Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ubezpieczanie członka rodziny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ubezpieczanie członka rodziny

    Słyszałyscie o nowelizacji ustawy o Ubezpieczeniach Spolecznych ktora mowi ze od dnia 01.01.2009r. urząd pracy zgłasza do ubezpieczenia zdrowotnego osoby bezrobotne, które dotychczas nie były objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w urzędzie pracy a podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członkowie rodzin osób ubezpieczonych.

    A po ludzku - jesli czlonek rodziny nie pracuje i zostaje ubezpieczany przez pracodwace meza/zony to albo powinien sie zglosic do UP w celu rejestracji lub zglosic sie po zaswiadczenie ze nie jest zarejestrowany i ten swistek powinno sie pzredstawic w zakladzie pracy ktory dotychczas nas ubezpieczal.

    Ja jutro musze isc po takowe zaswiadczenie bo rejestrowac sie nie bede, nie ma sensu, bo do pracy isc narazie nie chce a jesli otrzymam oferte pracy z UP a jej nie przyjme to zostaje wykluczona ze spisu bezrobotnych a tym samym znow trace ubezpieczenie .
  •    
       

    #2
    nie słyszałam o takiej nowelizacji, ale też nie za bardzo chyba rozumiem,

    sprawa dotyczy mnie na pewno, jestem zarejestrowana jako bezrobotna w UP, a ubezpieczenie zdrowotne mam w zakładzie pracy męża,
    jestem zarejestrowana, ponieważ mam prawo do zasiłku, póki co ofert żadnych nie otrzymałam, ale to dlatego, że trzeba samemu się po nie upominać w odrębnym pokoju UP - ja nie mam na to ani ochoty, ani czasu (zawsze podpis składam z Julkiem, więc odpada stanie kolejce w zatłoczonym urzędzie, o przepuszczeniu w kolejce z dzieckiem nie ma co marzyć) - no, ale to tak na marginesie
    wracając do tematu, to jak ta nowelizacja to będzie się miała do mojej sytuacji? kończy mi się zasiłek za 2 m-ce, potem chcę się wyrejestrować (chociażby dlatego, że nie będzie mi się chciało jeździć na ponowienia), to zaświadczenie, o którym Goplana piszesz mam wziąć z UP, że się wyrejestrowałam, żeby przedstawić u pracodawcy męża?

    i na czym ta nowelizacja polega? tylko na tym zaświadczeniu?

    coś nie bardzo rozumiem
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj


      #3
      Oto info ze strony mojego UP

      Uprzejmie informujemy, że w związku z art. 1 ust. 35 oraz art. 20 pkt 5 ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 166, poz.1172 z 2007r.)


      od dnia 01.01.2009r. urząd pracy zgłasza do ubezpieczenia zdrowotnego osoby bezrobotne, które dotychczas nie były objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w urzędzie pracy a podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członkowie rodzin osób ubezpieczonych.


      W związku z powyższym prosimy o zgłoszenie się osób bezrobotnych
      posiadających obecnie status członka rodziny osoby ubezpieczonej
      i składania dokumentów zgłoszeniowych do ubezpieczenia zdrowotnego
      w celu objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym przez urząd pracy.


      Jak to sie ma do Twojej sytuacji nie wiem - najlepiej zadzwon do dzialu ewidencji swojego UP.

      Skomentuj


        #4
        Ja poszłam się zarejestrować z racji tego iż musiałam iść do lekarza.Pewnie mnie już wypisali bo miałam się zgłosić 30.12 ale nie poszłam.Również nie będę szła do pracy przez najbliższy czas , ale skąd wziąść ubezpiecznie?
        Goplana a myślisz że mój Tata może mnie ubezpieczyć z Amelka u siebie w pracy , jak jest na zwolnieniu?
        Bo jeżeli nie to jesteśmy bez ubezpiecznia
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          no właśnie ja też nie wiem o co chodzi.
          Nas ubezpiecza mąż w zakładzie pracy, po co mam się iść rejestrować
          do UP?? O co chodzi z tym zaświadczeniem?
          Może pracodawca potrzebuje "na piśmie", że ktoś nie jest zarejestrowany?
          tak ?

          Skomentuj


            #6
            Collen ja jestem w identycznej sytuacji. I tlumacze kobicie ze ja mam dziecko i do pracy mi nie spieszno, a jesli dostane propozycje pracy to bede musiala ja odrzucic a co za tym idzie strace status bezrobotnego na jakis tam czas i ubezpieczenie.
            Z naszymi smykami co innego bo one beda ubezpieczone dlaje przez zaklad pracy naszych mezow.

            izabell1203pojecia nie mam jesli by mogl to fajnie ale cos mi sie wydaje ze chyba nie moze.Wtedy chyba jedynym wyjsciem bedzie sie zarejestrowac i regularnie zglaszac tylko co jesli odmowisz pracy i stracisz na te 3 miechy ubezpieczenie ? Co z Twoja corcia ?

            Maz dostal dzis z kadr pismo w trybie pilnym w tej sprawie.Jutro ide do UP po zaswiadczenei ze nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna i to maz zaniesie do kadr.

            To podobno jest po to by zobaczyc kto z czlonkow rodziny ubezpieczonych jest w Polsce a kto za granica.Wiadomo zarejestrowany musi sie zglaszac co miesiac wiec raczej w Polsce jest, a niezarejestrowany musi osobiscie wybrac to zaswiadczenie i to podobno do konkretnej daty.Tak jak pisalam zadzwoncie sobie do UP i dowiedzcie.

            Powiem tylko z etakei cos to tylko polacy wymysla.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X