Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    juz wiem ze u mnie nie ma szans
    Jakub 19.05.2008

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Napisane przez madzik291 Pokaż wiadomość
      Witam,mam pytanie,może któraś z Was potrafi mi odpowiedzieć.Po urodzeniu dziecka należy się z opieki społecznej 1000zl "becikowego"niezależnie od dochodów.A jak przedstawia się sytuacja z tą drugą wypłata(kolejne 1000zl)dla niezamożnych rodzin?W tej chwili pobieram zasiłki rodzinne i dodatek dla samotnej matki ,na dwoje starszych dzieci.Na wiosnę spodziewam się trzeciego dziecka,tyle że z partnerem nie mamy ślubu i właśnie nie wiem jak wtedy bedzie przedstawiała się ta sytuacja.Domyślam się,że będe musiała przedstawić też jego dochody,i co wtedy z zasiłkiem dla samotnej matki i tym drugim 1000zl?
      Dziękuję za podjęcie tematu też chętnie się tego dowiem
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        Jeśli chcesz otrzymywać nadal wszystkie świadczenia nie przyznawaj się że prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe z partnerem. W chwili obecnej to wystarczy. Jeśli się przyznasz mogą Ci cofnąć świadczenia.

        Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
        Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.

        Rodziłam jako panna, więc sprawdzałam czy mogę coś dostać z tego tytułu, że jestem "samotną matką". Ale gra nie była warta świeczki, pól roku później mieliśmy zaplanowany ślub. Odpuściłam sobie.

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
          Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
          Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.
          Byłam z koleżanką ostatnio załatwiać rodzinne i dodatek mieszkaniowy i
          pani powiedziała, że mogą przyjść do domu sprawdzić czy faktycznie jest
          tak jak mówi. Oczywiście z wcześniejszym umówieniem się. Więc już teraz
          mają prawo ku temu.

          Skomentuj


            #20
            No im to umawianie załatwia sprawę, nikt nie da się zaskoczyć. A jak będą mogli wpadać znienacka... Poza tym jeszcze w tej chwili taką zaplanowaną wizytą Pani/Pan z opieki nie są w stanie nic udowodnić, piszą raport, który w większości wypadków trafia do szafy i tyle...

            Skomentuj


              #21
              lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
              musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.

              Skomentuj


                #22
                Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
                musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.
                dokladnie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Dokładnie o to chodziło tylko innymi słowami

                  A to o czym pisałam to tylko projekt którego, nikt nie jest w stanie w życie w prowadzić. Jak się dokładnie prześledzi wątek to wszystko będzie jasne.

                  Skomentuj


                    #24
                    lola_lu nie trzeba całego wątku, wystarczy Twoje posty

                    Nawet jeśli projekt (o ile taki jest) wejdzie w życie, nadal nikt nie może
                    Ci wleźć do domu. Owszem sprawdzić może, ale zza progu drzwi jeśli
                    ich nie zaprosisz.
                    Moje posty kieruję tylko i wyłącznie do cytatu jaki umieściłam kilka postów
                    wyżej

                    Skomentuj


                      #25
                      są ludzie którzy biorą dodatek dla samotnej matki mimo że razem żyją
                      jak ma przyjść kobieta z opieki (umówiona wcześniej) to facet zbiera swoje manele, albo je chowa
                      kobieta z opieki spisuje co zastała (a po szafach grzebać nie ma prawa) i przyznaja im wszystkie dodatki
                      więc nie ma sposobu na takich ludzi


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Nicola niby tak ale to 1 przypadek na 10 jak nie wiecej.
                        U nas mieszkala sasiadka ktora miala kasy jak lodu ( wszystko przepijali a po wodke to taksowki jezdzily ), sasiedzi mowili co tam sie dieje a opieka spoleczna i tak przymykala na to oko.

                        Skomentuj


                          #27
                          nie wiem w jakim kraju mieszkasz obecnie,ale mam koleżankę w Anglii i ona tutaj nie dostała becikowego,bo tam rodziła dzieci,inna moja znajoma mieszka w Hiszpanii i tam jak odebrała też tzw becikowe to w Polsce juz starac sie nie mogła...Więc tak jak napisały dziewczyny powyżej jak pobierzesz becikowe w kraju w którym przebywasz to juz z Polski nie dostaniesz,bo oni to sprawdzają.

                          Skomentuj


                            #28
                            Dzis sie dowiedzialam, ze u mnie w miescie dostaje sie jeszcze dodatkowe 1500zl - chyba nazywa sie to becikowe samorzadowe. Ale nie wiem czy czasem to nie jest tylko kobietkom, ktore sa samotnymi Mamami. I to trzeba zlozyc te podania w ciagu 3miesiecy, zeby je dostac, bo potem to juz za pozno.

                            Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                            Skomentuj


                              #29
                              Napisane przez shannon Pokaż wiadomość
                              ale ty urodzilas w polsce?jesli nie to bym nie liczyla na becikowe.moja kolezanka poleciala do polski urodzic a tez nie dostala bo jej powiedziano ze jesli ponad rok pracuje za granica to sie nie nalezy.ale moze co miasto to obyczaj?
                              moja kolezanka rodzila w polsce i mimo tego ze w Anglii mieszka juz ponad 3 lata to dostala w Polsce becikowe. ale czytalam o takiej sytuacji ze dziewczyna mieszkala w Polsce i urodzila dziecko dostala becikowe ktore jej potem kazano oddac bo okazalo sie ze maz w Anglii iles tam lat juz pracuje. ale to jest Polska wlasnie!



                              Skomentuj


                                #30
                                To jest chyba we wszystkich miastach.Ja że jestem samotna dostalam oprócz Becikowego dodatkowo 1000 zł i składałam razem z becikowym
                                Amelia 12.03.08

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X