Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zupa z dyni..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zupa z dyni..

    czy znacie jakiś łatwy przepis na zupę z dyni?
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

  •    
       

    #2
    Odp: zupa z dyni..

    Ha, właśnie zjadłam talerz takiej zupy, a zrobiłam ją tak:
    Ugotowałam razem pokrojone dynię i marchewkę, osobno tarte ogórki kiszone. Po ostygnięciu należy je razem zmiksować, doprawić, można warzywa ugotować na rosole lu kostkach bulionowych lub z innymi przyprawami w wersji wege. Warto dodać świeżą lub suszoną pietruszkę. Dodać śmietany. Podaję to z grzankami z pokrojonego chleba wymieszanego z oliwą z oliwek, do której dodaję świeży wyciśnięty czosnek, sól i zioła prowansalskie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: zupa z dyni..

      Hej,
      apropos dyni, to ja musze powiedziec, ze fantastyczne sa racuchy z dyni. Robi sie je tak samo, jak z jabłkami. Tylko trzeba trochę bardziej posłodzić
      Polecam

      Skomentuj


        #4
        Odp: zupa z dyni..

        O ja jeszcze z dyni nie robiłam zupy, więc tez chętnie skorzystam z przepisu. Zawsze nie wiem, co z tej dyni wyczarować.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zupa z dyni..

          Ciekawy ten przepis z dyni, jak tylko urośnie dynia na ogródku to spróbuję zrobić taką zupę, ciekawa jestem jak smakuje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: zupa z dyni..

            Moja mama uwielbia robić zupę z dyni. Ja muszę przyznać, że to nie mój smak i zawsze lekko grymaszę... Ale moim dzieciom smakuje. Syn zawsze zajada się babciną zupką dyniową

            Skomentuj


              #7
              Odp: zupa z dyni..

              Robiłam kiedyś Zupę z dyni i była bardzo smaczna. Gotowałam wywar( porcja mięsa, seler, marchew pietruszka) gdy mięso było miękkie wrzucałam dynię gotowałam jakieś minut. Po tym czasie wyjmowałam mięso i warzywa a dynię miksowałam blenderem z wywarem. Warzywa pokroiłam w kostkę i dodawałam do wywaru. Mięso obrałam i też dodałam. Do tego dodałam pokrojone w kostkę ziemniaki i gotowałam do miękkości. Wszystko delikatnie przyprawiłam solą i pieprzem. Zupa jest gęsta i pożywna.
              Można również wszystko zmiksować i podać np. z groszkiem ptysiowym ale u mnie zup krem by nie przeszła.
              Robie tez z dyni dżem. A teściowa gotuję zupę mleczną. Na mleku robi zacierkę i gotuję a na koniec dodaję ugotowaną i zmiksowaną dynię. Doprawia do smaku cynamonem i imbirem wszystkim smakuje oprócz Zuzi

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zupa z dyni..

                zupa dyniowa z pestkami dyni


                Składniki / 4 porcje

                1 łyżka oleju roślinnego (użyłam kokosowego)
                1 ząbek czosnku
                1 gałązka (ok. 8 cm) rozmarynu
                1/3 łyżeczki kminu rzymskiego
                1/3 łyżeczki ostrej papryki w proszku
                1 pomidor
                500 g upieczonej dyni
                500 ml bulionu lub rosołu
                4 łyżki mielonych migdałów bez skórek
                sól, pieprz

                Do podania: np. pestki dyni i olej z pestek dyni

                Przygotowanie

                • W garnku na oleju podsmażyć pokrojony w plasterki czosnek oraz listki rozmarynu. Dodać kmin rzymski, ostrą paprykę w proszku i obrany, pokrojony w kosteczkę pomidor. Smażyć przez ok. 1-2 minuty, następnie dodać dynię i podgrzać.
                • Wlać bulion, dodać mielone migdały i zagotować. Gotować przez ok. 5 minut, następnie zupę zmiksować, doprawić pieprzem oraz w razie potrzeby solą. Podawać ze zrumienionymi na patelni pestkami dyni i olejem z pestek dyni.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zupa z dyni..

                  zupa krem z dyni z wanilią


                  Składniki / 2 porcje

                  1 łyżka oliwy extra vergine
                  1 cebulka szalotka
                  300 g dyni
                  ok. 500 ml bulionu jarzynowego lub drobiowego
                  1 cała lub 1/2 laski wanilii
                  opcjonalnie: 1/2 szklanki mleka (krowiego lub migdałowego)

