Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytam bo niewiem... Swiadczenia z zusu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pytam bo niewiem... Swiadczenia z zusu

    Witam mam kilka pytan dotyczacych swiadczen placonch przez zus w czasie ciaży. Jesli ktos umiał by odpowiedziec na moje pytania była bym bardzo wdzieczna. A wiec obecenie jestem w 18tyg ciaży. Zatrudniona w firmie zostałam z dniem 01,09,2008(nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciąży). Wybrałam sie do gina. Okazało sie że ciąża jest (bardzo sie ucieszyłam) ale niestety zagrozona i gin wysłał mnie na L4 (15,09,2008). Wiem, że moj pracodawca nie może mnie zwolnic,ale obawiam sie ze zus moze mi nie wypłacac pieniedzy i dalej swiadczen rehabilitacyjnych, ze moge miec jakies problemy. pracodawca przez 33 płacił mi całe moje wynagrodzenie, teraz za listopad powinnnam dostac pieniazki juz z zusu. Co bedzie jak ich nie dostane? CZy czekac na jakas decyzje???
    Nasz synuś Michaś 18.04.2009 godz. 23,20 cc 3120g i 52cm
  •    
       

    #2
    O ilę się nie mylę to płacić powinien pracodawca.Dopiero po pół roku (chyba)lub po 180 dniach nie pamiętam zakład pracy wysyła do zusu po zasiłek rehabilitacyjny i wtedy zus decyduje czy się należy.Ale kobiety w ciąży dostają bez problemu.
    http://pierwszezabki.pl/s/suwaczek_4860674.png?73786

    Skomentuj


      #3
      napewno pracodawca nie może rozwiązać umowy w czasie trwania ciąży, także najpierw pracodawca potem ZUS napewno będą płacić, po 182 dniach zwolnienia należy się świadczenie rehabilitacyjne, radze z dużym wyprzedzeniem załatwiac. Po porodzie urlop macieżyńaski też Zus wypłaci.

      Skomentuj


        #4
        Zanim zostałam zatrudniona przez 5 lat otrzymywałam z zusu rente rodzinna (po ojcu) i uczyłam sie.
        Nasz synuś Michaś 18.04.2009 godz. 23,20 cc 3120g i 52cm

        Skomentuj


          #5
          nasz poznanski zus spisal sie na medal. Dzis dostałam pieniazki. wszystko w twrminie ladnie pieknie. Normalnie podziw....
          Nasz synuś Michaś 18.04.2009 godz. 23,20 cc 3120g i 52cm

          Skomentuj


            #6
            to miałaś szczęście,bo ja urodziłam syna w czerwcu,a chorobowe za listopad dostałam w lipcu m-c po porodzie i 5razy w ciąży chodziłam do ZUSu bo"zagubiło" się moje L4A potem jeszcze jak mały miał 1,5mca musiałam się wstawić,żeby powiedzieli mi,że mogę załatwić sprawę listownie...I to właśnie w naszym poznańskim ZUSie

            Skomentuj


              #7
              ylka29 wiem co czujesz ja mialam takie przeboje z zusem ze juz mialam dosc na widok listonosza mi sie cieplo robilo siedzialam na chorobowym od samego poczatku bo zle znosilam ciaze trzy razy mnie na komisje wzywali tylko raz bylam i sie dziwili ze z brzuchem po co ja do nich przyjechalam a pozniej to juz dzwonilam ze nie bede sie narazac i poltorej godz dojezdzac na ta komisje myslalam ze bedzie spokoj a tu nikt mnie nie poinformowal ze po 182 dniach chorobowego musze sie starac o swiadczenie rehabilitacyjne na szczescie nie bylo zapozno jak mi wstrzymali pieniadze zlozylam i wydali mi to swiadczenie na dwa mies akurat sie konczylo tydzien przed terminem porodu a ja urodzilam tydzien po terminie sie wycwanili dwa tyg zanim urodzilam juz musialam byc na wczesniejszym macierzynskim a te pieniadze za to swiadczenie to wyplacili trzy mies od wstrzymania chorobowego i jakby maz nie pracowal to z czego zyc?? jak słysze słowo zus to mnie mdli!
              Wikunia 04.08.2008r

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                no ja też miałam"przeboje" z tym świadczeniem...Też nikt mi nic nie powiedział a ja czekałam jak durna na kolejne chorobowe i jak poszłam pytać o co chodzi to się dziwili,że pytam...A skąd niby powinnam wiedzieć,że chorobowe to tylko do 182 dni???przecież to moje pierwsze dziecko...Mało tego mieszkam i pracuowałam w innym mieście a zameldowanie mam u rodziców to odsyłali mnie od ZUSu do ZUSu.Człowieka może krew zalać jak te baby zza okienek mają nas w pompie..

