Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

placek z rabarbarem..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • smerfetkaaa8
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Trzesz rabarbar? A jest sens, skoro i tak podczas pieczenia się rozwali cały?

    Leave a comment:

  •    
       

  • sabina-85
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Ja po prostu trę do zwykłego placka rabarbar Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • smerfetkaaa8
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Ja zawsze robię ciasto z rabarbarem i z bezą. Jest przepyszne!

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Najlepszy placek z rabarbarem to drożdżowy, ale robimy również kruche ciasto z kruszonką

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Sprawdzony i pyszny przepis, a i nie jest bardzo wymagający czasowo:

    Placek z rabarbarem i kruszonką
    2 kg rabarbaru.
    Ciasto: 50 dag mąki, 10 dag cukru, niepełna szklanka mleka, 8 dag masła lub margaryny, 8 dag drożdży, jajo, szczypta soli.

    Kruszonka: 20 dag mąki, pół kostki masła lub margaryny, 10 dag cukru, łyżeczka cukru waniliowego

    Mąkę przesiać do dużej miski, zrobić pośrodku dołek, do którego wkruszyć drożdże. Posypać łyżeczką cukru, wlać 1/3 lekko podgrzanego mleka, wymieszać z drożdżami i odrobiną mąki. Rozczyn przykryć czystą ściereczką, zostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Tłuszcz stopić w pozostałym mleku, dodać resztę cukru oraz szczyptę soli, wbić jajo, całość dokładnie wymieszać i wlać do rozczynu drożdżowego. Zagnieść ciasto, przykryć i odstawić na 30 min, aby dobrze wyrosło. Oczyścić i opłukać rabarbar, pokroić go na kawałki. Przygotować kruszonkę z mąki, cukru i schłodzonego tłuszczu utartego na wiórki. Ciasto drożdżowe jeszcze raz wyrobić i rozwałkować na blasze wysmarowanej tłuszczem. Spód ponakłuwać widelcem, rozłożyć pokrojony rabarbar. Ciasto posypać kruszonką i wstawić do dobrze nagrzanego piekarnika. Piec 45 min w temperaturze 200°C.

    Leave a comment:


  • lilas
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Taki najszybszy to chyba zwykły placek drożdżowy z rabarbarem na wierzchu i kruszonką. Zawsze wychodzi i jest smaczny.

    Leave a comment:


  • emarcjan88
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Ciasto z rabarbarem – składniki: 60 dag rabarbaru 4 jaja 1 szklanka cukru 2 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia pół szklanki oleju lub 1 kostka margaryny.

    Ciasto z rabarbarem – przygotowanie: Rozdziel żółtka od białek. Żółtka rozetrzyj z cukrem, dodaj olej lub roztopioną (letnią) margarynę, następnie zmiksuj z mąką i proszkiem do pieczenia. W drugiej misce ubij pianę z białek. Dodaj ją do wcześniej przygotowanej masy. Rabarbar obierz ze skórki, pokrój na półcentymetrowe paski, następnie zmieszaj go z ciastem i wlej do przygotowanej formy. Piecz 40 minut w temperaturze 180 stopni.

    Leave a comment:

  •    
       

  • iangeline91
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Ciasto z rabarbarem - klasyczna wersja

    Ciasto z rabarbarem (3 różne przepisy znajdziecie w kolejnych odsłonach) - czy może być coś pyszniejszego w maju? Lekko kwaskawy rabarbar otulony puszystym ciastem, które jest tak proste, że każdy umie je zrobić; albo rabarbarowe nadzienie na kruchym spodzie z maślaną kruszonką... Na ciepło - z lodami waniliowymi...

    Pomysły możnaby mnożyć. Ale po co? Wybierzcie albo klasyczne ciasto z rabarbarem (ucierane, które robi się po prostu miksując razem wszystkie składniki na raz!), albo ciasto z rabarbarem i budyniem albo wspomniane ciasto z rabarbarem i chrupiącą kurszonką.

    Wykorzystajcie w pełni sezon na cudowny rabarbar, który już pyszni się na nowalijkowych straganach! Nie ma czasu do stracenia! Nam już cieknie ślinka!

