Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Becikowe

    Witam,mam pytanie,może któraś z Was potrafi mi odpowiedzieć.Po urodzeniu dziecka należy się z opieki społecznej 1000zl "becikowego"niezależnie od dochodów.A jak przedstawia się sytuacja z tą drugą wypłata(kolejne 1000zl)dla niezamożnych rodzin?W tej chwili pobieram zasiłki rodzinne i dodatek dla samotnej matki ,na dwoje starszych dzieci.Na wiosnę spodziewam się trzeciego dziecka,tyle że z partnerem nie mamy ślubu i właśnie nie wiem jak wtedy bedzie przedstawiała się ta sytuacja.Domyślam się,że będe musiała przedstawić też jego dochody,i co wtedy z zasiłkiem dla samotnej matki i tym drugim 1000zl?
    Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

    http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



  •    
       

    #2
    nie bardzo mogę pomóc bo się nie orientuję się
    w tym ale polecam stronę z poradami prawnymi za darmo


    http://www.prawosos.pl/
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      WItaj
      DOstaje sie becikowe 1000 zl oraz 1000 zl za urodzenie dziecka , wiem gdyz sama dostalam.Jestem samotna matka rowniez dostaje dodatek dla samotnej matki do rodzinnego.
      Mysle ze dostaniesz , mam znajome zamozne i ona takze dostaly 2000 tys.
      Wiec sadze ze i TY dostaniesz
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #4
        ja dostalam te drugie 100zł,dochod w rodzinie nie moze przekrac 506zl na miesiac,musisz zaniesc do mopsu swoje i partnera zarobiki,my tez jestesmy bez slubu i dostalismy

        Skomentuj


          #5
          a jak jest z becikowym jesli mieszkam za granica i jak odwiedze polske zamelduje tam malego. tez dostane?
          jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam... a do tego watku
          Last edited by ellaja1728; 11-12-2008, 10:50.
          Jakub 19.05.2008

          Skomentuj


            #6
            jezeli pobralas becikowe w polcse za granica juz nie mozesz i na odwrot,tak czytalam w papierach a czy mozna to jakos obejsc-nie wiem

            Skomentuj


              #7
              nigdy sie o becikowe nie staralam. nawet nie wiem czy jest tutaj taka mozliwosc. hmmm chyba napisze maila do konsula
              Jakub 19.05.2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                becikowe mozesz sie starac do roku wiec jak chcesz dostac w polsce to musisz sie pospieszyc bo po roczku dziecka juz nic nie zalatwisz, te zwykle becikowe co sie kazdej matce nalezy to wystrczy wypelnic papier,dac akt urodzenia dziecka i kopia twojego dowodu,a na te drugie to zasiwadczenie o zasilkach

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez ellaja1728 Pokaż wiadomość
                  a jak jest z becikowym jesli mieszkam za granica i jak odwiedze polske zamelduje tam malego. tez dostane?
                  jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam... a do tego watku
                  no to ty chcesz becikowe z obu krajow????
                  shannon

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez shannon Pokaż wiadomość
                    no to ty chcesz becikowe z obu krajow????
                    wiesz jak na razie to ja dostaje macierzynskie no teraz to tacierzynskie ... nie slyszalam zebym miala tu becikowe. z reszta musze sie dopytac. jakbym miala w polsce dostac to super mialabym tam na wydatki jak pojade ale nie nastawiam sie na to.
                    Jakub 19.05.2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      jezeli w Islandii nie pobralas zadnego becikowego to w Polsce dostaniesz
                      Last edited by patiew; 11-12-2008, 12:00.

                      Skomentuj


                        #12
                        ale ty urodzilas w polsce?jesli nie to bym nie liczyla na becikowe.moja kolezanka poleciala do polski urodzic a tez nie dostala bo jej powiedziano ze jesli ponad rok pracuje za granica to sie nie nalezy.ale moze co miasto to obyczaj?
                        shannon

                        Skomentuj


                          #13
                          Islandii nie nie pobralam. przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo
                          Jakub 19.05.2008

                          Skomentuj


                            #14
                            eeee to nie dostane. siedze tutaj wiecej niz rok.
                            Jakub 19.05.2008

                            Skomentuj


                              #15
                              w irlandi nie ma becikowego
                              shannon

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X