Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 bit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Szczerze powiem pierwszy raz spotkalam sie z czyms takim ze masa budyniowa sie nie trzyma.
    Ja daje dwa standardowe opakowania, kupuje Gellwe najczesciej.
    Nie kupuje budyniow w tzw opakowaniach rodzinnych.
    Co do mleka - zawsze robie z 2 szklanek z czego w 1/2 szklanki rozrabiam budynie.Jak wleje do mleka to czekam az zgestnieje i od razu wrzucam maslo - miksuje i kitochy nie ma.Masa zawsze fajnie mi stezeje.
    Masla uzywam roznego ale najczesciej oselkowego bo bardziej mi smakuje. Aha i robie na mleku w kartoniku

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      a to już wiem gdzie problem ja dodatkowo uzywam mleka do rozmieszania i różnie raz wleje więcej raz mniej
      na święta zrobie dokładnie z Twojego przepisu


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #33
        No i wsio jasne
        Pamietaj ze mozesz w wiekszej il niz te 1/2 szklanki ale zawsze zeby to w sumie z zagotowanym mlekiem dawalo 2 szklanki.

        Skomentuj


          #34
          Nie chce zakłądać nowego wątku wiec pozwólcie że napisze tutaj.
          Goplana a może masz jakiś fajny przepis na sernik pieczony
          Ja mam z dwa a może macie lepsze , ja bym chciala upiec taki jak sie kupuje w cukierniach no ale to chyba trzeba trzeba tam pracować
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #35
            Duzo chyba od sera zalezy.
            Ja do 1 kg sera dodaje ok 2 budynie smietankowe ( w proszku ) i miksuje.Potem zotlta ze 3, cukier - szklanka lub mniej zalezy jaki slodki lubisz, i ok 3 szklanek mleka.Mozna troszke cukru waniliowego . Pieke ok godz w 180 stopniach. Do masy czesto dodaje rodzynki, skorke pomaranczowa lub pomaranzce kandyzowane.
            Last edited by Goplana; 19-12-2008, 19:56.

            Skomentuj


              #36
              A gotowany sernik robilas ?

              Skomentuj


                #37
                Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                A gotowany sernik robilas ?
                Nigdy A dobry on chociaż
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Dla mnie lepszy niz pieczony Czesto w cukierni jest wlasnie gotowany

                  Skomentuj


                    #39
                    Najprostszy przepis z netu - robie wlasciwie identycznie.

                    Składniki:
                    1 kg twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie
                    pół szklanki cukru
                    125 g miękkiego masła (pół kostki)
                    4 jajka
                    3 łyżki mąki ziemniaczanej
                    pół szklanki mleka
                    bakalie - według uznania
                    aromat - według uznania
                    herbatniki typu 'petitki' do wyłożenia formy i przykrycia sernika, ilość w zależności od wymiarów

                    Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodać jajka, zmielony ser, zmiksować. Mąkę ziemniaczaną rozpuścić w mleku, dodać do masy serowej, zmiksować. Wmieszać bakalie.

                    Całość przełożyć do dużego garnka, gotować około 5 minut (od momentu zagotowania), aż masa zgęstnieje, cały czas mieszając.

                    Herbatnikami typu 'petitki' wyłożyć dno dowolnej formy. Na to wylać naszą ugotowaną masę serową. Przykryć herbatnikami. Schłodzić przez minimum 6 godzin w lodówce.

                    Udekorować polewą czekoladową.

                    * jako spód, zamiast ciastek, można użyć dowolnego ciasta kruchego lub biszkoptowego; do masy można dodać również ulubione owoce

                    Skomentuj


                      #40
                      Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                      Najprostszy przepis z netu - robie wlasciwie identycznie.

                      Składniki:
                      1 kg twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie
                      pół szklanki cukru
                      125 g miękkiego masła (pół kostki)
                      4 jajka
                      3 łyżki mąki ziemniaczanej
                      pół szklanki mleka
                      bakalie - według uznania
                      aromat - według uznania
                      herbatniki typu 'petitki' do wyłożenia formy i przykrycia sernika, ilość w zależności od wymiarów

                      Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodać jajka, zmielony ser, zmiksować. Mąkę ziemniaczaną rozpuścić w mleku, dodać do masy serowej, zmiksować. Wmieszać bakalie.

                      Całość przełożyć do dużego garnka, gotować około 5 minut (od momentu zagotowania), aż masa zgęstnieje, cały czas mieszając.

                      Herbatnikami typu 'petitki' wyłożyć dno dowolnej formy. Na to wylać naszą ugotowaną masę serową. Przykryć herbatnikami. Schłodzić przez minimum 6 godzin w lodówce.

                      Udekorować polewą czekoladową.

                      * jako spód, zamiast ciastek, można użyć dowolnego ciasta kruchego lub biszkoptowego; do masy można dodać również ulubione owoce
                      prosty przepis , a powiedz mi jeszcze jedno TO ciasto wlożyć do zimnej wody i wtedy gotować czy jak
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Jakie ciasto ?
                        Te serowa mase ?Do pustego garnka musisz ja zagotowac ( podgrzac )

                        Skomentuj


                          #42
                          Aaa juz rozumiem.A co do mąki ziemniaczanej rozpuszczanej w mleku.Mleko ma byc zimne czy ciepłę?
                          Amelia 12.03.08

                          Skomentuj


                            #43
                            Nie cieple bo zrobisz kisiel mleczny ;p - maka ziem wrzucona do cieplego plynu gestnieje - a to chcemy uzyskac dopiero po zmieszaniu z serem i podgrzaniu

                            Skomentuj


                              #44
                              Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                              Nie ciepl bo zrobisz kisiel mleczny ;p - maka wrzucona do cieplego plynu gestnieje - a to chcemy uzyskac dopiero po zmieszaniu z serem i podgrzaniu
                              Wypróbuje , mam nadzieję że mi się uda

                              A może znasz przepis na sernik na zimno będę bardzo wdzięczna.Ja co roku robię ten sam bo nie znalazłam póki co żadnego dobrego
                              Amelia 12.03.08

                              Skomentuj


                                #45
                                Ja robie z serkow homo, zelatyny ew galaretki, smietanki i cukru .

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X