                  Przygotowanie

                  • W garnku na oliwie zeszklić obraną i pokrojoną w kosteczkę cebulkę, mieszać od czasu do czasu, nie rumienić. Dodać obraną i pokrojoną w kosteczkę dynię, doprawić solą i smażyć przez około 10 minut, mieszając od czasu do czasu.
                  • Wlać gorący bulion (do przykrycia dyni), wyłuskane ziarenka wanilii oraz pustą laskę wanilii. Zagotować, zmniejszyć ogień i gotować pod przykryciem przez około 15 minut, aż dynia będzie całkowicie miękka.
                  • Przed zmiksowaniem zupy wyjąć laskę wanilii. Doprawić ewentualnie solą oraz świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Można dodać mleko. Podawać np. z grzankami lub makaronem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zupa z dyni..

                    zupa z pieczonej dyni i pomidorów


                    Składniki

                    1200 g dyni (zważonej przed obraniem)
                    5 pomidorów
                    1 cebula
                    4 duże ząbki czosnku (w łupinach)
                    500 ml bulionu
                    2 łyżki oliwy extra vergine
                    60 ml mleka kokosowego lub śmietanki kremówki
                    przyprawy: ok 1/3 łyżeczki soli, ok. 1/4 łyżeczki pieprzu, po 1/2 łyżeczki suszonego oregano, ostrej papryki i mielonego kminu rzymskiego, 1 łyżeczka kurkumy

                    Przygotowanie

                    • Piekarnik nastawić na 190 st C. Dynię pokroić na kawałki, wydrążyć łyżką nasiona, obrać. Pomidory umyć i przekroić poziomo na pół. Cebulę przekroić na pół (zostawić zewnętrzne łuski). Dynię, pomidory (rozcięciem do góry), cebulą i czosnek wyłożyć na blachę piekarnika i piec 70 minut.
                    • Przygotować upieczone warzywa: dynię pokroić na mniejsze kawałki, pomidory obrać ze skórki, łyżeczką wyjąć i wyrzucić nasiona (zachować sok), cebulę i czosnek obrać z zewnętrznej warstwy.
                    • Warzywa wraz z sokiem włożyć do pojemnika stojącego blendera, dodać bulion (można dodać na początek mniej bulionu i w razie potrzeby później dolać więcej), oliwę, śmietankę oraz przyprawy i bardzo dokładnie zmiksować. Przelać do garnka i zagotować. Podawać z ugotowaną/upieczoną kukurydzą oraz opcjonalnie ze świeżym oregano.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zupa z dyni..

                      zupa krem z pieczonej dyni z gruszką


                      Składniki

                      700 g pieczonej dyni (około 1 kg surowej, ze skorupą)
                      3 gruszki (np. odmiany Williams)
                      1/2 cebuli, pokrojonej w kosteczkę
                      2 łyżki masła
                      1 szklanka białego wina
                      1/2 szklanki gorącego bulionu drobiowego lub jarzynowego
                      1/2 szklanki śmietanki 18% do zup lub kremowej 30%
                      1/3 łyżeczki tartej gałki muszkatołowej + do podania
                      1/2 łyżeczki cynamonu w proszku + do podania
                      sól morska i świeżo zmielony pieprz

                      Dodatki:
                      patyki z ciasta francuskiego (przepis poniżej)
                      grillowana gruszka (opcjonalnie)

                      Warkocze z ciasta francuskiego, około 10 sztuk:
                      około 100 g gotowego ciasta francuskiego
                      roztrzepane jajko
                      sól morska

                      Dodatki, przykładowo:
                      5 łyżek maku
                      5 łyżek orzeszków pinii, posiekanych
                      2 łyżki posiekanego świeżego estragonu lub 1 łyżeczka suszonego
                      można też użyć tartego parmezanu lub sera żółtego (np. Cheddar)

                      Przygotowanie

                      • Dynię opłukać i pokroić na 2 - 3 mniejsze kawałki (razem ze skorupą). Ułożyć na blaszce do pieczenia i piec przez około 20 - 30 minut, lub do czasu aż cały miąższ będzie miękki, ale jednocześnie jędrny.
                      • Z dyni odciąć skorupę, pozostawiając sam miąższ, odmierzyć 700 g upieczonej dyni, miąższ pokroić w 1,5 cm kostkę. Gruszki obrać i wyciąć gniazda nasienne, pokroić na kawałki.
                      • W dużym rondlu lub garnku z grubym dnem roztopić masło, dodać cebulę. Smażyć na bardzo małym ogniu przez około 10 minut, aż cebula się zeszkli (nie rumienić). Dodać kawałki gruszki i smażyć przez około 4 - 5 minut, mieszając od czasu do czasu. Dodać pokrojoną dynię i smażyć jeszcze przez około 3 - 4 minuty, mieszając od czasu do czasu.
                      • Zmiksować na gładki mus i umieścić go z powrotem w garnku. W drugim rondelku zagotować białe wino, dodać gorący bulion, gałkę muszkatołową i cynamon. Gotować przez 1 - 2 minuty, następnie wlać śmietankę. Przelać do naczynia z dynią, doprawić solą. Zagotować i zdjąć z ognia. Podawać gorącą, posypaną świeżo zmielonym czarnym pieprzem, cynamonem i gałką muszkatołową. Do zupy podać patyki z ciasta francuskiego i kawałki grillowanej gruszki (niekoniecznie).