                Skomentuj


                  #9
                  interesuję się przepisami,ale nie o wszystkim muszę wiedzieć...I uważam też,że nie lekarz mnie olał,ale ta jego wiecznie nadąsana pielęgniarka...Mogła mnie poinformować o takim przepisie.A nie będę zmieniać lakarz,bo ma wredną pomoc...

                  Skomentuj


                    #10
                    wypłata z zus po poronieniu

                    też mam problem co to ze mną bedzie bylam na chorobowym w okresie ciazy. Wszystko bylo ok miałam przepracowane ponad 3 miesiace i przedluzona umowe na 3 lata. Dowiedzialam sie o ciazy w najlepszym okresie.

                    Niestety poronilam w 10 tygodniu. Nie wiem co teraz. Czy zus bedzie mi dalej wyplacal jesli bede na chorobowym.
                    Nie mam sily narazie wracac do pracy. Psychocznie jestem doniczego.
                    Tym bardziej iz wiem ze czeka mnie wypowiedzenie po powrocie do pracy.

                    Czy byla by możliwosc przedluzenia chorobowego do nastepnej ciąży??

                    jak to jest?

                    W pracy mialam kontakt z chemikaliami które prawdopodobnie przyczynily się do poronienia. Boje sie tam wracac nie chce zaszkodzic kolejnej ciazy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez Pinka512 Pokaż wiadomość
                      Witam mam kilka pytan dotyczacych swiadczen placonch przez zus w czasie ciaży. Jesli ktos umiał by odpowiedziec na moje pytania była bym bardzo wdzieczna. A wiec obecenie jestem w 18tyg ciaży. Zatrudniona w firmie zostałam z dniem 01,09,2008(nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciąży). Wybrałam sie do gina. Okazało sie że ciąża jest (bardzo sie ucieszyłam) ale niestety zagrozona i gin wysłał mnie na L4 (15,09,2008). Wiem, że moj pracodawca nie może mnie zwolnic,ale obawiam sie ze zus moze mi nie wypłacac pieniedzy i dalej swiadczen rehabilitacyjnych, ze moge miec jakies problemy. pracodawca przez 33 płacił mi całe moje wynagrodzenie, teraz za listopad powinnnam dostac pieniazki juz z zusu. Co bedzie jak ich nie dostane? CZy czekac na jakas decyzje???
                      Nie wiem, czy sytuacja już wyjaśniła, ale mogę cię pocieszyć, że nie powinnaś mieć żadnych problemów z Zusem. W takich sytuacjach Zus "czepia" się raczej pracodawcy i to w szczególnych okolicznościach/jeżeli pracodawca jest np. twoim wujkiem zachodzi prawdopodobieństwo, że zatrudnił cię fikcyjnie, żebyś poszła na zwolnienie i wyłudzała zasiłek-znam taki przypadek a sprawę z zusem i tak wygrali/. Po 33 dniach należy ci się zasiłek chorobowy. Od nowego roku kobiety w ciąży nie dotyczy obowiązek występowania o świadczenie rehabilitacyjne.W końcu jakaś mądra ustawa, nie wiem po co ta formalność była skoro i tak wszystkie kobiety w ciąży go dostawały.Powodzenia
                      KUBA 17.04.2004
                      ŁUCJA 19.10.2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja miałam umowę na czas określony do końca sierpnia w ciążę zaszłam w czerwcu a w lipcu poszłam na zwolnienie.W związku z tym ze byłam w ciązy pracodawca przedłużył mi umowę do dnia porodu.Na chorobowym byłam 182 dni a potem pobierałam tzw. świadczenie rehabilitacyjne(moim zdaniem niepowinno to dotyczyć ciężarnych bo przecież ciąża trwa dłużej niż 182 dni) ale na komisji nie byłam nie wymagano tego.Po porodzie dostałam zasiłek macieżyński (20t) Problemów z ZUS-em nie miałam tylko musiałam parę razy być tam osobiście mimo że byłam na zwolnieniu


                        Skomentuj


                          #13
                          Dobrze że zlikwidowano to świadczenie rehabilitacyjne bo była to głupota


                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X