Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kurczak na specjalne okazje.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kurczak na specjalne okazje.

    Kurczak z groszkiem - składniki:

    * 1/2 łyżeczki skórki otartej z cytryny
    * 3 ząbki czosnku (przeciśnięte przez praskę)
    * 2 łyżki sosu rybnego
    * 1 łyżka sosu sojowego
    * 1 łyżeczka drobno zmielonego czarnego pieprzu
    * szczypta pieprzu kajeńskiego
    * 4 filety z piersi kurczaka
    * 2 łyżki wytrawnego sherry
    * 2 łyżki melasy lub miodu
    * 2 łyżki soku z cytryny
    * 2 łyżki oleju z orzeszków ziemnych
    * 20 dag strączków groszku cukrowego (niekoniecznie)

    Kurczak z groszkiem - sposób przygotowania:

    Przygotuj marynatę: wymieszaj w misce skórkę cytrynową, czosnek, sos rybny, sos sojowy, pieprz czarny i kajeński. Piersi kurczaka pokrój w wąskie paski, włóż do marynaty, przykryj i odstaw na co najmniej 30 minut, a najlepiej na 2 godziny do lodówki. W czasie, gdy kurczak się marynuje, przygotuj sos: wymieszaj sherry z melasą lub miodem oraz sokiem cytrynowym. Ustaw wok lub szeroki rondel na dużym ogniu, wlej olej i bardzo mocno podgrzej. Ostrożnie wkładaj kawałki kurczaka do oleju, szybko je podsmaż. Dodaj mieszaninę sherry, melasy i soku cytrynowego. Smaż, aż sos lekko zgęstnieje. Oddzielnie ugotuj groszek w lekko osolonej wodzie z dodatkiem odrobiny cukru. Groszek osącz i wymieszaj z potrawą lub przełóż do oddzielnej miseczki. Podawaj z ryżem na sypko lub makaronem ryżowym albo sojowym.
  •    
       

    #2
    Polecam, robiłam w weekend, dla nas pycha! Mam zamiar podać takie danie jak przyjdą znajomi, czyli w następną sobotę, mniam

    Skomentuj


      #3
      Kurczak na specjalne okazje.

      KURCZAK W SOSIE KOKOSOWYM

      -4 filety
      -250ml mleczka kokosowego
      -1 limonka
      - sól, pieprz
      - 1 papryczka chili
      - 3 łyżki oleju
      - szczypta kurkumy
      - 2 ząbki czosnku
      - 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
      - kawałek świeżego imbiru (ja daję w proszku)
      - 2 łyżki sosu sojowego
      - 2 łyżki wiórków kokosowych

      1.Piersi z kurczaka oczyszczamy. Limonkę myjemy, cienko obieramy ze skórki i drobno ją siekamy. Z owocu wyciskamy sok.
      Chili obieramy, rozgniatamy lub siekamy.
      Ząbki czosnku przeciskamy przez praskę.

      Nacieramy filety czosnkiem,pieprzem i chili. Następnie skrapiamy połową soku z limonki i sosem sojowym.

      2.Wiórki kokosowe prażymy na złoty kolor w rondelku bez dodatku tłuszczu, a potem zalewamy mlekiem kokosowym.
      Świerzy imbir obieramy i ścieramy na tarce o małych oczkach. Do rondelka dodajemy imbir, skórkę z limonki i kurkumę. Gotujemy około 15 minut.
      Mąkę ziemniaczaną rozbijamy z wodą (by nie było grudek), wlewamy do sosu i musimy zagotować
      Dodajemy trochę soli i resztę soku z limonki.

      3.Na rozgrzanym oleju smażymy filety na złoty kolor. Polewamy sosem i musimy znów zagotować.
      Mięsiwo kroimy na plastry – podajemy z sałatką i makaronem (np wstążki).
      Ja sos zostawiam w sosjerce – żeby każdy sobie polał ile mu pasuje

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kurczak na specjalne okazje.

        Brzmi cudnie, uwielbiam smak kokosów i kurczaka podobnie jak moje maleństwo

        Skomentuj


          #5
          Wybór kurczaka

          Witam Zastanawiam się czy ktoś jeszcze z forumowiczek zwraca uwagę (tak jak ja) na certyfikat jakości QAFP podczas kupowania kurczaka?
          Czy uważacie, że kupowanie kurczaków z certyfikatem ma sens?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wybór kurczaka

            Moim zdaniem kupowanie drobiu z certyfikatem QAFP ma sens. Sama zawsze sprawdzam przed kupnem czy drób posiada taki certyfikat czy nie. Powinniśmy pamiętać o zwracaniu uwagi na ten certyfikat zwłaszcza w przypadku gdy drób je nasze dziecko. Znak QAFP potwierdza iż drób spełnia szereg restrykcyjnych wymogów. Mięso z certyfikatem jest lepszej jakości, ma ładny kolor, dobry smak i aromat, a co najważniejsze jest świeże. źródło: http://www.sprawdzonydrob.pl/system-...-to-jest-qafp/.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kurczak z groszkiem

              To może ja też zrobię na jakąś imprezkę, aby zaskoczyć znajomych. Chociaż wolałabym nie eksperymentować jak spodziewam się gości.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wybór kurczaka

                Ja za bardzo takiemu certyfikatowi nie ufam, niestety ale jakość mięsa w sklepach pozostawia wiele do życzenia.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wybór kurczaka

                  Szalenie ciekawe te przepisy. Szczególnie spodobał mi się przepis na KURCZAKA W SOSIE KOKOSOWYM pycha

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kurczak na specjalne okazje.

                    Kurczak w sosie kokosowym o takim jeszcze nie słyszałam i nie jadłam. Jest przepis wiec w najbliższym czasie spróbuję zrobić. Moze na urodziny synka. Coś nowego to zawsze fajna sprawa jak goście przyjadą.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kurczak na specjalne okazje.

                      Też nigdy nie robiłam kurczaka w sosie kokosowym. Jak kurczak to tak raczej tradycyjnie, w panierkach, czy ciastach, albo udka faszerowane na różne sposoby. Fajny jest też pieczony w całości z piekarnika.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kurczak na specjalne okazje.

                        Również nie mialam takiej okazji. Przepis jednak wyglada całkiem apetycznie tak wiec może go wypróbuję na dniach?

                        Muszę również przyznać,ze kurczaczek to obecnie najczęsciej przyrządzane przeze mnie mięsko. Bardzo często robię go z cukinią:
                        https://www.przepisy.pl/przepis/faszerowana-cukinia

                        Na stronie jest dobry przepis. Dodajemy do niej mieso mielone z kurczaka albo z wieprzowinki ( bardizej smakuje mi wieprzowina).

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X