                      Warkocze z ciasta francuskiego:
                      • Gotowy płat ciasta francuskiego jeszcze bardziej rozwałkować, na grubość około 3 mm. Podzielić na prostokąty o wymiarach 20 x 15 cm. Każdy prostokąt posmarować roztrzepanym jajkiem, posypać solą morską, połową ilości maku i połową orzeszków pinii.
                      • Prostokąty złożyć na pół z nadzieniem w środku, wzdłuż krótszego boku, otrzymując prostokąt 10 x 15 cm. Lekko docisnąć ciasto, pokroić na 1,5 cm paski.
                      • Trzymając za końce, zwinąć je kilkakrotnie tworząc spiralki, i posmarować je jajkiem. Posypać resztą maku i orzeszkami pinii. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstawić do nagrzanego do 200 stopni piekarnika. Piec przez 15 minut na złoty kolor.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zupa z dyni..

                        zupa krem z pieczonej dyni z mleczną pianką


                        Składniki / 2 - 4 porcje

                        1,2 kg dyni (zważonej po obraniu i usunięciu nasion)
                        sól morska
                        2 łyżki oliwy extra vergine lub oleju z orzechów włoskich, laskowych lub oleju z pestek dyni
                        1 szklanka mleka*
                        1 szklanka bulionu jarzynowego
                        1/3 szklanki soku pomarańczowego

                        Do podania:
                        świeżo zmielony pieprz np. kolorowy
                        piana z mleka
                        masło szałwiowe: 40 g masła i 2 - 3 gałązki szałwii
                        pieczywo (opcjonalnie)

                        Przygotowanie

                        • Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Dynię opłukać, pokroić na kilka mniejszych kawałków, obrać ze skóry i usunąć pestki wraz z otoczkami. Pozostawić sam miąższ.
                        • Dynię pokroić na 2 cm kostkę, oprószyć solą morską, włożyć do miski, skropić oliwą lub olejem i wymieszać. Wyłożyć na blachę i wstawić do piekarnika. Piec przez ok. 45 minut, uważając aby dynia się nie przypaliła. Jeśli pieczemy mniej dyni, może być już gotowa wcześniej.
                        • Upieczoną dynię włożyć do pojemnika blendera, dodać ubite mleko (połowę ilości), gorący bulion, sok pomarańczowy i zmiksować na gładki krem na najwyższych obrotach miksera. W razie potrzeby doprawić solą.
                        • Przygotować masło szałwiowe: na małej patelence roztopić masło, włożyć gałązki szałwii i smażyć na małym ogniu przez kilka minut aż szałwia stanie się chrupiąca.
                        • Podgrzaną zupę nalać do miseczek, udekorować pianą z mleka, polać masłem szałwiowym ze smażoną szałwią i posypać świeżo zmielonym pieprzem kolorowym.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zupa z dyni..

                          zupa dyniowa z szafranem


                          Składniki

                          / 4 porcje

                          1 kg dyni zważonej ze skórą*
                          1/2 cebuli
                          1 łyżka masła lub oliwy
                          około 2 - 3 szklanki bulionu jarzynowego
                          szczypta nitek szafranu

                          Przygotowanie

                          • Bulion zagotować z szafranem. Gotując bulion do tej zupy możemy dodać do niego kilka kawałków suszonych grzybków. Dynię umyć, wyjąć pestki, obkroić skórę (jeśli mamy dynię hokkaido, nie musimy jej obierać ze skórki). Pokroić w 1,5 cm kostkę.
                          • W szerokim i większym garnku roztopić masło lub podgrzać oliwę, włożyć pokrojoną w kosteczkę cebulę i podsmażać ją przez 1 minutę. Włożyć dynię, doprawić solą i obsmażyć dokładnie z każdej strony. Wlać 2 szklanki wywaru z jarzyn (lub w takiej ilości aby w całości przykrył dynię) i zagotować. Zeskrobać z dna ewentualne lekkie zrumienienia. Zmniejszyć ogień, przykryć garnek i gotować pod przykryciem przez około 15 minut, do czasu aż dynia będzie całkowicie miękka.
                          • Zupę zmiksować na gładki krem. W razie potrzeby rozcieńczyć większą ilością wywaru. Podawać gorącą z grzybkami i tymiankiem.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: zupa z dyni..

                            Ciekawe te dyniowe przepisy tylko chyba powoli okres dyniowy mija Mój synek niesstety nie przepada za smakiem vdyni i rzadko ją przygotowuję/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zupa z dyni..

                              Dominika u nas został jeszcze tylko słoiczek dźemu z dyni a tak to już wszystko wymiecione, ale nowa już posiana i czekamy na nią do jesieni

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X