Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

łosoś czy ktoś zna przepis?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    łosoś czy ktoś zna przepis?

    Mam w zamrażarce surowego łososia zazwyczaj go samże, ale chciałabym coś innego zrobić znacie może jakiś łatwy przepis na przygotowanie go?
  •    
       

    #2
    Moze losos w folii?Skrop lososia cytryna,sol pieprz drobno pokrojony czosnek,odrobina bialego wina i na ok.15 minut do piekarnika.

    Skomentuj


      #3
      Albo w ciescie francuskim

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez ju.co18 Pokaż wiadomość
        Moze losos w folii?Skrop lososia cytryna,sol pieprz drobno pokrojony czosnek,odrobina bialego wina i na ok.15 minut do piekarnika.
        o to wszystko mam w domku...wyjmuję łososia
        dziękuje

        Skomentuj


          #5
          Ja polecam nastenym razem wyprobowac ten przepisik :
          SKŁADNIKI

          - 300 g filetów łososia pokrojonych w grubą kostkę
          - 500 g mrożonego ciasta francuskiego
          - 300 g białych części porów pokrojonych w paski
          - 4 łyżki masła
          - 2 łyżki posiekanego koperku
          - sok i paseczki skórki z cytryny
          - sól
          - pieprz

          SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA
          Rybę przyprawić solą, pieprzem i sokiem z cytryny oraz skórką. Pory podsmażyć na maśle, dodać koperek, sól, pieprz. Ostudzone połączyć z rybą. Odstawić na pół godziny w cedzaku, żeby nadzienie odciekło. Ciasto trochę rozwałkować, przesypać delikatnie mąką i podzielić na dwie części, jedną trochę większą. Na mniejszej części ciasta ułożyć masę rybno-porową i przykryć resztą ciasta. Brzegi posmarować jajem roztrzepanym z odrobiną wody i mocno skleić. Wierzch naciąć w kilku miejscach, posmarować jajem. Ułożyć na blasze na pergaminie i piec w piekarniku nagrzanym do 200 st. C, przez pierwsze 20 minut pod przykryciem z folii aluminiowej, dalsze 20 minut odkryte, do zrumienienia.

          Zapraszam tez do mojego watku kulinarnego tutaj na forum

          Skomentuj


            #6
            Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

            A może pieczony w foli, zawsze to zdrowiej niż smażony , no i jest jakaś odmiana. Dodaj troszkę ziół, sól i oliwę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

              Ja mam taki przepis:
              Łososia umyj i dokładnie osusz ręcznikiem papierowym
              Wyporcjowane filety z łososia od strony mięsa posyp sosem sałatkowym.
              Na blaszce układaj filety skórą do dołu i skrapiaj je olejem
              Piecz w piekarniku nagrzanym do temperatury 210°C przez 10-12 minut
              Upieczonego łososia podawaj z pieczonymi ziemniaczkami, frytkami lub ryżem z dodatkiem warzyw gotowanych na parze, sezonowych sałatek i sosów.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

                Łosoś z grilla

                filet z łososia 400 g
                Fix Soczysty Kurczak w czosnku i ziołach Knorr 1 opak
                oliwa 4 łyżki

                Łososia pokrój w plastry. Każdy z nich skrop oliwą i oprósz przyprawą z opakowania Fix Knorr.

                Umieść zamarynowane kawałki ryby pojedynczo w torebkach pergaminowych dołączonych do opakowania Fix Knorr.

                Zamknij torebki i smaż łososia na patelni grillowej po 4-5 minut z każdej strony. Podawaj ze świeżą sałatą i kawałkiem cytryny.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

                  Tarta z łososiem
                  Składniki:
                  Spód
                  •250 g maki pszennej
                  •125 g masła
                  •1/3 łyżeczki soli
                  •1 żółtko
                  •40 ml mleka

                  Farsz
                  •250 g szpinaku w liściach (świeżego lub mrożonego)
                  •1 łyżka masła
                  •120 g serka ricotta
                  •150 g wędzonego łososia
                  •2 jajka
                  •2 żółtka
                  •350 ml śmietany 30%
                  •100 g żółtego sera
                  •sól, pieprz
                  •tłuszcz do formy

