnienia, ze w ogole mieszkal ktos w Stanach - wtedy mozna przyjac, ze miesiac czasu to okres wystarczajacy do tego aby udowodnic residence in the USA. Jednak dlugosc czasu nie jest tu sprawa kluczowa - najwazniejsze aby Immigration Office badz konsul uwierzyl, ze byl to czas residence a nie tylko visit ( wizyta )).

                        Polecam Stronę: http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm
                        Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                          Mozn amiec dwa obywatelstwa. Np polskie i niemieckie - tzw czerwone paszporty.
                          mi sie wydaje ze niemozna miec. moj ojciec jest macedonczykiem i aby dostac polskie obywatelstwo musial zrzec sie jugolskiego.
                          Last edited by polavica1; 26-02-2009, 23:26.
                          PAULINKA 31.8.2003
                          VICTORIA 20.5.2008

                          12.1.2009r raczkowanie
                          13.1.2009 pozegnanie cycunia
                          16.1.2009 samodzielne siadanie

                          Skomentuj


                            #14
                            nie wiem jak jest w USA ale na terenie Unii Europejskiej dziecko dziedziczy obywatelstwo po rodzicach,tzn. że jeżeli macie obywatelstwo polskie a mieszkacie np. w Irlandii to dziecko też będzie miało obywatelstwo polskie,nawet jeśli urodzilo się w Irlandii.
                            Dawid 06.03.1995
                            Julia 18.05.2004
                            Adaś 30.06.2008



                            http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X