Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

drozdzowki z dzemem:)

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• laura_22
    replied
    Odp: drozdzowki z dzemem

Ten agrest to może być świetny pomysł, nie będzie takie słodkie, a z tego agrestu robiłaś dżem czy jakoś inaczej przygotowywałaś?

Leave a comment:

•    

• Lara5
    replied

Napisane przez smerfetkaaa8 Pokaż wiadomość
    Wczoraj robiłam drożdżówki z budyniem i agrestem. Był bardzo kwaśny i to był najlepszy sposób na zużycie go.
    Z agrestem jeszcze nie słyszałam Z agrestu tylko dżemy robię które są super ale żadnych ciast jeszcze nie próbowałam ale drożdżówki kuszą

Leave a comment:

• smerfetkaaa8
    replied

Wczoraj robiłam drożdżówki z budyniem i agrestem. Był bardzo kwaśny i to był najlepszy sposób na zużycie go.

Leave a comment:

• Lara5
    replied

Ja mam przepis na drożdżówki z jagodami i kruszonką A niedługo już sezon także nie mogę się doczekać . Mam ochotę też wypróbować ten przepis na bułki drożdżowe brzmi smakowicie

Leave a comment:

• smerfetkaaa8
    replied

Ja mam zamiar zrobić drożdżówki z truskawkami z przepisu z kwestii smaku. One są najlepsze.

Leave a comment:

• rejczell
    replied

Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    A ja mam taki standardowy przepis na bułeczki i robię je z różnymi dodatkami:
    BUŁKI DROŻDŻOWE

5-6 szklanek mąki (według uznania pszenna, lub żytnia)
    50 g drożdży
    1 łyżka soli
    3 łyżki oleju
    2 szklanki wody (ciepłej)
    W misce rozpuścić drożdże w wodzie (ciepłej nie gorącej!); dodać 2 szklanki mąki i odstawić na wyrośnięcie. Gdy wyrośnie dodać sól, resztę mąki oraz olej. Wszystko dobrze wyrobić i znów pozostawić na wyrośnięcie w ciepłym miejscu. Gdy gotowe to podziel ciasto na bułki (z tej ilości wychodzi 12 bułek), rozłóż bułki na wysmarowanej blaszce, nakryj ściereczką i wstaw do lodówki na noc z soboty na niedzielę. Rano w niedzielę upiecz świeże bułki na wspaniałe świąteczne śniadanie.
    Oczywiście bułki można piec natychmiast po zrobieniu, można je posypać na wierzchu mąką, sezamem, makiem, nasionami owsianym itp.
    O dzięki, sobie zapisze. Bo mam nieco inny. I zobaczymy sobie

Leave a comment:

• braap
    replied

Bardzo lubię drożdżówki i także bardzo lubię je przyrządzać w domu, bo są dużo lepsze niż te ze sklepu. Mam jeszcze przepis od swojej babci, która piekła genialne ciasta. Jednak niedawno skończył mi się dżem, który robiłam w zeszłym roku, a drożdżówki zawsze robię z dżemem wiśniowym, bo moje dzieci je uwielbiają. Szukałam dżemu dobrej jakosci na sklepowych półkach i zainteresował mnie dżem marki Herbapol, który możecie zobaczyć na tej stronie http://www.herbapol.com.pl/produkty/...zemy-klasyczne . Dżemy wyprodukowane w 100% owoców kosztują mniej więcej 7-8zł, a ten zaledwie 4zł. Próbowałyście moze tego dżemu? Jeśli tak to jaki jest w smaku?

Leave a comment:

•    

• wyakin
    replied

A ja mam taki standardowy przepis na bułeczki i robię je z różnymi dodatkami:
    BUŁKI DROŻDŻOWE

5-6 szklanek mąki (według uznania pszenna, lub żytnia)
    50 g drożdży
    1 łyżka soli
    3 łyżki oleju
    2 szklanki wody (ciepłej)
    W misce rozpuścić drożdże w wodzie (ciepłej nie gorącej!); dodać 2 szklanki mąki i odstawić na wyrośnięcie. Gdy wyrośnie dodać sól, resztę mąki oraz olej. Wszystko dobrze wyrobić i znów pozostawić na wyrośnięcie w ciepłym miejscu. Gdy gotowe to podziel ciasto na bułki (z tej ilości wychodzi 12 bułek), rozłóż bułki na wysmarowanej blaszce, nakryj ściereczką i wstaw do lodówki na noc z soboty na niedzielę. Rano w niedzielę upiecz świeże bułki na wspaniałe świąteczne śniadanie.
    Oczywiście bułki można piec natychmiast po zrobieniu, można je posypać na wierzchu mąką, sezamem, makiem, nasionami owsianym itp.

Leave a comment:

• testolandia
    replied

Mama kiedyś narobiła drożdżówek i były smaczne, nie wiem tylko z jakiego przepisu korzystała, ale chyba nie tego co podany.

Leave a comment:

• lilas
    replied

Drożdżówki każdy u nas w domu lubi, ale jakoś zawsze kupujemy. Nie wpadłam na to, żeby zrobić samemu. Będę musiała wypróbować przepis.

Leave a comment:

•    

• Guest's Avatar
    Guest replied
    udały się....dałam za dużo dzemeru, ale i tak były smaczne
    pozdrawiam

Leave a comment:

• bluszcz
    replied
    Ale mi smaka narobiłyście! Muszą wyjść i wejść ( trudno, nie czas na odchudzanie )!

Leave a comment:

• demira
    replied

Musza wyjsc)
    D

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    chyba pozwolę sobie w weekend pobuszować po kuchni....zrobię drożdżówki zobaczymy czy mi wyjdą...
    Pozdrawiam

Leave a comment:

• zielonagąska1
    replied
    Bardzo lubię ciasto drożdżowe, pycha...

Leave a comment:

Working...
X