Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mandat i więzienie!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mandat i więzienie!

    JAkis rok temu maz mial do zaplacenia mandat 150 zl nie zaplacil i cala sprawa zajal sie sad i komornik. ściagneli mu 480 zl z wyplaty, cale koszta 150 mandat, 100 sad, 230 komornik koszta egzekucyjne. Zostal wezwany do komornika i powiadomiony ze z wyplaty mu to sciagna. Ale w czym rzecz wiedzialyscie ze jezeli jest zatwierdzona kara grzywny przez sad, a on by tego nie zaplacil, ta sad ma prawo zamienic kare grzywny na 5 dni aresztu?

    a przy okazji pytalismy sie komornika o aliment tak z ciekawosci i dowiedzielismy sie ze matka dziecka moze z meza sciagnac kazdą kwote, ale na zycie musi mu zostac 1,250 zl ciekawe co?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    czemu poszlo to przez sad? a nie ze zwrotu podatku albo odrazu komornik?
    moj kiedys dostal mandat za usilowanie spozycia alkoholu i przyszedl doniego komornik zamiast 25 placil 45zl

    Skomentuj


      #3
      Bo on kiedy za kawalera probowal zgrywac cwaniaka ja to tak nazywam, nie przyjal mandatu i jak to sie mowi sad grodzki czy jakos tak. No to ma zamiast 150 zaplacil 480. Potem sąd mu wystawil , nie zaplacil no to na koniec komornik, a ze on nic nie ma swojego tam gdzie jest zameldowany czyli u rodziców to kasa z wyplaty poszla.
      Bartuś 26.06.08
      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

      Skomentuj


        #4
        a przy okazji pytalismy sie komornika o aliment tak z ciekawosci i dowiedzielismy sie ze matka dziecka moze z meza sciagnac kazdą kwote, ale na zycie musi mu zostac 1,250 zl ciekawe co?

        mój mąż płaci alimenty, ale na życie nie zostaje mu 1,250 zł
        czyli co, nie powinien płacić? he he




        Skomentuj


          #5
          dziwne
          mandaty ściąga urząd skarbowy
          mąz też miał nie zapłacony mandat na 500 zł
          dostał wezwanie ze skarbówki po ponad roku od dostania mandatu i
          płacił grosze odsetek jakieś 10 czy 15 zł nie pamiętam dokładnie
          musiał zapłacic tą kwote w ciągu 5 dni chyba zapłacił i po sprawie
          żadnych sądów i komorników
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            dopiero teraz doczytałam że to przez sąd grodzki
            wtedy zawsze sa tak duże koszty bo i komornik i sąd musi zarobic
            Last edited by pinklady; 03-01-2009, 12:57.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              pinklady bo Twój mąż zapłacił. A mąż Kitty widocznie nie zareagował
              na wezwanie z US. No i potem sąd i komornik.
              A szkoda.....
              Bo US tak jak piszesz pobiera mały % odsetek (chyba 5% kwoty) a tutaj
              jak widać najwięcej komornik wziął.

              No właśnie Kitty a jak ktoś nawet nie ma 1250zł?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Z tego co ja sie dowiedzialam to alimenty to 3/5 wyplaty ale reki sobie uciac nie dam ze tak jest. Po za tym jak facet wykaze dochod, ze ma najnizsza krajowa czyli nawet 1000 nie ma, wiec co alimenty go nie dotycza?
                Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez moniaB Pokaż wiadomość
                  a przy okazji pytalismy sie komornika o aliment tak z ciekawosci i dowiedzielismy sie ze matka dziecka moze z meza sciagnac kazdą kwote, ale na zycie musi mu zostac 1,250 zl ciekawe co?

                  mój mąż płaci alimenty, ale na życie nie zostaje mu 1,250 zł
                  czyli co, nie powinien płacić? he he
                  Pisze to co powiedział nam komornik!!! Ja sie na tym nie znam, i mam nadziejem, że nie bedzie mi to potrzebne. Mialam na mysli osoby ktore zarabiaja po np po 2 tys na miesiac...., a nie o ludzi zarabiajacych 1000zl
                  Bartuś 26.06.08
                  Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                    pinklady bo Twój mąż zapłacił. A mąż Kitty widocznie nie zareagował
                    na wezwanie z US. No i potem sąd i komornik.
                    A szkoda.....
                    Bo US tak jak piszesz pobiera mały % odsetek (chyba 5% kwoty) a tutaj
                    jak widać najwięcej komornik wziął.