    Ciasto z rabarbarem - najprostszy przepis

    Składniki na ciasto z rabarbarem w klasycznej wersji:
    - około pół kg rabarbaru
    - kostka masła
    - szklanka cukru
    - 3 jaja
    - cukier waniliowy
    - 2 szklanki mąki
    - 2 łyżeczki proszku do pieczenia
    - cukier puder do posypania

    Leave a comment:


  • evelinek13
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    CIASTO Z RABARBAREM - PRZEPIS 1. Ciasto z rabarbarem –
    składniki: 60 dag rabarbaru 4 jaja 1 szklanka cukru 2 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia pół szklanki oleju lub 1 kostka margaryny. Ciasto z rabarbarem –
    przygotowanie: Rozdziel żółtka od białek. Żółtka rozetrzyj z cukrem, dodaj olej lub roztopioną (letnią) margarynę, następnie zmiksuj z mąką i proszkiem do pieczenia. W drugiej misce ubij pianę z białek. Dodaj ją do wcześniej przygotowanej masy. Rabarbar obierz ze skórki, pokrój na półcentymetrowe paski, następnie zmieszaj go z ciastem i wlej do przygotowanej formy. Piecz 40 minut w temperaturze 180 stopni.

    Leave a comment:


  • anijaa
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    Napisane przez czacza Pokaż wiadomość
    jeśli nie macie to ja znalazłam mega łatwy i mega tani, zrobiłam go wczoraj i już go prawie nie ma robi się go ok 10 min + godzinę pieczenia..

    składniki:
    2 szkl. mąki
    1/2 szkl. cukru
    1/2 szkl. oleju
    3/4 szkl. mleka
    cukier waniliowy
    2 jajka
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Wszystkie składniki ciasta miksujemy na gadka masę. Wlewamy na blachę a na wierzch kładziemy owoce. Pieczemy w 180'C ok godzinki.

    Jest naprawdę pyszny..

    Aha ja jeszcze zrobiłam na wierzch kruszonkę.
    Supcio ten przepis podoba mi się, sama spróbuje go zrealizować w wekend.

    Leave a comment:

  •    
       

  • agniecha1793
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    ja uwielbiam placki z rabarbarem najczesciej robie ten:
    http://www.mniammniam.com/Placek_z_r...rem-2056p.html

    Leave a comment:


  • Scaarlett
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    CIASTO UCIERANE Z RABARBAREM I KRUSZONKĄ

    na ciasto:
    140 g mąki
    1 jajko
    1 żółtko
    15 g cukru z prawdziwą wanilią
    1/2 szklanki cukru
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    szczypta soli
    90 g miękkiego masła
    80 kwaśnej śmietany

    na kruszonkę:
    50 g cukru
    100 g mąki
    60 g roztopionego masła
    1 łyżeczka cynamonu

    na nadzienie rabarbarowe:
    600 g rabarbaru
    1/4 szklanki cukru
    2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

    Rabarbar obieram ze skórki i kroję w niewielkie cząstki. Mieszam z resztą składników na rabarbarową masę i odstawiam.

    Składniki kruszonki mieszam i chowam do lodówki.

    W jednej misce mieszam suche składniki, w drugiej misce mokre. Do pierwszej miski powoli dodaję masę maślano-śmietanowo-jajeczną, cały czas mieszając. Masa jest gęsta i cięzko się miesza, ale należy dokładnie połączyć składniki.

    Okrągłą 20 cm foremkę (może być też większa) smaruję masłem, przelewam doń ciasto. Na jego powierzchni rozrzucam rabarbar (gdy w misce wydzielił się sok, wylewam go). Następnie na wierzchu rozrzucam kruszonkę.

    Ciasto piekę w 170 stopniach C. przez około godzinę.

    Leave a comment:


  • czacza
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    jeśli nie macie to ja znalazłam mega łatwy i mega tani, zrobiłam go wczoraj i już go prawie nie ma robi się go ok 10 min + godzinę pieczenia..

    składniki:
    2 szkl. mąki
    1/2 szkl. cukru
    1/2 szkl. oleju
    3/4 szkl. mleka
    cukier waniliowy
    2 jajka
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Wszystkie składniki ciasta miksujemy na gadka masę. Wlewamy na blachę a na wierzch kładziemy owoce. Pieczemy w 180'C ok godzinki.

    Jest naprawdę pyszny..

    Aha ja jeszcze zrobiłam na wierzch kruszonkę.

    Leave a comment:


  • czacza
    replied
    Odp: placek z rabarbarem..

    no nie wierze, że nie macie jakiegoś sprawdzonego przepisu

    Leave a comment:


  • czacza
    started a topic placek z rabarbarem..

    placek z rabarbarem..

    dziewczyny, znacie jakiś fajny przepis na łatwy i szybki placek (ciasto) z rabarbarem?
       
Working...
X