Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chleb na zakwasie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chleb na zakwasie

    Przepis na chleb PYCHA
    Zakwas:
    Składniki:
    3 łyżki mąki żytniej
    1 łyżka mąki pszennej
    ½ szklanki wody zimnej przegotowanej
    szczypta soli
    Sposób przyrządzania:
    wszystkie składniki wymieszać dokładnie w małym naczyniu. Pozostawić na 3 dni w temperaturze pokojowej, bez przeciągów.

    Zaczyn:
    Składniki:
    zakwas
    1 szklanka mąki żytniej
    1 szklanka wody zimnej przegotowanej
    Sposób przyrządzania:
    Do miski w której potem będziemy wyrabiać chleb wlać zakwas, wsypać mąkę żytnią i wlać szklankę wody. Wszystko dokładnie wymieszać, tak by nie było grudek, przykryć ściereczką i pozostawić na 12 godzin w temperaturze pokojowej, bez przeciągu.

    Ciasto:
    Składniki:
    1 kg mąki (może być ½ pszennej i ½ orkiszowej lub razowej lub sama pszenna)
    3 szklanki przegotowanej letniej wody (bo szybciej ciasto rośnie)
    3 łyżeczki soli
    2 dkg drożdży (czyli 1/5 kostki )
    3 szklanki dodatków (słonecznik, otręby, siemię lniane, podsmażona cebulka itp. Ale lepiej jak ich jest mniej, bo z 3 szkl jest ciężki i słabo się wypieka)
    Sposób przyrządzania:
    Do zaczynu dodawać stopniowo wszystkie składniki i wyrabiać. Drożdże dobrze jest dać na początku i wcześniej rozpuścić je w pół szklanki ciepłej wody. Wszystko dobrze wyrobić. Poprószyć z wierzchu mąką, przykryć ściereczką i włożyć do delikatnie ciepłego piekarnika (nagrzanego troszkę, ale wyłączonego) na ok. 2 godziny. Po wyrośnięciu ciasta wykładamy go na wysypaną mąką stolnicę i formujemy chleb. Blaszkę smarujemy olejem i wykładamy ciasto. Po wierzchu smarujemy utrzepanym jajkiem i do nagrzanego pieca. Piec około 1 godziny w 200 stopniach. Po godzinie można wyjąc z blaszki i zobaczyć, czy spód się dobrze wypiekł. Jak nie to odwrócić go i podpiec. Po wyjęciu z pieca przykryć go czystą, mokrą ściereczkę, by odparował i by nie była zbyt twarda skórka. Smacznego!!! J
  •    
       

    #2
    Fajne są takie chlebki... może kiedyś się zmobilizuję i coś upiekę. Na razie posiłkuję się tylko asortymentem sklepowym

    Skomentuj


      #3
      No ja kiedyś piekłam sobie chlebek ale to było dawno...może zrobię z tego przepisu
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Jak macie czas to spróbujcie tego chlebek jest pyszny....wystarczy jeść z masełkiem

        Skomentuj


          #5
          Taaa ... nie ma to jak domowy chlebus ze swiezym maselkiem i do tego kakao

          Skomentuj


            #6
            tych drożdży jest śladowa ilość i do ciasta a zakwas robisz wcześniej. Ja robiłam chleb z przepisu Basi101 i wyszedł super
            polecam wyśmienity

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Biała_Czekolada
              Ten chlebek jest na zakwasie czy na drożdzach? Bo w przepisie jest jedno i drugie... Skoro jest zakwas to po co jeszcze drożdże?
              na zakwasie ...drożdży jest malutko ...nawet jak ich nie dasz to nic się nie stanie
              pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                a ja robiłam!!!!
                smaczny
                pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  jeszcze miałam przy tym ubaw

                  poprosiłam kolegę, który pracuje w piekarni o trochę mąki żytniej....przywiózł mi 7 kg mąki .....teraz chyba będę robić ten chleb dla całego bloku hihihihi

                  Skomentuj


                    #10
                    o miło, że ktoś próbował
                    pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja robię chlebez z troszkę innego przepisu. Myślę, że mniej pracochłonnego.

                      1/2 kg mąki tortowej
                      1/2 kg mąki chlebowej (żytniej)
                      3 łyżeczki soli
                      1 1/2 łyżeczki cukru

                      Ziarna:
                      3/4 szklanki łuskanych pestek słonecznika
                      3/4 szklanki otrąb przennych
                      3/4 szklanki płatków owsianych górskich
                      3/4 szklanki siemia lnianego i sezamu (razem)

                      Ostatnio dodałam jeszcze zarodki przenne i też było super.

                      Wszystkie składniki wymieszać drewnianą łyżką. Do tego dodać zakwas i 1 litr ciepłej przegotowanej wody. Wymieszać na jednolitą masę. Odebrać do słoika 2 łyżki rozczynu i wstawić do lodówki (może stać dwa tygodnie) Będzie z tego zakwas do następnego chlebka.
                      Ciasto przełożyć do blaszek wyłożonych papierem, przykryć ściereczką i odstawić na 12 godzin. Przed pieczeniem posmarować wierzch olejem. Piec w temperaturze 180 przez ok. 1 godz. 15 min. Ja piekę 50 minut bez termoobiegu i 25-30 minut z termoobiegiem.

                      SMACZNEGO !!!


                      Skomentuj


                        #12
                        A tutaj stronka z ogromną ilością rozmaitego chleba....

                        http://www.chleb.info.pl/index.php?id=2
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: chleb na zakwasie

                          A robicie chleb w automacie do pieczenia chleba? potrzebuje dobrego przepisu




                          Mój kochany Aniołek 6.09.08 (*)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: chleb na zakwasie

                            My staramy się kupować właśnie chlebek na zakwasie z piekarni. Takiego domowego jeszcze nigdy nie robiłam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: chleb na zakwasie

                              Mi marzy się taka maszynka do pieczenia chleba właśnie. Pewnie w zwykłym piekarniku tez można, ale jakoś nie robiłam.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X