Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chcę uznać ojca dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chcę uznać ojca dziecka

    Nie chce uznac ojca dziecka. Gdy go o tym poinformowałąm on zaczął mnie straszyć sprawą w sądzie. Czy któraś z was orientuje się jak dokładnie wygląda taka sprawa co trzeba zrobić by on nie był uznany jako ojciec i czy ma jakieś szanse na wygranie tej sprawy no i jak wyglądałaby taka sprawa sądowa, czy ja w jakiś sposób na tym stracę? Bardzo was proszę o pomoc.
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

  •    
       

    #2
    witaj.naprawde jest tak zle ze chcesz pozbawic dziecko ojca?
    shannon

    Skomentuj


      #3
      Szcerze. Tak jest, az tak zle. Facet jest niedojrzaly, nieodpowiedzialny i widzi w tym wszystkim tylko pieniadze. Jezeli bedzie mial kontakt z dzieckiem (czego na poczatku bardzo chcialam) juz zapowiedzial, ze dziecko sie dowie kto jest winny rozpadu rodziny itd. Dodam, ze rodzina nie jestesmy, malzenstwem nie bylismy. Po za tym nie lubie jak mi ktos grozi, a jestem pewna, ze bedzie sie staral odebrac mi dziecko. W sumie do porodu jeszcze kupe czasu wiec wszystko moze sie zmienic, ale chcialam miec wstepny obraz co i jak.
      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

      Skomentuj


        #4
        musisz porozmawiać z prawnikiem ale jak on sam się nie zrzeknie praw do dziecka to ciężko będzie pozbawić go praw....

        Skomentuj


          #5
          Witaj
          Ja jestem w podobnej sytuacji.Ale nie utrzymuje kontaktow z ojcem dziecka , gdyz tak dla nas lepiej.Chcialam zalozyc sprawe o alimenty ale zeby to zrobic trzeba najpierw ustalic ojcostwo.
          Mysle ze w Twoim przypadku jezeli on zalozy sprawe bedzie sie domagal takich badan no ale albo TY albo Ojciec bedziecie placic.W moim przypadku o alimenty to ojciec placi.
          Ja na akcie urodzenia dziecka mam wpisane Ojciec nieznany i coreczka ma tylko moje nazwisko a figuruje tylko imie ojca (choc moze byc inne).
          Jestem samotna Matka i cieszy mnie ze nie dziele dziecka z Ojcem gdyz niedorósł do tego i za wiele krzywdy zrobil!
          Mam nadzieje ze cos pomogłam Pozdrawiam
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #6
            Jezeli w akcie urodzenia wpisze ojciec nieznany to on co najwyzej moze zalozyc sprawe o prawa roedzicielskie czyli przeprowadzic badania DNA, ze jest ojcem, ale ile mu to da? Czy nie tylko tyle, ze bedzie mogl widywac dziecko, ktore i tak pozostanie przy mnie? Na alimentach mi nie zalezy, ja po prostu nie chce by on mial kontakt z tym dzieckiem.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #7
              to bardzo przykre...trzymam kciuki za ciebie i dzieciatko.
              shannon

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
                Jezeli w akcie urodzenia wpisze ojciec nieznany to on co najwyzej moze zalozyc sprawe o prawa roedzicielskie czyli przeprowadzic badania DNA, ze jest ojcem, ale ile mu to da? Czy nie tylko tyle, ze bedzie mogl widywac dziecko, ktore i tak pozostanie przy mnie? Na alimentach mi nie zalezy, ja po prostu nie chce by on mial kontakt z tym dzieckiem.
                Jezeli chcesz go pozbawic praw rodzicielskich musisz miec mocne dowody.
                Co mu to da? Duzo bedzie Ojcem , sad moze mu przyznac widzenie z dzieckiem .A ze sady w naszym kraju sa beznajdziejne moze probowac pogodzic Was na rzecz dziecka.
                Niewiem jak bedzie w Waszym przypadku mowie o swoim.
                Rowniez chcialam go pozbawic wszystkiego ale to nielatwe.On nie pije nie pali nie zazywa narkotykow , itp.
                Dlatego zerwałam kontakt
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj


                  #9
                  Ehhh... widze, ze latwiej bedzie go uznac i ciagnac z niego pieniadze wysiadzie predzej czy pozniej na tyle go znam. Niestety jak dla mnie na ojca dziecka to on sie w zaden sposob nie nadaje, ale co zrobic niestety dziecko ma tez ojca i tego nie zmienie. Zerwanie z nim kontaktow w moim przypadku bedzie szalenie trudne chyba wrecz niemozliwe. Najbardziej sie boje, ze bedzie probowal mi odebrac dziecko.
                  Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                  Skomentuj


                    #10
                    Niemoze CI odebrac dziecka jezeli niema powodow.Dziecko powinno byc przy matce!
                    Ja sie po prostu odcielam choc on wie gdzie mieszkam.DO tej pory boje sie ze go spotkam na ulicy , ale niemozna sie bac.
                    Zycze Ci powodzenia )
                    Amelia 12.03.08

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      no wlasnie lepiej to przemysl.bedzie ci lzej chociazby finansowo.poza tym facet moze kiedys dorosnie i bedzie swietnym ojcem.nie musisz przeciez z nim zyc.takie jest moje zdanie ale ty przeciez wiesz lepiej jak jest.poza tym nie powinnas sie teraz denerwowac!
                      shannon

                      Skomentuj


                        #12
                        dziekuje wam slicznie, bardzo mi pomoglyscie, zobaczymy co bedzie dalej i pod koniec ciazy podejme jakas decyzje.
                        pozdrawiam
                        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                        Skomentuj


                          #13
                          kiedys w przyszlosci moze byc taka sytuacja ze twoje dziecko sie dowie ze ojciec chcial je uznac a ty nie chcialas i moz ci tego nie wybaczyc.przemysl wszystko na spokojnie(teraz wiadomo emocje i hormony ciazowe).jesli obawiasz sie tego czlowieka w jakis sposob to moze by tak ograniczyc mu prawa.poza tym alimenty ci sie przydadza i naleza.
                          shannon

                          Skomentuj


                            #14
                            diabelecke dokładnie, zastanów sie nad tym. Twoje dziecko w przyszłości
                            może mieć za złe Tobie to, że uniemożliwiłaś dziecku po prostu mieć ojca.
                            Raczej nie myślałabym o tym, że może w przyszłości okaże się dobrym ojcem.
                            I co z tego?? Skoro teraz, kiedy najbardziej go potrzebuje zachowuje się
                            niedorzecznie. Jeśli podasz nazwisko ojca, będziesz mogła starać się o alimenty
                            i powinnaś to zrobić, bo to są pieniądze dla Twojego dziecka, należą się
                            mu jak psu buda.
                            Jeśli podasz "ojciec nieznany", ojciec dziecka może założyć sprawę do sądu
                            o prawa do dziecka i wcale nie musi mieć badań DNA. Wystarczy świadek i
                            Twoje zeznanie ( a przecież kłamać w sądzie nie możesz), że utrzymywałaś
                            kontakty (również fizyczne) w tym czasie, w którym poczęło się dziecko.
                            Podejrzewam, że badań DNA na własne życzenie robić nie będzie bo to są
                            ogromne pieniądze (no chyba że je ma )
                            Tym, że będzie chciał sądownie zabrać Ci dziecko, bym się nie przejmowała.
                            Powodzenia

                            Skomentuj


                              #15
                              ja nieżyję z ojcem swojej starszej córki (mam teraz mężą i drugiego bobaska)
                              i zdecydowałam się na uznanie ojcostwa bo mała miała fikcyjnego ojca w akcie urodzenia
                              jej ojciec chciał sie zajmować dzieckiem na początku ale po porodzie sie juz nie odezwał...
                              po około 1,5 roku to ja złożyłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty
                              proces był długi bo go honor zabolał że do sądu go podałam i wymyślał świadków że niby go zdradzałam itd....
                              ostatecznie skończyło się na badaniach genetycznych
                              Julka zoatała uznana za jego dziecko
                              on ma ograniczone prawa ma obowiązek tylko płacić alimenty
                              nie muszę się zgadzać na odwiedziny (nigdy o to nie prosił)
                              nazwisko zostawiłam swoje panieńskie (teraz nosi mojego mężą)

                              a alimenty płaci regularnie (założyłam fundusz małej)

                              więc jeszcze raz przemyśl swoją sytuację


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X