                    No właśnie Kitty a jak ktoś nawet nie ma 1250zł?
                    Colleen tego nam juz nie powiedziala, ale mam znajomego ktory placi aliment nie zarabia tyle i mowil, ze musi mu zostac średnia krajowa i tyle mu zostaje, ale czy to prawda hmmm. Mi sie wydaje ze tak, moja mama jest ksiegowa i ma paru pracownikow, ktorzy płaca aliment - za ktorych ona musi robic przelewy z wyplaty i wlasnie mi powiedziala, ze najnizsza krajowa zostaje...Tak jest u nas w K-ce
                    Bartuś 26.06.08
                    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ciekawe co sie dzieje jak ktos ma srednia krajowa jako wyplate. Wlasnie dlatego ja podam przy rejestracji dziecka tylko imie ojca, bo g*****o od niego alimentow dostane a bedzie mnie nachodził i się panoszył "bo on ma prawo", a tak prawa nie ma chyba ze do sadu sie wybierze.
                      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                      Skomentuj


                        #12
                        Alimenty Ci się należą jeśli zarabia cokolwiek to mu komornik odbierze. Kiedyś była jeszcze opcja ściągania alimentów z dziadków, nie wiem jak teraz. Unoszenie się dumą moim zdaniem jest bez sensu w takiej sytuacji. Skoro zmajstrowała niech płaci a prawo do dziecka i tak możesz mu odebrać...

                        Jeszcze jest jedna kwestja podać możesz sobie cokolwiek, ale jeśli nie jesteście małżeństwem, a by jego ojcostwo zostało uznane on musi sam się pod tym podpisać, inaczej przez sąd.

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
                          Jeszcze jest jedna kwestja podać możesz sobie cokolwiek, ale jeśli nie jesteście małżeństwem, a by jego ojcostwo zostało uznane on musi sam się pod tym podpisać, inaczej przez sąd.
                          właśnie o tym diabelecke pisze, że jak ojciec dziecka będzie chciał
                          utrzymywać kontakty z dzieckiem to niech do sądu sobie idzie. Podejrzewam,
                          że do urzędu go nie zabierze ze sobą.

                          diabelecke ja uważam, ze powinnaś walczyć o alimenta, dziecku sie te
                          pieniążki należą. Nawet gdyby tylko na pieluchy miało starczyć

                          Skomentuj


                            #14
                            Jeśli nie poda danych ojca, to od kogo będzie się ubiegać o alimenty??

                            Skomentuj


                              #15
                              lola_lu ostatnio sie spotkalismy ja, on , moja mama, jego mama zeby wszystko ustalic co w czasie ciazy i co po porodzie. Chcielismy, a raczej ja z mama chcialam wszystko miedzy soba ustalic bez interwencji sądu, ale on powiedzial, ze zadnych pieniedzy dawac mi nie bedzie, ze on mi bedzie kupowal rzeczy, a w zamian za to codziennie dziecko chce widywac. Dla mnie opcja nie do przyjecia. Nie zgodzilam sie wiec wyszedl trzaskajac drzwiami na odchodne mowiac ze "zobaczymy co sad powie - mnie na to stac nie wiem jak was". Niestety nie stac go nawet na alimenty, bo nie pracuje i szybko pracy nie znajdzie, a nawet jak znajdzie to wlasnie taka z najnizsza krajowa wiec te alimenty mi nawet na pieluchy nie starcza, a uwierzcie dziewczyny, ze bedzie się panoszył, bo on ma prawo widywać dziecko. Po za tym jak już dawno zauważyłam i wiele osob nie chodzi mu o dziecko, a o to zeby mi na zlosc zrobic. Prawda jest taka, ze wiecej dostane z zasilkow i innych takich dla samotnej matki niz jak on mi cos da.
                              Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X