Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fajna Sałatka na upały

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Sałatki

    Filipkowa a sprobuje nastepnym razem

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Fajna Sałatka na upały

      O faktycznie bardzo sympatyczna sałatka, uwielbiam orzechy więc tym bardziej kusiu mnie, żeby wypróbować przepis.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Fajna Sałatka na upały

        Świetne te przepisy , na pewno któreś zapamiętam i wykorzystam. Lubimy nowości a tutaj zawsze coś ciekawego się dowiem.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Fajna Sałatka na upały

          Ja zawsze coś wymyąlam i daje do sałatki to co mam.
          Ostatnio robiłam z sałaty lodowej z piersią kurczaka i grzankami. Dodałam paprykę, ogórka i kukurydzę a wszystko polałam sosem zrobionym z żółtka miodu i octu

          Skomentuj


            #50
            Odp: Fajna Sałatka na upały

            Ulubiona mojego męża gyros (z kapustą pekińską):
            • 1 główka kapusty
            • 1 słoik ogórków konserwowych
            • 2 puszki kukurydzy
            • 4 filety z kurczaka
            • 4 cebule (jeżeli ktoś nie lubi zbyt dużo cebuli, to naturalnie można jej użyć mniej)
            • przyprawa Gyros
            • keczup
            • majonez
            Pokrojone mięso wrzucamy na patelnię z rozgrzanym olejem, sypiemy na nie 2 łyżeczki gyrosu i smażymy (cały czas mieszając), aż do nabrania ładnego, złocistego koloru (kawałeczki mięsa powinny być lekko chrupiące na zewnątrz, i miękkie w środku).
            Układamy je warstwami w następującej kolejności (licząc od spodu):
            1. kapusta
            2. mięso
            3. keczup
            4. ogórki
            5. cebula
            6. kukurydza
            7. majonez
            8. keczup
            9. kapusta

            Skomentuj


              #51
              Odp: Fajna Sałatka na upały

              Sałatka mocno czosnkowa! moja ulubiona:

              Sałatka z makaronem
              20 dkg makaronu bardzo drobnego (ryżowy albo gwiazdki)
              3 szt. kolorowej papryki
              1 ząbek czosnku
              1 średni świeży ogórek
              1 puszka kukurydzy
              ok. 20 dkg szynki gotowanej
              Dodatki:
              zielony koperek
              czosnek
              sól
              pieprz
              majonez
              Makaron ugotować według przepisu. Paprykę i ogórek pokroić w kostkę, czosnek przecisnąć lub drobno pokroić. Szynkę można pokroić w kostkę lub podłużne paseczki, koperek posiekać. Wszystkie składniki wymieszać z przestygniętym i odcedzonym makaronem. Sałatkę doprawić solą i pieprzem i dodać preferowaną ilość majonezu.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Fajna Sałatka na upały

                Sałatka ziemniaczano-śledziowa - nie widziałam, aby ktoś podawał, a na prawdę pyszna.

                1,3 kg ziemniaków
                70 dag filetów śledziowych „matiasów”
                50 dag kiszonych ogórków
                2 średnie cebule
                3-4 łyżki musztardy
                majonez
                sól
                pieprz
                Matiasy moczyć w wodzie z sokiem z cytryny ok. 2 godziny. Następnie pokroić w paski. Ziemniaki ugotować w mundurkach, ostudzić, obrać ze skórki i razem z kiszonymi ogórkami i cebulą pokroić w kostkę.
                Wszystkie składniki razem połączyć, dodać musztardę, majonez, sól i pieprz. Wymieszać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Fajna Sałatka na upały

                  Napisane przez happypuppy
                  Ja Wam szczerze powiem, że po obejrzeniu tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=utDNUKc38YQ jem teraz same sałatki. Jestem przerażona tym cholesterolem. Polecam sałatkę gyros, przy czym majonez warto zastąpić jogurtem naturalnym
                  Sałatki są super, a z tym cholesterolem owszem trzeba uważać, ale bez przesady. Jogurt świetnie zastąpi, ale nie ukrywam, że zmienia smak i nie zawsze pasuje, przynajmniej mnie.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Fajna Sałatka na upały

                    Ja też staram się jeść trochę "lżej" więc często mieszam jogurt z majonezem w sałatkach. Sam jogurt nie do końca mi odpowiada, a jak dam chodź by łyżkę majonezu to już jest ok - może to podświadomość hehe. Co do lekkich sałatek, to ostatnio odkryłam fajne połączenie roszponki, awokado, mandarynki i orzechów włoskich prażonych.Do tego winegret i jest ekstra. A do grilla koniecznie musisz skosztować sałatki z arbuzem https://www.przepisy.pl/przepis/sala...m-feta-i-mieta. Nigdy bym nie pomyślała, że takie połączenie da ten fantastyczny smak !

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X