                  Wykonanie:
                  Ciasto
                  Mąkę przesiać, dodać sól i pokrojone na małe kawałki masło, wymieszać. Następnie dodać żółtko i mleko i szybko zagnieść gładkie ciasto. Ciasto zawinąć w folię spożywczą i wstawić na 30 minut do lodówki. Po tym czasie ciasto rozwałkować i przełożyć do natłuszczonej formy do tarty o średnicy 24 cm (powinno pokrywać dno i boki formy). Na wierzch ciasta położyć papier do pieczenia i wysypać fasolę. Ciasto piec z obciążeniem przez 20 minut w 170 stopniach a następnie zdjąć papier z fasolą i piec jeszcze 5 minut.
                  Farsz
                  Świeży szpinak umyć, odciąć twarde łodyżki i podsmażyć na rozgrzanym maśle do odparowania wody (mrożonego szpinaku nie rozmrażać). Doprawić solą i pieprzem.
                  W misce wymieszać śmietanę, jajka i żółtka, doprawić solą i pieprzem.
                  Na upieczony spód tarty wyłożyć szpinak, serek ricotta i kawałki wędzonego łososia, posypać startym na tarce żółtym serem i zalać masą śmietanowo-jajeczną. Tartę piec 30 minut w temperaturze 180 stopni.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

                    Łosoś z zapiekanym makaronem

                    Składniki:
                    •Płaty łososia
                    •Pęczek natki pietruszki
                    •3 łyżki oleju z ryżu So Riso o smaku limonki
                    •3 małe ząbki czosnku
                    •2 łyżeczki musztardy
                    •1/2 łyżeczki soli
                    •2 szczypty pieprzu
                    •Plasterki cytryny

                    Składniki na zapiekany makaron:
                    •3 szklanki makaronu
                    •3 łyżki śmietany
                    •Mozarella
                    •Gałka muszkatołowa
                    •Pieprz
                    •Sól

                    Do miseczki posiekałam pietruszkę, dodałam przeciśnięty przez praskę czosnek, musztardę, sól, pieprz i olej z ryżu So Riso o smaku limonki.
                    Wszystko dokładnie wymieszałam. Tak przygotowaną marynatą obłożyłam łososia, którego ułożyłam na folii aluminiowej. Na wierzchu łososia ułożyłam plasterek cytryny.
                    Zawinęłam w folię. Makaron wymieszałam ze śmietaną, gałką muszkatołową, solą i pieprzem (do smaku).
                    Przełożyłam do foremki i posypałam startą mozarellą.
                    Łososia i makaron piekłam w piekarniku nagrzanym do temp. 220 stopni (góra – dół; bez termoobiegu).

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

                      Składniki

                      250 g świeżego łososia (część środkowa)
                      400 g szpinaku (może być mrożony)
                      200 g sera feta
                      2 ząbki czosnku
                      2 opakowania ciasta francuskiego
                      1 jajko


                      Sposób przygotowania

                      1. Łososia pozbawiam skóry, kroję na osiem równych kawałków. Każdy płat ciasta francuskiego dzielę na 4 szerokie pasy. Szpinak wrzucam do rondelka. Kiedy zacznie się smażyć, dodaję zmiażdżony, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz rozdrobnioną fetę. Duszę razem do momentu, aż sok ze szpinaku się zredukuje. Studzę masę, wyłożona gorąca na ciasto spowoduje jego stopienie się.

                      2. Na każdy pas wykładam porcję wystudzonego szpinaku z fetą, układam kawałek ryby i zawijam, zlepiając dokładnie z każdej strony. Postępuję tak ze wszystkimi pasami ciasta.

                      3.Rozgrzewam piekarnik do 200 stopni. Na dużej blasze wykładam papier do pieczenia, układam sakiewki w odstępach od siebie (ciasto urośnie). Jajo rozbełtuję i wszystkie porcje smaruję nim z wierzchu. Wkładam do piekarnika.

                      4. Piekę prze 20-30 minut, aż wierzch ciasta będzie pięknie zrumieniony. Podaję z pomidorami lub dobrą surówką.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: łosoś czy ktoś zna przepis?

                        Łosoś to cudowny składnik, który można fajnie łączyć. Super nadaje się do faszerowania, np. ziemniaków. Polecam też roladki z łososia. Pyszny jest też w zestawieniu z makaronem i szpinakiem, jak dziewczyny podawały.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X