Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrzebuje odpowiedzi odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Potrzebuje odpowiedzi odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego

    Witam,
    jestem w ciąży, przez cały okres byłam na l4 (182 dni), gdyz zle się czułam. Po 182 dni dostałam decyzje o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego.Termin porodu mam na 16.12.2008, ZUS przyznał mi świadczenie reh. na okres od 21.10.2008 do dnia 18.01.2009, rozmawiając z pracodawcą stwierdził, że jak urodze dzidzi to od tego dnia ide na macierzynski czyli od 16.12 lub jak wcześniej urodze. Slyszałam, że ZUS jak przyznaje świad.reh. czyli w tej sutuacji do 18.01.2008 to dopiero pózniej idę na urlop macierzynski. Czy ktoś wie jak to jest z tym świadczeniem rechabilitacyjnym?
  •    
       

    #2
    Nicola ma rację, od dnia porodu jesteś na macierzyńskim, ZUS zawsze
    tak przyznaje. mi przyznał do 26 kwietnia
    a termin porodu miałam na 31 marca.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      dokładnie
      ja miałam przyznany zaś rehabilitacyjny do 28 czerwca a urodziłam 3.
      ale oni tak dają żeby potem nie chodzić i jeszcze raz papiery składać to wolą miesiąc zapasu dać
      a macierzyński zaczyna się z dniem porodu


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Dzięki Wam dziewczyny:-)
        Teraz tylko czekam na dzidziusia:-)
        A czy ktoś się orientuje czy musi być podbita legitymacja do szpitala? Słyszałam,że jak kobieta jest w ciąży to do 2 tyg. może przebywać w szpitalu bez podbitej leg. ubezp. czy to prawda? Mój pracodawca jest w Wawie, bo tam mieszkałam i pracowalam, ale się przeprowadzilam do Lublina i legitymacji teraz nie mam podbitej, mogę urodzić w każdej chwili więc nie chce jechac taki kawał drogi podbić legitymacji.Kiedyś podbijało się co pół roku a teraz trzeba co m-c.

        Skomentuj


          #5
          A co będzie jak nie będę miała podbitej legitymacji?Będę musiała płacić za szpital, jak jestem ubezpieczona tylko nie mam głupiej pieczątki

          Skomentuj


            #6
            Teraz legitymacje podbija się co dwa miesiące, ale gdyby zdarzyło się, że masz nie podbitą to wypełnia się kwitek i chyba jest tydzień na uzupełnienie tego. Czasami jak szpital jest dobrze skomputeryzowany wystarczy tylko numer legitymacji, oni wtedy w systemie sprawdzają, czy masz odprowadzane składki. Napewno nikt od razu nie każe Ci płacic za szpital skoro jesteś ubezpieczona. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Dziewczyny to co m-c sie podbija legitymację czy co 2 m-c, jak co 2 to mam ważną do 4 grudnia a termin mam na 16, ale mam nadzieję, że nie będzie problemu z tego powodu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                a mi przyznali tak ze sie skonczylo to swiadczenie tydzien przed terminem a urodzilam tydzien po terminie i musialam isc dwa tyg wczesniej na macierzynski-złodzieje!
                Wikunia 04.08.2008r

                Skomentuj


                  #9
                  dziewczyny a o to świadczenie rehabilitacyjne trzeba sie samemu starac czy automatycznie sie przechodzi na nie po 182 dniach L4? bo mnie 182 dni mina w lutym a termin mam na koniec kwietnia dopiero, musze isc sama do zusu i powiedziec im ze chce swiadczenie rehabilit. czy oni sami juz bede wiedziec?

                  Skomentuj


                    #10
                    hmmm 270 dni musze popytac faktycznie dzieki za info

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X