Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urząd pracy a ciąża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Urząd pracy a ciąża

    Mam pytanie, jak zaszlam w ciaze to nie pracowalam juz (bo sie zwolnilam na wlasne zyczenie), potem dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy to zeby byc ubezpieczona na ten czas zglosilam sie do Urzedu Pracy. I tu moje pytanie Czy ktoras wie, ile czasu po urodzeniu Dzidziusia, nie bede dostawala ofert pracy z Urzedu? Ile wolnego jeszcze bede miala zanim bede musiala podjac prace?

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)
  •    
       

    #2
    Hej
    Wydaję mi się , że będziesz miała na pewno macierzyńskie 100% , a jak dalej hmm no cóż tu chyba trzeba się spytać urzędu pracy
    Pozdrawiam
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      No chyba nie mam innego wyjscia niz zapytac w Urzedzie, bo tak to wiadomo, ze macierzynski i wychowawczy by sie nalezal .. mam nadzieje, ze w Urzedzie tez troche wolnego dadza hehee

      Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

      Skomentuj


        #4
        z tego co pamiętam to 4 miesiące





        Skomentuj


          #5
          ja tez jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy. Marysia ma prawie 8 m-cy a jeszcze zadnej oferty nie miałam.




          Skomentuj


            #6
            Ja dodam tylko ze kobieta wciazy nie musi byc zarejestrowana w UP - ubezpiecza ja Panstwo
            Co do ofert pracy - bywa roznie. Zalezy czy cos beda dla Ciebie mieli.Pamietaj tylko by sie stawiac w wyznaczonym terminie bo stracisz ubezpieczenie na 3 miesiece.
            Co do zasilku macierzynskiego moim zdaniem Ci sie nie nalezy ale najlepiej zapytac u zrodła.

            Skomentuj


              #7
              Jutro juz ide do PUP,zlozyc swoj autograf odrazu zapytam co z tym macierzynskim, bo na necie nigdzie nie moge znalesc nic na temat bezrobotnych ciezarnych

              No i maly update:
              Tak dla przyszlych Mam ktore beda mialy tez z tym problem napisze, ze dzis bylam w Urzedzie i powiedziano mi, ze w dniu wypisu zeby ktos z rodziny przywiozl wypisany przez lekarza jakis tam wniosek o macierzynskim (tylko trzeba o tym przypomniec w szpitalu, bo czesto nic nie mowia pacjentce i nic nie wypisuja dopoki sama sie nie upomni) i razem z karta ta z Urzedu, przywiesc do nich i oni wtedy obliczaja 3miesiace tego urlopu.
              Last edited by iNsOoMNia; 16-01-2009, 15:46.

              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                Ja dodam tylko ze kobieta wciazy nie musi byc zarejestrowana w UP - ubezpiecza ja Panstwo
                Musze Ci powiedziec, ze sie mylisz.. bo Panstwo to przeciez nic innego jak poprostu dana gmina - a gmina i tak odesle do UP. Tak mi powiedziano. A Panstwo jak Panstwo jak nie podpiszesz zadnego wniosku czy czegokolwiek nic Ci nie zapewni.

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj


                  #9
                  oczywiscie,zeby miec ubezpieczenie trzeba byc zarejestrowanym w UP,albo razem z mężem u niego w pracy jezeli jest taka mozliwosc. A co do Urzedu Pracy to faktycznie, po urodzeniu trzeba doniesc tam zaswiadczenie.Z tego co mi tam powiedzieli to wystarczy zaswiadczenie o urodzeniu dziecka i potem jest spokoj przez jakis czas.A jezeli chodzi o oferty pracy to moim zdaniem mozna ewentualnie odmowic,powód jak najbardziej logiczny: wychowywanie malutkiego dziecka.Tylko w praktyce co logiczne dla nas to nie koniecznie jest logiczne dla urzędów

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X