Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fasolka po bretońsku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Fasolka po bretońsku

    u mnie prawie że fasolka po bretońsku a mianowicie, zupa fasolowa. Z barku czasu była gotowa zupa bezglutenowa z ekspres menu. Bardzo lubię ich dania są fajnie zapakowane więc zabieram je również gdzieś wyjeżdżając ponieważ nie lubię jeść w knajpach po trasie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Fasolka po bretońsku

      Fasolka z mięsem
      mięso np.szynka wieprzowa,łopatka 50 -70 dag Lubię Nie lubię
      czosnek 2 ząbki Lubię Nie lubię
      cebule 2 szt Lubię Nie lubię
      koncentrat pomidorowy 2 szt Lubię Nie lubię
      biała fasola 50 dag Lubię Nie lubię
      bazylia do smaku Lubię Nie lubię
      oregano do smaku Lubię Nie lubię
      majeranek do smaku Lubię Nie lubię
      sól do smaku Lubię Nie lubię
      pieprz czarny mielony do smaku Lubię Nie lubię
      papryka słodka do smaku
      Umytą fasolę moczymy przez noc. Następnie gotujemy do miękkości. Na patelni podsmażamy, pokrojoną na małe kawałki mięso .Podsmażamy drobną pokrojoną cebulę i czosnek. Miękkie mięso, cebulę ,czosnek, przyprawy dodajemy do fasoli podlewamy 1 szklanka wody, dodajemy koncentrat pomidorowy i chwilę gotujemy.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Fasolka po bretońsku

        Z fasolą z puszki
        puszka białej fasoli (zalewę odlać do kubka, raczej się nie przyda, bo zwykle dość słona, chyba, że trochę do przyprawienia pod koniec gotowania)
        2 kiełbasy typu śląska do usmażenia ( pokroić w słupki)
        kawałek boczku (ja miałam parzony) do usmażenia (małe plasterki), może być wędzony lub świeży
        1 mała cebula do usmażenia (kosteczka)
        2-3 łyżki oleju, żeby to wszystko lekko podsmażyć
        2-3 łyżeczki koncentratu pomidorowego (używam "Mikado" z Lidla)
        ewentualnie pół łyżeczki mąki ziemniaczanej do zagęszczenia sosu
        ok. pół szklanki wody do rozmieszania koncentratu i mąki
        Przyrządzanie fasolki po bretońsku (błyskawicznej):
        pokrój kiełbasę, boczek (świeży lub parzony) oraz cebulę
        do płaskiego garnka nalej 2-3 łyżki oleju i rozgrzej
        podsmaż to wszystko przez kilka minut (nie doprowadzaj do zrumienienia)
        w niewielkim kubku rozrzedź częścią wody 2-3 łyżeczki (jak bardzo czubate to dwie) koncentratu i dodaj do garnka
        dodaj fasolkę niemal odcedzoną z zalewy i podgrzewaj dalej całość
        jeśli chcesz, by sos był nieco gęstszy - rozmieszaj w tym samym kubku max pół łyżeczki mąki ziemniaczanej z niewielką ilością wody - wlej do garnka
        mieszając od czasu do czasu, doprowadź do wrzenia
        przypraw danie wg uznania. Ja dodałam pieprz, łagodną paprykę i odrobinę chilli. Można dodać majeranek.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Fasolka po bretońsku

          1 cebula cukrowa
          70 g kiełbaski chorizo, paprykowej pikantnej
          1 puszka ugotowanej białej fasolki
          1 puszka pomidorów (obranych - pelati)
          sól i pieprz
          BŁYSKAWICZNA FASOLKA PO BRETOŃSKU
          1 łyżka koncentratu pomidorowego
          1 płaska łyżka suszonego majeranku
          1/2 łyżeczki kminku w całości
          2 pomidory malinowe (poza sezonem na świeże pomidory można dodać 3/4 szklanki przecieru pomidorowego)
          Do średniego garnka włożyć pokrojoną na plasterki kiełbaskę chorizo i pokrojoną w kosteczkę cebulę. Smażyć przez około 7 minut, na umiarkowanym ogniu, aż cebula będzie miękka i szklista a kiełbaska się wytopi. Co chwilę zamieszać.
          Zwiększyć ogień, dodać pomidory z puszki i rozdrobnić je drewnianą łyżką cały czas gotując potrawę na większym ogniu.
          Dodać całą zawartość puszki z fasolką i wszystko wymieszać, zagotować. Doprawić solą, świeżo zmielonym pieprzem, dodać koncentrat pomidorowy i gotować pod przykryciem przez 10 minut.
          Dodać kminek, suszony majeranek oraz obrane i pokrojone w kosteczkę świeże pomidory. Wymieszać, zagotować i gotować jeszcze przez około 7 minut.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Fasolka po bretońsku

            Dawno nie jadłam fasolki po bretońsku a widzę kilka fajnych przepisów. Może jutro na obiad zaskoczę męża i przyrządzę .

            Skomentuj


              #21
              Odp: Fasolka po bretońsku

              W rodzinie mojego męża od pokoleń robi się fasolkę po bretońsku używając fasolki szparagowej. Dla mnie to bardzo dziwnie smakuje, bo niegdy wcześniej z czymś ttakim się nie spotkałam.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X