Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

drozdzowki z dzemem:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    drozdzowki z dzemem:)

    Składniki na około 12 - 15 drożdżówek:

    75 g margaryny lub masła
    250 ml mleka
    25 g świeżych drożdży (lub o połowę mniej suszonych)
    szczypta soli
    70 g cukru
    50 dag mąki pszennej
    Ponadto:

    dżem lub inne nadzienie
    jajko do posmarowania, roztrzepane

    Tłuszcz roztopić, dodać mleko, podgrzać do letniej temperatury (nie może być gorące!). Dodać drożdże, rozpuścić. Dodać pozostałe składniki, wyrobić ciasto, aż będzie gładkie (ja wyrabianie i wyrastanie pozostawiłam maszynie do chleba). Odłożyć przykryte w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (1 - 1,5 h). Po wyrośnięciu dokładnie wyrobić, by usunąć pęcherzyki powietrza (ciasto w przekroju powinno być gładkie).
    Rozwałkować na placek o wymiarach około 30 x 50 cm.Posmarować ciasto nadzieniem, zwinąć w roladę, którą pokroić na kawałki o grubości 2 - 3 cm. Ułożyć je na blaszce w sporych odstępach. Trzonkiem noża, drewnianą łyżką, itp. nacisnąć wzdłuż środka każdego kawałka, aby jego boki uniosły się do góry. Odstawić do wyrośnięcia, ale nie na długo, około 10 - 15 minut. Kiedy lekko podrosną, posmarować roztrzepanym jajkiem.
    Piec w temperaturze 220ºC przez 10 minut. Studzić na kratce. Polukrować, ale niekoniecznie
  •    
       

    #2
    Bardzo lubię ciasto drożdżowe, pycha...

    Skomentuj


      #3
      chyba pozwolę sobie w weekend pobuszować po kuchni....zrobię drożdżówki zobaczymy czy mi wyjdą...
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4


        Musza wyjsc)
        D

        Skomentuj


          #5
          Ale mi smaka narobiłyście! Muszą wyjść i wejść ( trudno, nie czas na odchudzanie )!

          Skomentuj


            #6
            udały się....dałam za dużo dzemeru, ale i tak były smaczne
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: drozdzowki z dzemem

              Drożdżówki każdy u nas w domu lubi, ale jakoś zawsze kupujemy. Nie wpadłam na to, żeby zrobić samemu. Będę musiała wypróbować przepis.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: drozdzowki z dzemem

                Mama kiedyś narobiła drożdżówek i były smaczne, nie wiem tylko z jakiego przepisu korzystała, ale chyba nie tego co podany.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: drozdzowki z dzemem

                  A ja mam taki standardowy przepis na bułeczki i robię je z różnymi dodatkami:
                  BUŁKI DROŻDŻOWE

                  5-6 szklanek mąki (według uznania pszenna, lub żytnia)
                  50 g drożdży
                  1 łyżka soli
                  3 łyżki oleju
                  2 szklanki wody (ciepłej)
                  W misce rozpuścić drożdże w wodzie (ciepłej nie gorącej!); dodać 2 szklanki mąki i odstawić na wyrośnięcie. Gdy wyrośnie dodać sól, resztę mąki oraz olej. Wszystko dobrze wyrobić i znów pozostawić na wyrośnięcie w ciepłym miejscu. Gdy gotowe to podziel ciasto na bułki (z tej ilości wychodzi 12 bułek), rozłóż bułki na wysmarowanej blaszce, nakryj ściereczką i wstaw do lodówki na noc z soboty na niedzielę. Rano w niedzielę upiecz świeże bułki na wspaniałe świąteczne śniadanie.
                  Oczywiście bułki można piec natychmiast po zrobieniu, można je posypać na wierzchu mąką, sezamem, makiem, nasionami owsianym itp.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: drozdzowki z dzemem

                    Bardzo lubię drożdżówki i także bardzo lubię je przyrządzać w domu, bo są dużo lepsze niż te ze sklepu. Mam jeszcze przepis od swojej babci, która piekła genialne ciasta. Jednak niedawno skończył mi się dżem, który robiłam w zeszłym roku, a drożdżówki zawsze robię z dżemem wiśniowym, bo moje dzieci je uwielbiają. Szukałam dżemu dobrej jakosci na sklepowych półkach i zainteresował mnie dżem marki Herbapol, który możecie zobaczyć na tej stronie http://www.herbapol.com.pl/produkty/...zemy-klasyczne . Dżemy wyprodukowane w 100% owoców kosztują mniej więcej 7-8zł, a ten zaledwie 4zł. Próbowałyście moze tego dżemu? Jeśli tak to jaki jest w smaku?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: drozdzowki z dzemem

                      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                      A ja mam taki standardowy przepis na bułeczki i robię je z różnymi dodatkami:
                      BUŁKI DROŻDŻOWE

                      5-6 szklanek mąki (według uznania pszenna, lub żytnia)
                      50 g drożdży
                      1 łyżka soli
                      3 łyżki oleju
                      2 szklanki wody (ciepłej)
                      W misce rozpuścić drożdże w wodzie (ciepłej nie gorącej!); dodać 2 szklanki mąki i odstawić na wyrośnięcie. Gdy wyrośnie dodać sól, resztę mąki oraz olej. Wszystko dobrze wyrobić i znów pozostawić na wyrośnięcie w ciepłym miejscu. Gdy gotowe to podziel ciasto na bułki (z tej ilości wychodzi 12 bułek), rozłóż bułki na wysmarowanej blaszce, nakryj ściereczką i wstaw do lodówki na noc z soboty na niedzielę. Rano w niedzielę upiecz świeże bułki na wspaniałe świąteczne śniadanie.
                      Oczywiście bułki można piec natychmiast po zrobieniu, można je posypać na wierzchu mąką, sezamem, makiem, nasionami owsianym itp.
                      O dzięki, sobie zapisze. Bo mam nieco inny. I zobaczymy sobie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: drozdzowki z dzemem

                        Ja mam zamiar zrobić drożdżówki z truskawkami z przepisu z kwestii smaku. One są najlepsze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: drozdzowki z dzemem

                          Ja mam przepis na drożdżówki z jagodami i kruszonką A niedługo już sezon także nie mogę się doczekać . Mam ochotę też wypróbować ten przepis na bułki drożdżowe brzmi smakowicie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: drozdzowki z dzemem

                            Wczoraj robiłam drożdżówki z budyniem i agrestem. Był bardzo kwaśny i to był najlepszy sposób na zużycie go.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: drozdzowki z dzemem

                              Napisane przez smerfetkaaa8 Pokaż wiadomość
                              Wczoraj robiłam drożdżówki z budyniem i agrestem. Był bardzo kwaśny i to był najlepszy sposób na zużycie go.
                              Z agrestem jeszcze nie słyszałam Z agrestu tylko dżemy robię które są super ale żadnych ciast jeszcze nie próbowałam ale drożdżówki kuszą

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X