Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poradźcie mi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Poradźcie mi

    narazie jestem w 23tyg ciąży ale mój chłopak nie ma ukończonych 18 lat bedzie miał dopiero pod koniec czerwca czyli półtora miesiąca po narodzinach czy można podać jego nazwisko przy narodzinach? i czy przysługuje mi coś??
  •    
       

    #2
    A TY ile masz lat ?

    Skomentuj


      #3
      ja mam 18 lat

      Skomentuj


        #4
        18 rocznikowo czy mialas juz 18 urodziny ?A macie zamiar sie pobrac ?
        Co do nazwiska to w szpitalu nie musisz podawac.Podac bedziesz musiala w USC i tam chyba beda robic problemy.
        Mozecie zawrzec zwiazek malzenski i dzieki temu twoj chlopak "Uzyska pelnoletosc"

        Kodeks cywilny:

        Art. 10. § 1. Pełnoletnim jest, kto ukończył lat osiemnaście.
        § 2. Przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletność. Nie
        traci jej w razie unieważnienia małżeństwa.

        Jestem jednego paraie pewna - Twoj chlopak nie bedzie mial wladzy rodzicielskiej nad dzieckiem zanim tych 18 lat nie ukonczy.
        Last edited by Goplana; 12-01-2009, 16:10.

        Skomentuj


          #5
          A i Twoj chlopak bedzie mogl uznac dziecko tylko za zgodą swoich przedstawicieli ustawowych (rodziców).
          Najlepiej wiec jak bedziecie rejestrowac malenstwo idzcie tam razem z jego rodzicami.Jesli uzna dziecko to maluszek bedzie mogl nosic jego nazwisko.

          Skomentuj


            #6
            mam juz ukonczone. Ale chyba nie mozemy zawrzeć związku małżeńskiego z tego względu że jest jeszcze pod nadzorem kuratora oraz na rodzinie zastępczej, ja jak można to chyba za zgodą sądu i cywilny

            Skomentuj


              #7
              Tak tylko za zgoda sadu .
              A chcecie byc wogole razem ?
              Najprostrzym sposobem bedzie uznanie dziecka za zgoda jego opiekunow i w ten sposob nadanie maluszkowi jego nazwiska.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Witam.Mam takie pytanie,moja rodzinka jest ubezpieczona w PZU Życie.Czy ja muszę płacić za obowiązkowe szczepionki?
                Daniel urod.1.10.2008r.o 22.00

                Skomentuj

                       
                Working...
                X